Karadeniz Pet

2 tane yumurta var yardım

Mustafa Arslan

Meraklı Üye
YjJ552.jpg
89QEEn.jpg
D89kko.jpg
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 1 senelik bekleme sonucunda kuşlarım çiftleşti. Fakat dişinin çere rengi hala beyaz, bir hafta önce ilk yumurta geldi. İki gün sonra ikinci yumurta ama 5 gündür başka yumurtlamadı:confused: Gündüzleri sürekli yuvada tırtıklama yapıyor ama geceleri ışığı açıkta bıraksam kapalıda olsa yuvada yatmıyor:confused: Bugün yumurtanın 1 tanesi kırılmış ama yememiş onu çıkarttım. Çere rengi beyazda olsa yavru büyütür mü?

Son düzenleme:
Cere ile alakası yok bembeyaz olunca bile yavru büyütür. Önemli olan yumurtaya yatmaması :( ışıkta bırak kuşlarını belki dişi yuvalığı bulamıyodur .

Dediğim gibi bir kaç gün ışığı açık bıraktım yinede gece yatmıyor ama gündüzleri hep yuvalıkta. Bazı okuduğum konularda 2.-3. yumurtadan sonra yattığını söylüyorlar. İlk üretim denemem merak ediyorum yavru alabilecek miyim :/

Genelde 3.yumurta ve sonrasinda yatiyorlar kirilmayi bilemicdm ustalar yorum yapsin

İnşallah bende tekrar yumurta bekliyorum ama 5 gün oldu son yumurtadan sonra. Yanlışlıkla kırılmıştır bilerek kırmamıştır diye umuyorum :)

Şimdi kontrol ettim 2. yumurtayıda kırıp dışarı atmış zaten boştu ama neden böyle yaptı acaba

ilk kuluçka acemiliği ve rahatsız edilmekten yapmış olabilir

Pekte rahatsız etmemeye çalışıyorum sessiz köşede duruyorlar bende öyle umuyorum ilk acemiliğidir diye

Insallah oyledir siz hic ellemyin mama takviyesi yem su verin yeter

Geri