Karadeniz Pet

2.Yumurta geldi fakat ?

cyberdemon

Meraklı Üye
Merhaba Arkadaşlar Muhabbet Kusum 23.10.16 tarihinde İlk yumurtasını verdi,İlk kez yumurta aldığım için boyutu tam olarak bilmiyorum, neyse dün itibariyle 27.10.16 2.yumurtasını yumurtladı İlkine göre nerdeyse 2 kat daha büyüktü İlk yumurtanın boş olması mümkünmdür sizce ? Ve yumurtaları kac gun aralıklarla kac adet yapacaktır ?

Merhaba Arkadaşlar Muhabbet Kusum 23.10.16 tarihinde İlk yumurtasını verdi,İlk kez yumurta aldığım için boyutu tam olarak bilmiyorum, neyse dün itibariyle 27.10.16 2.yumurtasını yumurtladı İlkine göre nerdeyse 2 kat daha büyüktü İlk yumurtanın boş olması mümkünmdür sizce ? Ve yumurtaları kac gun aralıklarla kac adet yapacaktır ?
normal şartlarda 2 şer gün ara ile çıkar ama bazen bu tür değişiklikler oluyor. Geçende bir takımında ilk 3 yumurta 2 şer gün ara ile geldi sonra 6 gün ara verdi 1 er gün ara ile 2 yumurta daha yaptı 5 yumurta ile kuluçkaı tamamladı ve 5 te 4 başarılı kuluçka geçirdi. Doluluk kontrolü için yumurtanın 6-7 günlük olması lazım

İlk yumurta dolu veya boş olabilir. Dolu olup olmadığının kesin kararını kuluçkaya yattıktan sonraki 1 hafta içinde ışık kontrolü yaparak anlayabilirsiniz.

Yumurta büyüklükleri belli olmuıyor benim bir dişim vardı ilk 2 yumurta küçük sonrakiler boy boy büyüyordu :) Mutlaka bir sebebi vardır ama ben bilmiyorum.

Konuyu genellersen mesela tavuklar ilk yumurta kucuk olur gun ay yil gectikce irilesir ne kadar dogru bu genellleme bilmiyorum ama boyle birsey olabilir birde besleme cok onemli