Karadeniz Pet

20 gunluk yavru

kadir5640

Meraklı Üye
Ustatlar 20 gunluk yavru anne yuvadan atmis galiba dun atmisti siringayla karnini doyurup geri annesinin yanina koyduk sabah geri atmis kafasindaki tuyleri kopartip suan kursagi dolu fakat zarar verir diye tekrar koymak istemiyorum siringayla herobeybi mama vermistim geri kustu baska bisey verebilirmiyim bide neden kusuyor siringasiz besleme imkanim varmi verebilecegim bisey varmi simdiden tesekkurler

İyi Günler Kadir Bey;

Bu durumda sadece şırınga ile besleyebilirsiniz yavruyu, en azından yem kırmaya alışana kadar, kursağını doyurana kadar mama vermeye devam edin, verdiğiniz mamanın ölçülerine dikkat edin ondan kusuyor olabilir...

İlginize Teşekkür Eder, İyi Forumlar Dileriz...

Son düzenleme:
İyi Günler Kadir Bey;

Bu durumda sadece şırınga ile besleyebilirsiniz yavruyu, en azından yem kırmaya alışana kadar, kursağını doyurana kadar mama vermeye devam edin, verdiğiniz mamanın ölçülerine dikkat edin ondan kusuyor olabilir...

İlginize Teşekkür Eder, İyi Forumlar Dileriz...

Eyvallah ustat cok sagol bide hazir mamayi vermemde bi sknti yok demi baska bisey onerirmisin ?

Eyvallah ustat cok sagol bide hazir mamayi vermemde bi sknti yok demi baska bisey onerirmisin ?
Rica ederim, Yok yok hazır mamalar uygun, rahatlıkla kullanabilirsiniz, Bu durumda başka yapılacak bir durum kalmıyor zaten, kafes tabanınada aspur ile karışık kırılmış yem koyabilirsiniz, bu sayede yem kırmayı keşfetmesi kolay olacaktır...

Son düzenleme:
Ben dozu ile alakalı diye düşündüm, tekrardan ölçülerini dikkatli koyun bakalım yiyecek mi ufaklık

Ben dozu ile alakalı diye düşündüm, tekrardan ölçülerini dikkatli koyun bakalım yiyecek mi ufaklık

annesi doyurduğunda benim verdiğimden çook daha fazla dolu oluyor kursağı kıvamıylada alakalı olabilir diye düşünüyorum şuan kursağı dolu ama sabaha bakacağım biraz içerisine kabuksuz yem ezmeyi düşünüyorum

baba doyurmuyor mu ? belli aralıklarla babayı alıp yavrunun yanına koy doyursun sonra geri alırsın. benim dişi de yavruları dövüyor bu şekilde büyüttüm hepsini şükür. baba anneden güzel besliyor.

İyi olur bi deneyin bakalım... :)

baba doyurmuyor mu ? belli aralıklarla babayı alıp yavrunun yanına koy doyursun sonra geri alırsın. benim dişi de yavruları dövüyor bu şekilde büyüttüm hepsini şükür. baba anneden güzel besliyor.

babayı hiç denemedim denemekte fayda var birde yavrusu olmayan ısırmayı bilmeyen erkek bi kuşum var onun yanına koysam beslermi acaba ?

babayı hiç denemedim denemekte fayda var birde yavrusu olmayan ısırmayı bilmeyen erkek bi kuşum var onun yanına koysam beslermi acaba ?

Koku farkı olabilir, kendi yavrusu olmadığını anlayabilir, ama deneyin bakalım...

onu bilemiyorum ama bende anne dövünce 5 aylık abilerinin yanına koymuştum onlar doyurmadı. dediğim gibi babayı yavruların yanına koydum doyurması için ve çok güzel doyurdu tok oldukları halde bile:confused: bu yavrudan küçük yavru yoksa baba sürekli de kalabilir yavrunun yanında.
bir deneyin inşallah besler. bu durumda ki çaresizliği bilirim çünkü.

Geri