petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

2. yumurta daha gelmedi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Kamuran AKKOR tarafından 21 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Kamuran AKKOR

Merhaba kusum ayin 15 inde akşam siralarinda yumurtladi ciflestigini gormedim. Sonraki sabahlari saat 6 siralarinda ciftlestiklerini gördüm dişi 6 erkek 5 aylik. Kusum yumurtaya yatiyor ama bi sorun var sanirim bugun ayin 21i kuşum 2. Yumurtayi yapmadi. Poposu sis gibi yumurta vargibi duruyor ama yumurtlamadi daha. Yumurta tikanmasindan supelenmiyorum kus gayet neseli hareketli. Uretici arkadaşlardan yorum bekliyorum
    Not. Biraz ciflesmeleri acemice.

2. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Yardımcı olabilmemiz için resim yükler misiniz?

3. Kamuran AKKOR

Genede yuvada oldugu icin resim yok.

4. bettikler

bettikler Member

Beğenileri:
    0
    kızgınlık yumurtası olabilir benimki dün 48 saat sonra 2. yumurtayı yaptı şimdi 3. yumurta sırada galiba

5. Kamuran AKKOR

Cifkesen kus kizginlik yumurtasi yaparmi once bunu ogrenmek lazim bettikler kardeş

6. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Muhtemelen yuvasına baktığınızdan o yuvaya güveni azaldı bu yüzden yumurtayı bırakmıyor artık kontrol etmeyin hareketliyse yumurta tıkanmasından şüphelenmiyorum

7. tempusfugit

Beğenileri:
    0
    dostum anlattığın kadarıyla ilk yumurtadan önce çiftleştiklerini görmemişsin... yani boş olma ihtimali var. üstünden 6 gün geçmiş. kuşlar genellikle çiftleştikten 7-8 gün sonra yuvalığa girerler.. yani birkaç gün daha bekle

8. bettikler

bettikler Member

Beğenileri:
    0
    güzel kardeşim arkadasın yazdıklarını tam okumadın heralde çiftleşmeri acemice demiş fark ettinmi döllenme olmamış olma ihtimali olursa kızgınlık yumurtası olma ihtimali de vardır sen artık öğrenirsin kardes ihtimal varmı yokmu

Sayfayı Paylaş