Karadeniz Pet

2 Yavru çıktı 4 Yumurta kaldı Kuluçka devam eder mi?

Maşallah. Yuvanın içine yemmi koyuyorsunuz.

TURKCELL T60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim kuşlarda yuvada talaş tutmuyor. Bende denesemmi acab. Sakıncası varmı acaba

TURKCELL T60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yok ya ne sakıncası olacak akıllı yemlik kullanıyorum çıkan kabukları yuvada kullanıyorum gayet verimli oluyor hem kabuktan hem yemden faydalanıyorum. Hem etinden hem sütünden misali :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:32 -->-> Daha önceki mesaj 14:57 --

Maşallah çok sevimliler.

Devami tabikii de gelir..siz rahatsiz etmeyin yuvalik kapagini acmayin bence..Birde kuslariniz cok hircin degil ise yuvaligi bence temizleyin..parazit olusabilir o yuvalikta..

Kalanlarda çıkar,merak etmeyin.

bence 1 hafta önce çıktıysa o ikisi 2 veya 3 yumurtası çıkmaz çünkü günleri baya geçmiş hemde serkan abinin dediği gibi temizleyin yuvalığı bir de ışkla konrol edin yumurtaları bence tekrar maşallah bu arada yavrularınıza

dişi kuşu yuvadan çıkartın. yuvalık girişini dişi kuşun içeriyi göremeyeceği ve hatta içeriye giremeyeceği şekilde kapatın. dikkatlice ve çok seri bir şekilde yavru ve yumurtaları yuvadan çıkartıp iç malzemeyi değiştirin. sonra da yavru ve yumurtaları eski yerlerine koyup yuvalık girişini açın. diğer yumurtalarla ilgili olarak ise şu öneride bulunabilirim. son yumurtanın geliş tarihinden itibaren 24 gün tamamlandıysa yumurtaları yuvadan alın. muhtemelen ölmüş olabilirler. onun haricinde yuvayı sadece temizlemek için gün aşırı açın. rahatsız etmeyin..

Yumurta siralamasi yapmadiysaniz, numaralandirma,
yumurtalari kontrol edebilirsiniz, boş ise 1tane birakip
digerlerini atabilirsiniz.
yumurtalari anaclar cevirip üstüne yattigi surece yumurta
doluysa cikacaktir.
kuşlar huysuzlanmiycaksa yuvanin temizlenmesi şart.
yavrular hastalanmasin

Arkadaşlar ömcelikle herkese güzel yorumları için teşekkür ederim. Bugün yumurta kontrölü yaptım ışık ile 4 yumurtanın da içi boş işin garip tarafı toplamda 6 yumurta vardı 2 yavru çıktı bugün dişi 1 yumurta daha doğurdu garip değil mi?

erkekle yeniden çiftleşmiş olabilirler. 2 gün sonra yeniden yumurtlarsa diğer yavrular için sorun olabilir bence bunu yaşayan kişiler daha net yorum yapacaktır :)

dişi kuşunuza e vitamini takviyesini kesin, ne veriyorsanız artık (nijer tohumu, keten tohumu ya da suni katkılar). fazlaca kızıştığından yeni kuluçka kurmak istiyor. bunun için de eski kuluçkayı bozacak. bu iş için de yavrular henüz gelişmeden ya yuvadan atacak ya da öldürecektir.

erkekle yeniden çiftleşmiş olabilirler. 2 gün sonra yeniden yumurtlarsa diğer yavrular için sorun olabilir bence bunu yaşayan kişiler daha net yorum yapacaktır :)

dişi kuşunuza e vitamini takviyesini kesin, ne veriyorsanız artık (nijer tohumu, keten tohumu ya da suni katkılar). fazlaca kızıştığından yeni kuluçka kurmak istiyor. bunun için de eski kuluçkayı bozacak. bu iş için de yavrular henüz gelişmeden ya yuvadan atacak ya da öldürecektir.

Sadece akdarı veriyorum birde günlük yavrular için mama hazırlıyorum ama dişi çok azgın sanırım :D bundan öncede kuluçka bitmeden yumurtlamıştı.

mamanın içinde ne var?

Geri