Karadeniz Pet

2013 Film tavsiyeleri tartışmaları vs.

Konuyu nasıl buldunuz?

• Yararlı,bilgi edinme güzel amaçlı bir konu

Kullanılan: 4 57.1%
  • Açmasanda olurmuş

Kullanılan: 2 28.6%
  • Burası guş forumu guş gonuşak ya

Kullanılan: 2 28.6%

• Kullanılan toplam oy
    7
  • Anket kapatılmış .

Ezel ALBAYRAK

Emektar Üye
Hızlı ve Öfkeli 6 : Bozarlar dedim ama yinede tatminkardı. Michelle Rodriguez filme tekrar dahil olması güzeldi. Konusuda iyidi, ve tabiki o adam Jason Statham yine yaptı yapacağını....

Scary Movie 5 : Tam bir fiyasko "Mama" yı izlerken bile bu kadar sıkılmamıştım. Ashley Tisdale için dayanmaya çalıştım yine yemedi yarıda kapattım...

G.I. Joe: Misilleme : Konusu son derece benim için iyiydi , Bruce Willis ide görmek güzel.

Dünya Savaşı Z : Kendi kategorisinde güzeldi,lakin bir kısım oyuncular sıktı beni zombi filmini komedi olarak izliyorum abi.

Mezarına Tüküreceğim 2 : Senaryosunu beğenmedim , ilki daha güzel ve yaratıcı idi. Bir kadının kendi ayakları üzerinde durması ve intikamını alması iyi birşey ama neden ilkinde güzel devam serilerinde kötü olmak zorundasınız ya.Sonunda izlemesemde olurmuş dedirten film.

El-Cin : Gerek konusu, Gerekse anlatılmak istenen şeyler ciddi anlamda beni etkiledi. Oyuncularında biraz çaba gösterilmesi ile tadından yenmezdi.Yinede bir türk yapımı olarak gurur duymak gerek.

Hansel ve Gretel: Cadi Avcilari : Kuşkusuz 2013 ün güzellerinden biri .. Arşivimden hiç silinmicek bir film..Gemma Arterton,Famke Janssen oyuncuları için bile izlenir :D

Izleyipte eklemediğim, Arşive alıpta izlemediğim bir sürü film var genelde yabancı dizi izlediğim için şimdilik izlediklerimi ekledim. bazılarını es geçtim.

NOT : Fazla spoiler vermeden tartışma öneri yapın

Son düzenleme:
Güzel filmler eklemişsin aklıma gelen Deja vu var izlemediysen tavsiye ederim dizilerdende Breaking Bad

Filmler söz konusu olduğu zaman kendimi kaybederim kesinlikle Wolverine izlenmesi gereken filmler arasında bence en son vizyona girenler arasında :)

Ayrıca yeni cennette güzeldi ;)

Güzel filmler eklemişsin aklıma gelen Deja vu var izlemediysen tavsiye ederim dizilerdende Breaking Bad

İşim gereği gece çalıştığım için laptopla takılıyorum sabaha kadar dizi gidiyor yani, lost ile başladım bittikten sonra anlatılması güç bir boşluk yaşanıyor. Bu boşluğu dexterle kapatmaya çalıştım olmadı ama tatmin ediyor dexter.. 6. sezondayım, o bittikten sonra evet şuan hdd emde breaking bad mevcut ya ona geçmeyi düşünücem yada the walking dead. çokça dizi mevcut ama önemli olan konusu ve oyuncuların oyunculuğu benim için.

deja vuyu izledim konusu ve oyuncuları güzeldir.

İşim gereği gece çalıştığım için laptopla takılıyorum sabaha kadar dizi gidiyor yani, lost ile başladım bittikten sonra anlatılması güç bir boşluk yaşanıyor. Bu boşluğu dexterle kapatmaya çalıştım olmadı ama tatmin ediyor dexter.. 6. sezondayım, o bittikten sonra evet şuan hdd emde breaking bad mevcut ya ona geçmeyi düşünücem yada the walking dead. çokça dizi mevcut ama önemli olan konusu ve oyuncuların oyunculuğu benim için.

Oyuncular önemli tabi fakat bazen konuda önemli olmalı bence . Mesela Lost sonuna kadar güzel giden bir diziydi fakat sonunda ne oldu işin içinden çıkamadılar düzgün bağlayamadılar bence.

Dizi olarak daha çok fantastik yapımları seviyorum Heroes, supernatural vampir günlükleri ve true blood merlin gayet başarılı tavsiye ederim.

