Karadeniz Pet

2 tane kuşum var cinsiyetleri nedir?

• Konbuyu başlatan Mustafa URE
  • Başlangıç tarihi
2 side dişi tecrübelerime inan mavi erkek olsaydı cere yani burun rengi yaşından dolayı tamamen lacivert olurdu, sarı erkek olsaydı, ya lacivert yada pembe olması gerekiyor

olmuyor mehmet lutino kuşlarda erkeklerin cere rengi ya laciverttir yada pembe çift factör sarı da da mor olur bu kuşun ceresi beyaz yani dişi

albino besleyicisi olarak, bu kuşların erkek olanlarında cere pembe oluyor. bana bu kuşun ceresi de pembe gibi geldi. eğer pembe değilse ben yanlış gördüysem kusura bakmayın dişidir kuş.

ben sarıyı 2 aylıkken aldım suan 5 aylık çok fit durumda iyi baktım maviyi bugün aldım ve canlı ceset gibi onu değiştiricemde cinsiyetlerden emin olamadım

yeni kuş olduğu için öyle. eger cınsıyetınden emın olmak istiyorsan al yanında götür güvendiğin bı yere ona göre eş al zaten 5 aylık dıyosun 1 ay filandaha bekle erkekse latinolar da bole olabılıyormus cene rengı 6-8 aylık eşe gelebilr ama en ıyısı bence 1 yaşında eşe atman

ben bi video koyayım en iyisi ama kuşlar uyukluyo 2 megapiksel kamera ilede net çıkmıyo az sonra koyucam lütfen ayrılmayın :):)

Bu kuşların ikiside dişidir,resimler pek net değil ama lutino&albino türlerdeki hassaslığıda katarak 2dişi diyorum :) Daha iyi resim olsa daha kesin konuşabilirdim

ya inamıyorsan söylediğim renklere göre kendin tayin et cinsiyetini, erkeğin cere yani burun rengi pembe,mor veya lacivert,dişi ise kahverengi veya beyazdır.

Sanırım ikiside dişi kanısına vardık yarın maviyi erkek bir kuşla değiştiricem saolun