2 yıllık muhabbet kuşum benim yüzümden mi öldü?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ali Mert tarafından 20 Ocak 2014 başlatılmıştır.

 1. Ali Mert
  Gizli

  Ali Mert Guest

  Selam arkadaşlar. Çok fazla üzgünüm. İki iki buçuk sene önce bahçede yaralı bulduğum kuşum bu sabah öldü. Çok yaramaz bi kuştu. insancıldı ama kafesten çıkınca peşinde koşturturdu. Her yeri gagalardı. Ben de yakalayınca biraz sıkı tutardım. Dün tırnaklarını kesmek için biraz sıkı tuttum. Bağırdı biraz. Korktu mu yoksa acı mı hissetti bilemiyorum. İçeri girmemek içinde çok dirretti. Ama her zaman olan şeylerdi. Kafesine koyduğumda ise en son hatırladığım gagasına hızlı hızlı tırnak atmasıydı. Hırçındı baya. Çok pişmanım yaşı hhakkında fükrim yok. acaba yaşlılıktan ölmüş olabilirmi yoksa benimle mi alakalı?
   
 2. Duranettin ERAYDIN
  Gizli

  Kimse kesin birşey söyleyemez ama çok sıkmak kuşu öldürebilir,tırnağı derin kesildiyse de ölebilir,yaşlılıktan öleceğini sanmıyorum 10 sene kadar yaşıyorlar.
  Yeni bir kuş alın olan oluş başınız sağolsun yapacak birşey yok.
   
 3. Ali Mert
  Gizli

  Ali Mert Guest

  Sağolun da çok pişmanlık duyuyorum Üst gagası alt gagasının içinde kalmış. O niye acaba.
   
 4. Sinan ÇELİK
  Gizli

  Başınız sağolsun üzücü bir durum gerçekten fakat kendinize yüklemeyin nedenini belki de sizden önce kuş biryerlere çarptı uçarken yada yediği birşey boğazında kaldı veya yaşlılıktan da ölmüş olabilir sonuçta kaç yaşında olduğu belli değil. Siz tırnaklarını kesince çok kan akıp kan kaybından gitmediyse sizden değildir bana kalırsa.
   
 5. Ali Mert
  Gizli

  Ali Mert Guest

  Çok çok sağolun. Tırnak kesmede sorun olmadı. Ama işte panikten mi oldu diye içimde bi sıkıntı var. Allah kimsenin başında böyle bi soru işareti bırakmasın. Hani benden kaynaklanmadığını net bilsem azap çekmicem. Gerçi kafesine girdiğinde normaldi. Bir de şu var afese girince gagasını kaşıdığını hatırlıyom. Çok sert bi şekilde. Şimdi de alt gagası üst gagasının üstünde. Bilgisi olan varsa lütfen yazssın.
   
 6. CEM CANER
  Çevrimdışı

  CEM CANER Profesyonel

  Katılım:
  3 Ekim 2013
  Mesajlar:
  2.819
  Beğenileri:
  13
  Yer:
  BALIKESİR/ERDEK -ŞUANLIK KÜTAHYA :)
  benim kuşlarım 1 senedir bendeler hiç tırnaklarını kesmedim arasıra inceliyorum uzuyunca kendi kendine düşüyor zaten tırnak tırnaklarını kesince istemedende onlara acı verebiliyoruz gibi geliyor bana
   
 7. Tevfik AKTUNÇ
  Gizli

  Kuşun ölmesine üzüldüm, fakat ortada pişmanlık duyacağız birşey yok. O kadar kafanıza takmayın bence bu konuyu derim ben.
   
 8. Ali Mert
  Gizli

  Ali Mert Guest

  Ölüm sebebini bilmediğimden kaynaklanıyo işte elimden gelmiyo bi şey engelleyemiyorum.
   

Sayfayı Paylaş