Breaking Bad izlemediysen izle derim kaçırılmıcak bir dizi sanırım bu hafta onun sezon finali var cnbc-e de gördüm fragmanını The Walking Dead 2. sezon izledim pek sarmadı açıkcası ayrıca Walking Dead yerine Prison Break izlemeni tavsiye ederim

Oyuncular önemli tabi fakat bazen konuda önemli olmalı bence . Mesela Lost sonuna kadar güzel giden bir diziydi fakat sonunda ne oldu işin içinden çıkamadılar düzgün bağlayamadılar bence.

Dizi olarak daha çok fantastik yapımları seviyorum Heroes, supernatural vampir günlükleri ve true blood merlin gayet başarılı tavsiye ederim.

Lostun finali için birçok mantıklı açıklamalar sıralayabiliriz , ama öylemi? sorusu her zaman aklımızda kalacak.final bölümünü nefes nefese izledim birdaha göremeyeceğim diye.Ama bana göre bir insan yabancı dizi sektörüne atılıcaksa Lostla başlamalı.Inanın artık tek baktığım dizi yabancı dizi türk dizilerini sorsanız şuan ne var bilemem :D
Tek izlediğim türk dizisi KVP oda ritüeli bozmayalım diye.

Breaking Bad izlemediysen izle derim kaçırılmıcak bir dizi sanırım bu hafta onun sezon finali var cnbc-e de gördüm fragmanını The Walking Dead 2. sezon izledim pek sarmadı açıkcası ayrıca Walking Dead yerine Prison Break izlemeni tavsiye ederim

Prisonu zamanında tv de izledim yarım yamalak sonra ipin ucunu kaçırdığım için hiç girmedim olaya :D aklımda olsun yinede

Tamam kesinlikle katılıyorum sözlerinize hatta ben sinemada dublaj olan filmlere bile gitmem benim için her zaman kendi sesleri iyidir sevdiğim oyuncuların ve sinemada kalkıp bir Türk filmi izlemem genellikle yabancıları severim ve izlerim.
Fakat bence bizde güzel olan yapımlar var onların hakkını yemek yalan olur bizler kalkıp kendi filmlerimizi desteklemezsek nasıl daha iyilerinin yapılmasını bekleyebiliriz ki bence nankör olmamamız lazım.
Türk dizilerinden size başlıca önereceklerim ''KAYIP'' Yeni başladı ve tam bir yabancı film tadı veriyor. bence o kadar çok haklarını yemememiz gerekir yine
Kelebeğin rüyası ve uzun hikaye gündeme damgalarını vurarak insanları içine işlemişlerdi . Tamam yabancı olanları seviyoruz ama bizim yaptıklarımızı unutmamak gerekir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tamam kesinlikle katılıyorum sözlerinize hatta ben sinemada dublaj olan filmlere bile gitmem benim için her zaman kendi sesleri iyidir sevdiğim oyuncuların ve sinemada kalkıp bir Türk filmi izlemem genellikle yabancıları severim ve izlerim.
Fakat bence bizde güzel olan yapımlar var onların hakkını yemek yalan olur bizler kalkıp kendi filmlerimizi desteklemezsek nasıl daha iyilerinin yapılmasını bekleyebiliriz ki bence nankör olmamamız lazım.
Türk dizilerinden size başlıca önereceklerim ''KAYIP'' Yeni başladı ve tam bir yabancı film tadı veriyor. bence o kadar çok haklarını yemememiz gerekir yine
Kelebeğin rüyası ve uzun hikaye gündeme damgalarını vurarak insanları içine işlemişlerdi . Tamam yabancı olanları seviyoruz ama bizim yaptıklarımızı unutmamak gerekir.

Kimsenin kötülediği yok ama artık türk filmleri kabak tadı vermeye başladı yabancı dizilerde adamlar herşeyi ince ayrıntısına kadar yapıyorlar Prison Break, Dexter, Breaking Bad, Lost vs vs. Prison Break konusu hapishaneden kaçışı genel fragmanını izlerseniz iyi olur türkiyede böle bir dizi olmadı. Dexter Seri katil konulu bir dizi türkiyede böyle birşey olmadı bırakın olmasını RTÜK tv'de artık kan görüntüsünü bile yasakladı Breaking Bad Uyuşturucu konulu bir dizi türkiyede zaten asla yayınlanamaz. Bizim yapımcıların hepsi her dizide bir aşk konusu olcak bu nedir ya 10 tane adamı bir villaya sokuyorlar biri yengesine diğeri kuzenine, öteki damadına Cem Yılmazın dediği aşcı bahçivana bahçivan şöföre şöför uşağa sonra hepsi uşağa bune ya böle dizimi olur

