Karadeniz Pet

20 gunluk yavru

bakmıyor hocam tüylerini falan yolmuş

Babası dövüyor mu peki, dövmüyorsa baba ile başka kafese ayırabilirsiniz. Eğer o da olmazsa Hero Baby uygun olmayabilir, anne baba yavruları kursak sütü ile beslediği için bunun için özel üretilmiş hazır mamalardan alabilirsiniz. Versele Laga'nın hazır mamaları olabilir. Tabii 20 günlük kuşu hala kursak sütü ile mi besliyor ana baba bikmiyorum. Kusmasının bir çok sebebi olabiliyor. Ben daha yeni 40 günlük yavrumu yem kırmayı öğrenemediği için kaybettim. Her verdiğimi kusuyordu, çözüm bulamadım. Elle beslemenin bazı ince noktaları varmış sanırım, [MENTION=11786]semihsel[/MENTION] arkadaşımız bu konuda bilgili, size yardımcı olabilir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:07 -->-> Daha önceki mesaj 00:00 --

Çok verirseniz fazlasını kusar 4-5 cc yeterli oluyor sanırım. Onun dışında kıvamın ve sıcaklığın da etkisi var. Semih arkadaşımızın Bakım Besleme bölümünde bununla ilgili bir konusu var, orayı okuyun. Kendisi bu konuyu gördüğünde yardımcı olacaktır.

Hocam kuşa hero beybi vermeyiniz..kuş çok küçük değil ama yinede sindirmekte zorlanacaktır..anaçlar o boydaki yavrulara yarı sindirilmiş yemle birlikte kursak sütü vermeye devam ederler..kuş yuvadan atlamaya yakın anaçlar yedikleri yemi sindirmeden direk kusmaya başlarlar yavulara..yavrunun kusmasının en büyük nedeni öncelikle verdiğiniz yem daha sonra yemin sıcaklığıdır..35-39 derece arasında vermeye çalışın yemi..açtığım topiği inceleyin..

http://www.muhabbetkusu.com.tr/bakim-besleme-uretim-ve-yetistirilmesi/yavru-kusu-yumurtadan-ciktigi-ilk-gunden-itibaren-elle-beslemesemih-gorcuer-30281.html

benim size tavsiyem hazır yem almanız..eğer alamam diyosanız kabuksuz darıyı şırıngadan geçecek kadar inceltin hafif suladırarak verin çok sıvı olmasın..o boydaki yavru için yapabilceğiniz en iyi şey budur..bebe maması vermeyin..kuşa yeni şırıngayla yem vermeye başladıysanız ve sıcakığnın doğru olduğundan eminseniz kuşun ilk beslemelerde kusması normaldir yeme alışana kadar..1-2 gün içinde kusma kesilmezse sorun var demektir..

Umarım yardımcı olabiliriz gelişmelerden haberdar edin..hayırlı akşamlar..

Hocam kuşa hero beybi vermeyiniz..kuş çok küçük değil ama yinede sindirmekte zorlanacaktır..anaçlar o boydaki yavrulara yarı sindirilmiş yemle birlikte kursak sütü vermeye devam ederler..kuş yuvadan atlamaya yakın anaçlar yedikleri yemi sindirmeden direk kusmaya başlarlar yavulara..yavrunun kusmasının en büyük nedeni öncelikle verdiğiniz yem daha sonra yemin sıcaklığıdır..35-39 derece arasında vermeye çalışın yemi..açtığım topiği inceleyin..

http://www.muhabbetkusu.com.tr/bakim-besleme-uretim-ve-yetistirilmesi/yavru-kusu-yumurtadan-ciktigi-ilk-gunden-itibaren-elle-beslemesemih-gorcuer-30281.html

benim size tavsiyem hazır yem almanız..eğer alamam diyosanız kabuksuz darıyı şırıngadan geçecek kadar inceltin hafif suladırarak verin çok sıvı olmasın..o boydaki yavru için yapabilceğiniz en iyi şey budur..bebe maması vermeyin..kuşa yeni şırıngayla yem vermeye başladıysanız ve sıcakığnın doğru olduğundan eminseniz kuşun ilk beslemelerde kusması normaldir yeme alışana kadar..1-2 gün içinde kusma kesilmezse sorun var demektir..

Umarım yardımcı olabiliriz gelişmelerden haberdar edin..hayırlı akşamlar..

çok teşekkürler deneyeceğim çok sağolun açtığınız başlığıda incelicem çok sağolun

mamayı parmağına koy oyle ver birde.
biraz koyu şekilde.

günde 5-6 kere yokla yavruyu.Az ve sık yerler.

geri dönüş isteyen arkadaşlar için gold wings markalı kuş mamasını havanda döverek biraz daha küçülttükten sonra sulandırarak akışkan bi hale getirip şırn gaya veriyorum acıktıkça öttükce veriyorum kursagı doluyor boşalınca ötmeye başlıyor :)

Anne yavruyu neden yuvadan atar büyümeden

bakmıyor hocam tüylerini falan yolmuş

kardeşimm ugrasma mamayla felan al baska kafese koy babayı yanına besler o ben bütün yavruları bir kafese koyup 2 de baba koyuyorum süper besliyorlar... ugraşma mamaylaa... yerede yem serpp..yavrular 30 günlük olunca babayı çıkar..

Anne yavruyu neden yuvadan atar büyümeden

çıkmayan yumurtalar yavruluktan alınmamıştı ben ondan olabileceğini düşündüm ama bilemiyorum tabi bide yuvadan attı diye alıp biraz oynamışlar falan belki o yüzdendir geri koydum ama bu sefer dövünce almak zorunda kaldım

Geri