petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

2 tane yumurta var yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mustafa Arslan tarafından 21 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Mustafa Arslan

Mustafa Arslan New Member

Beğenileri:
    0
    [​IMG][​IMG][​IMG]Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 1 senelik bekleme sonucunda kuşlarım çiftleşti. Fakat dişinin çere rengi hala beyaz, bir hafta önce ilk yumurta geldi. İki gün sonra ikinci yumurta ama 5 gündür başka yumurtlamadı:confused: Gündüzleri sürekli yuvada tırtıklama yapıyor ama geceleri ışığı açıkta bıraksam kapalıda olsa yuvada yatmıyor:confused: Bugün yumurtanın 1 tanesi kırılmış ama yememiş onu çıkarttım. Çere rengi beyazda olsa yavru büyütür mü?

#1 Mustafa Arslan, 21 Aralık 2014
    Son düzenleme: 21 Aralık 2014
  2. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Cere ile alakası yok bembeyaz olunca bile yavru büyütür. Önemli olan yumurtaya yatmaması :( ışıkta bırak kuşlarını belki dişi yuvalığı bulamıyodur .

3. Mustafa Arslan

Beğenileri:
    0
    Dediğim gibi bir kaç gün ışığı açık bıraktım yinede gece yatmıyor ama gündüzleri hep yuvalıkta. Bazı okuduğum konularda 2.-3. yumurtadan sonra yattığını söylüyorlar. İlk üretim denemem merak ediyorum yavru alabilecek miyim :/

4. Bulut YILDIZ

Genelde 3.yumurta ve sonrasinda yatiyorlar kirilmayi bilemicdm ustalar yorum yapsin

5. Mustafa Arslan

Beğenileri:
    0
    İnşallah bende tekrar yumurta bekliyorum ama 5 gün oldu son yumurtadan sonra. Yanlışlıkla kırılmıştır bilerek kırmamıştır diye umuyorum :)

6. Mustafa Arslan

Beğenileri:
    0
    Şimdi kontrol ettim 2. yumurtayıda kırıp dışarı atmış zaten boştu ama neden böyle yaptı acaba

7. stronger67

stronger67 New Member

Beğenileri:
    0
    ilk kuluçka acemiliği ve rahatsız edilmekten yapmış olabilir

8. Mustafa Arslan

Beğenileri:
    0
    Pekte rahatsız etmemeye çalışıyorum sessiz köşede duruyorlar bende öyle umuyorum ilk acemiliğidir diye

9. Bulut YILDIZ

Insallah oyledir siz hic ellemyin mama takviyesi yem su verin yeter

Sayfayı Paylaş