Evet kötülediğim yok hakkını veriyoruz bakın korku filminde ilerleme kat ettiğimizi El-Cin de gösterdiler Şeytani racim henüz düşmedi ona yorum yapamıcam lakin İlker beyin söylediklerine katılarak ve ek olarak , dizilerimize geçiş yapayım alıntı veya çalıntı yapıyoruz gerek bazı karelerde gerekse sözlerde gerekse giriş jeneriklerinde

Bakınız : Intikam

intikam_447483.jpg

Be kardeşim sen bunu çalarak yapıyorsan, ve bunu yaptığın için sana maaş veriyorlarsa bırak aga bırak benim gibi amatörlere yapsınlar en azından hayal dünyamız geniş..

Bakınız : EZEL dizisi, çokça alıntı var. jenerikten gireyim örneğin.

[YOUTUBE]EyTstaxPYts[/YOUTUBE]

Be güzel kardeşim bu kadar professional ca jenerik yapabiliyorsan çalarak hayal gücünü kullansan olmazmı? aynı jeneriğin aynısını bende çıkartıyım sana önemli olan kendi dizimizi veya filmimizi üretmek değil mi? armut piş azıma düş neden ?

ha sadece kendi yapımlarımız için konuşmuyorum

ilk mesajımdada belirttim

scary movie 5 : bakınız adam gitmiş konu bulamamış mama filminin konusunu çalmış.yemin ediyorum sırf ashley tisdale var onun güzel yüzü için izleyim dedim dayanamadım kapattım sildim filmi. E be kardeşim madem devam filmine konu bulamıyorsun madem hayal dünyan bitmiş ne diye cebinden para çıkartıpta hem berbat konulu film çekip hemde cebine ziyan ediyorsun. Ne olursa olsun ilker beye katılıyorum dextere bakın mesela adamlar 12 bölüm çekip 8 sezonda bitiriyorlar bizim kvp bilmem kaç bölüm çektiler 11. sezondalar(mı?) hatırlamıyorum nereye kadar gidiceksin sen kvp ?

Birbirimizi kırmadan tartıştığımız için saygılar

Son düzenleme:
Bizler burada sadece seviyeli bir biçimde düşüncelerimizi beyan ediyoruz . Bence tartışma başlığı adı altındaki bir konuda bu tarz konuşmaların olması gayet mantıklı.

RTÜK denilen ve her türlü televizyon izleme özgürlüğümüze kısıtlama getiren kurum daha önceki senelerde bu kadar aşırıya kaçmıyordu.
Hatırladığım kadarıyla daha ilk okula giderken kurtlar vadisinde işkence , kesme , doğrama sahneler bol bol görülmekteydi.Ve insanların o sahneler sayesinde ilgisini çektiği kanısındayım ama şu anda ana karakter oldukça sıkıcı ve oturduğu yerden para kazanıyor. Kusura bakmayın ama bunlar gerçekler.

Daha öncede söylemiş olduğum gibi ben genellikle yabancı yapımları izlemeyi tercih ediyorum ama güzel olan yerli yapımlarında bir alkışı hak ettiğini düşünüyorum.Bazı Yapımlar vardır ki insanın içine işler ve toplumsal konuları ele alır işte o zaman illa ki vurdulu kırdılı , kanlı sahnelere gerek yoktur bakınız
İncir Reçeli
[YOUTUBE]u6EclBcidiE[/YOUTUBE]

Kendi suçu olmadığı halde AIDS hastalığına yakalanan bir kız ve hiç dokunmadan birbirini sevmek zorunda kalan iki aşık

İnsanları düşünmeye ite bilir...

Diziler için ise konular rayından çıkabilir kabul ediyorum ama içindeki iyi oyuncuları göz ardı etmemek gerek .

Bakınız size iki tane benim favori filmlerimin arasında yer alan yapımlardan göstermek isterim . Ayrıca Hugh Jackman kesinlikle hayran olduğum bir oyuncudur.

