petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

2 takımla üretim :)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve mehmet fidann tarafından 11 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. mehmet fidann

daha öncede paylaşmıştım gene paylaşmak istedim buradaki tüm üstadlardan allah razı olsun onların sayesinde bişiler yapmaya çalışıyoruz elimizden geldiğince :)
    Bu ilk çiftim 1 aydır beraberler güzel eş oldular 10 gündür falan eşleşiyorlar ama dişi yuvaya girmiyor hiç yavru deilde zevk amaçlı sanırım :D

buda ikinci çiftim 1 hafta önce aldım daha tanışma aşamasındalar ufak tefek kavgalar oluyo ama zamanla anlaşıcaklardır :)

2. alos2000

alos2000 Member

Beğenileri:
    10
    Maşallah.
    Tek yerine 2çift olunca çok ses oluyor mu

3. mehmet fidann

tabiki biraz ses fazla oluyor ama 2 çiftle üretim daha kolay birbirlerini tetikliyorlar sürekli ötüşüyolar karşılıklı daha hareketliler

4. Cihan AYTAN

Beğenileri:
    25
    hayırlısı olsun zamanla herşey yerine oturacaktır

5. mehmet fidann

inş. cihan bey bi sorum olucak sarı olan çift 10 gündür falan çiftleşiyolar sizce bi yumurta belirtisi var mı ?

6. Bünyamin Altay

Bünyamin Altay Well-Known Member

Beğenileri:
    62
    Maşallah, yavru alırsınız umarım.
    Güle güle besleyin.

7. mehmet fidann

saolun teşekkür ederim :)

8. Cihan AYTAN

Beğenileri:
    25
    Mehmet bey çifleşme olayından 10 gün sonra dişi yumurta bırakmak için yuva arayacaktır,
    kuşunuza kalamar kemiği,gaga taşı,,yumurta kabuğu tozunu bu ara sık vermelisiniz,
    yumurtlayacak kuşun kemirme eğilimi çoğalır , altında şişlik oluşur ,kuyruk kısmı aşağı doğru çöker ve birazcıkta agrasifleşebilir ,merak etmeyin yakında yuvaya girip çalışmalara başlar ancak yuvalığınızı beğenmemişde olabilir.

yuvalığınız nasıl

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:40 -->-> Daha önceki mesaj 13:39 --

yuvalık zemininiz nasıl içi iç bükey oyuklu olursa daha iyi olur kuşlarınız güzel maşallah yakında yumurtlar merak etmeyin

9. mehmet fidann

hemen fotorafını atıyorum hocam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:49 -->-> Daha önceki mesaj 13:45 --

yuvalık bu şekil hocam

10. Cihan AYTAN

Beğenileri:
    25
    yuvada çok talaş var yumurtlamak üzere olan kuşun yuvasında var ile yok arası bir talaş olamalıdır bir miktarını geri alın o oyuk açılsın :) yuvalıkta bir sorun yok yakında yumurtalayacaktır merak etmeyin

11. mehmet fidann

tamamdır hocam çok saolun :)

12. Hakan Gungor

Hakan Gungor New Member

Beğenileri:
    0
    Masaallah kuslariniza... Insallah yakin surede guzel yavrular alirsiniz. Benim de 1 ciftim var daha bir icraat yok :)

13. Ediz Edizoğlu

Mehmet Benim kuş kuluçkada kardeşim sonunda yumurtladı darısı senin başına :D

14. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    274
    inşallah en kısa zamanda yavrulara kavuşursunuz

15. Serdar Şerifoğlu

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Maşallah Subhanallah

16. mehmet fidann

saolun arkadaşlar hepinize teşekkür ederim inş. yakın zamanda yavru alırız :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:49 -->-> Daha önceki mesaj 17:49 --

vay ediz kardeşim hayırlı olsun sonunda yumurta geldi demek ne güzel allah bizede nasip eder inşallah :)

17. Ediz Edizoğlu

İnşAllah kardeşim :) kalamar kemigi al mutlaka tavsiyem sana

18. mehmet fidann

kalamar kullanıyorum zaten kardeşim tuz gibi eziyorum yemin içine karıştırıp veriyorum

19. Ediz Edizoğlu

Oylede ver ama birde direk ver kemirsin hayvan

Sayfayı Paylaş