Karadeniz Pet

2. yumurta daha gelmedi

• Konbuyu başlatan Kamuran AKKOR
  • Başlangıç tarihi
K

Kamuran AKKOR

Guest
Merhaba kusum ayin 15 inde akşam siralarinda yumurtladi ciflestigini gormedim. Sonraki sabahlari saat 6 siralarinda ciftlestiklerini gördüm dişi 6 erkek 5 aylik. Kusum yumurtaya yatiyor ama bi sorun var sanirim bugun ayin 21i kuşum 2. Yumurtayi yapmadi. Poposu sis gibi yumurta vargibi duruyor ama yumurtlamadi daha. Yumurta tikanmasindan supelenmiyorum kus gayet neseli hareketli. Uretici arkadaşlardan yorum bekliyorum
Not. Biraz ciflesmeleri acemice.

kızgınlık yumurtası olabilir benimki dün 48 saat sonra 2. yumurtayı yaptı şimdi 3. yumurta sırada galiba

Cifkesen kus kizginlik yumurtasi yaparmi once bunu ogrenmek lazim bettikler kardeş

Muhtemelen yuvasına baktığınızdan o yuvaya güveni azaldı bu yüzden yumurtayı bırakmıyor artık kontrol etmeyin hareketliyse yumurta tıkanmasından şüphelenmiyorum

dostum anlattığın kadarıyla ilk yumurtadan önce çiftleştiklerini görmemişsin... yani boş olma ihtimali var. üstünden 6 gün geçmiş. kuşlar genellikle çiftleştikten 7-8 gün sonra yuvalığa girerler.. yani birkaç gün daha bekle

Cifkesen kus kizginlik yumurtasi yaparmi once bunu ogrenmek lazim bettikler kardeş

güzel kardeşim arkadasın yazdıklarını tam okumadın heralde çiftleşmeri acemice demiş fark ettinmi döllenme olmamış olma ihtimali olursa kızgınlık yumurtası olma ihtimali de vardır sen artık öğrenirsin kardes ihtimal varmı yokmu

Geri