[YOUTUBE]o4gHCmTQDVI[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]GHG5emr77Ds[/YOUTUBE]

Ve tabiki böyle filmler yapamayacağımızın bilincindeyim bizde bir vampir ya da bir avatar'ı kim oynardı bilemiyorum :)

[YOUTUBE]cRdxXPV9GNQ[/YOUTUBE]

rdılı , kanlı sahnelere gerek yoktur bakınız
İncir Reçeli
[YOUTUBE]u6EclBcidiE[/YOUTUBE]

Kendi suçu olmadığı halde AIDS hastalığına yakalanan bir kız ve hiç dokunmadan birbirini sevmek zorunda kalan iki aşık

İnsanları düşünmeye ite bilir...

kuşkusuz, izlenmesi gereken bir film.hakkını vermişler hem senaryo hem oyunculuk olarak. bana sorsan nasıl diye say say bitmez bir film benim için.Neyse ;

The Purge : için yorumları alalım :D

kuşkusuz, izlenmesi gereken bir film.hakkını vermişler hem senaryo hem oyunculuk olarak. bana sorsan nasıl diye say say bitmez bir film benim için.Neyse ;

The Purge : için yorumları alalım :D

Yanlış hatırlamıyorsam Paranormal'in yönetmenleri yapmıştı pek hoşuma gitmedi açıkcası daha iyi filmler var

İtalyan işi - Jason Statham'ın Filmi olurda izlenmezmi :)

[YOUTUBE]yc_fNjMxvn4[/YOUTUBE]

jason,bruce,aklıma gelmeyen daha birçok kişinin boxsetini alıcamda hdd ede yer yok hacı yav :D isimleri yeter.

purgenin son 2 şok edici sahnesi güzeldi bence, komşu ve ailenin çocuğunun evine aldığı adamın yaptıkları....

jason,bruce,aklıma gelmeyen daha birçok kişinin boxsetini alıcamda hdd ede yer yok hacı yav :D isimleri yeter.

purgenin son 2 şok edici sahnesi güzeldi bence, komşu ve ailenin çocuğunun evine aldığı adamın yaptıkları....

Bu arada az komedi filmi severim dersen Beceriksizler-Half Baked ve Süper Ot tavsiyemdir izlemediysen ikisinide kesin izle heleki kafan kırıksa (Anladın sen) :)

The Vampire Diaries,Hostages(Aklıma yattı),homeland,CSI: Miami,Falling Skies(Aklıma yattı),The Gates
,Sons of Anarchy,Law & Order: Special Victims Unit,Blue Bloods,Misfist,revolution

Izlediğin varmı bunlardan armado.. malum dexterin 1 sezonu kaldı :D düşüncem the walking'e geçmek ama bu sıradada arşive dizi indirmek.

Blue Bloods pek hoşuma gitmedi tavsiye etmem sıkıcı gelebilir
CSI: Miami güzel bir dizi ama son sezonu izlemedim tv'den izlicem diye onuda kaçırdım son sezona kadar başarılı buldum
The Gates büyücüler, kurtlar, vampirler, iblisler ve yeni yeni açığa çıkmaya başlayan yepyeni türler ilginç bir dizi hoşuma gitti

Diğerlerini izlemedim aralarında tavsiye edilen oldu ama izlemedim
Walking Dead, Breaking Bad, Spartacus, Dexter, Prison Break Bunların içinde izlemediğin varsa izle sonra diğer dizilere geç

Eyvallah hacı, csi ile the gatesin konusuda hoşuma gitmişti yukarda saydıklarımın hepsini indireyim öncelikli izleyişlerim senin dediklerin olacak.

dexterin 7. sezonundayım ondan sonra walking geçicem, breaking i izlemedim biraz ertelicem spartacus unutulurmu :D onun serisi askerliğimin hafta sonlarının seri geçmesi anlamını taşır :D prison break izledim sayılır.

Teşekkürler.

Eyvallah hacı, csi ile the gatesin konusuda hoşuma gitmişti yukarda saydıklarımın hepsini indireyim öncelikli izleyişlerim senin dediklerin olacak.

dexterin 7. sezonundayım ondan sonra walking geçicem, breaking i izlemedim biraz ertelicem spartacus unutulurmu :D onun serisi askerliğimin hafta sonlarının seri geçmesi anlamını taşır :D prison break izledim sayılır.

Teşekkürler.

Ne demek kardeşim keyfle izlemeni dilerim bu arada apk olayını halledebildinmi

Sihirbazlar Çetesi(Now You See Me) ni tavsiye ederim polisiye çok güzel bir şekilde kurgulanmış. Ayrıca Lost'un yapımcılarından olan Revolution'ı da izlemeye değer buluyorum..