Karadeniz Pet

22 gün oldu yumurta yapalı ama hala çıkmadı

.

Ekli dosyalar

• B5EBAE9E-AC99-49D8-B9B8-B9BCBA682A0C.jpeg
    B5EBAE9E-AC99-49D8-B9B8-B9BCBA682A0C.jpeg
    836.4 KB · Görüntüleme: 48
Herhangi bir koku gelmedi ama anlayamadığım bir şekilde Farklı bir koku var

.

Ekli dosyalar

• 4EA195C7-DB4B-49C3-B7D9-7E84C4AC4627.jpeg
    4EA195C7-DB4B-49C3-B7D9-7E84C4AC4627.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 45
.

Ekli dosyalar

• 29C1C392-C9EE-4BCA-91E2-7B8F34777D92.jpeg
    29C1C392-C9EE-4BCA-91E2-7B8F34777D92.jpeg
    921.8 KB · Görüntüleme: 40
.

Ekli dosyalar

• D44C4A11-09E2-46C4-860F-28C6D9DBAF8A.jpeg
    D44C4A11-09E2-46C4-860F-28C6D9DBAF8A.jpeg
    998.3 KB · Görüntüleme: 42
Erkeğe kendini besletiyor yumurtların üzerine yatmayı bıraktıktan sonra bile yuvalığı da sökmüş durumdayım. Tüylerini didikleme halinde eve geldiğimden beri de bu şekilde
Dışkısında herhangi bir problem var mı

kuru maya aldım ilacı daha TEM’in edemedim mantar konusunda yine de söylediklerinizi uygulamalı mıyım

Kuşunuzun dışkısında fazlasıyla sıvı mevcut görünüyor. Üşümesi de bu yüzden, kuşunuz ishal. İshal olan kuş normalden fazla üşüyebilir, üşütmüş sanmam sanırım ondan kaynaklanıyor. Suyuna eczaneden aldığın FLAGLY antibiyotiğini verebilirsiniz, 4 gün devam edebilirsiniz, yaklaşık 10 damla suyuna ekleyin. İlk gün gagasından da bir damla verebilirsiniz. Bu arada, dal darı muhabbetiniz için biçilmiş bir kaftandır şu durumda. Ayrıca, mamalarına patates püresi yahut pirinç lapası ekleyebilirsiniz yahut da bunları ayrı bir kapta da verebilirsinz. 4 günlük antibiyotik tedavisinden sonra 2-3 gün probiyotik tedavisi, arkasında 2-3 gün multivitamin ve arkasından yine 2-3 gün probiyotik tedavisi yapmalısınız. Kafesin altını sürekli değiştirin, temiz kalsın. İshal bulaşıcı da olabilir, tedavi süresinde kuşlarınızı ayırın ve kafesi sterilize edin yani temizleyin. Eşinin de suyuna elma sirkesi eklemenizi tavsiye ederim. Gecikmeden alın ilacı.

Dişi kuş üzerinde bi koku var ama gagasından mı geliyor anlayabilmiş değilim erkek kuşum da böyle birşey yok Yani ilk tecrübem bu yüzden yanlış Bilgi vermekte istemiyorum mantar tedavisini yine de uygulamam da fayda var mıdır

Dişi kuş üzerinde bi koku var ama gagasından mı geliyor anlayabilmiş değilim erkek kuşum da böyle birşey yok Yani ilk tecrübem bu yüzden yanlış Bilgi vermekte istemiyorum mantar tedavisini yine de uygulamam da fayda var mıdır
Kuşunuz ishal, dediğim tedaviyi uygulamanızda fayda var zira ishal tehlikeli olabiliyor. Geç kalmayın.

Koku neden oluyor olabilir erkek kuşumu ayırdım Dişi kuşum üzerinde koku var kafeste aynı şekilde

Koku neden oluyor olabilir erkek kuşumu ayırdım Dişi kuşum üzerinde koku var kafeste aynı şekilde
Bakın koku varsa kursak mantarıdır ve bu mahoş koku, gagasından gelir. Elinize aldığınız takdir de bunu anlamamanız mümkün değil, bir kez daha bakın. Dediğime göre tedavi uygulayın. Lakin öyleyse bile kuşunuz ishal. İshal tedavisi gerekiyor.

O zaman benim kursak mantarı tedavisi de yapmam gerek her iki tedaviyi birlikte aynı anda sürdürmemin bir sakıncası var mı

O zaman benim kursak mantarı tedavisi de yapmam gerek her iki tedaviyi birlikte aynı anda sürdürmemin bir sakıncası var mı
2 antibiyotik aynı anda kuşa ağır gelir, yan etki alabilirsiniz. Ben size burada veterinerin üzerine söz söylemek istemiyorum çünkü tam olarak anlaşamıyoruz. Lütfen kuşunuzu acilen bir veterinere götürün, bugün eğer temin edebiliyorsanız gagasından bir damla mikostatin damlatın, suyunu, haşlanmış pirincin suyu olarak soğutup verin ve kafesine haşlanmış patates püresi koyun, yemesi için bir müddet yemi kaldırın. Kursak mantarı da çok tehlikelidir, ishalde tehlikelidir. Kursak mantarı ilerler ise ilaç dahi faide etmeyebilir. Gidebilirseniz bugün nöbetçi veterinere gidin. İyi günler.

Tetra mezatin alıp çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar katarak 5 gün tedavi edin. 3. Gün gelişme olmazsa yazın. Kuşun sindirim sisteminde enfeksiyon var.

Söylediğiniz ilaç kursak mantarı İçin mi yoksa üşütmesi için mi Selçuk bey

Geri