Karadeniz Pet

24 gün yattığı yumurtalar boş çıktı.

• Konbuyu başlatan erenions
  • Başlangıç tarihi
E

erenions

Guest
arkadaşlar ben üretici vesaire değilim bir çiftim var onceden besledıgım kusumun yanına es aldım.es tuttu vesaire butun badırelerı atlattık derken 4 yumurtamız oldu oda guzel eyvallah.ama dişi 22 gün 23 gun yatmasına ragmen yumrutalardan bısı olmadı ısık tuttugumda yumrutaların buyuk ıhtımalle bos oldugunu dusunuyorum.suanda 24. gundeyız dısı yumurtalardan kalktı dısarıda erkekle yenıden cıftlesmeye basladı sastım kaldım ne yapacagımı yardım edın .

afedersin bu benim ilk yavru deneyimim olacaktı ve ilk ciftim ne yapacagım konusunda biraz bilgisiz ve aceleciyim kafamda cok soru var mesela bu yumurtaları atınca dısı bırdahamı yumrutaya yatıcak yatarsa 2 kulucka ard arda yumurtalar dolu cıkarmı yoksa cıftı ayırmalımıyım vesaire bir dunya soru var kafamda onun ıcın yardım ıstemıstım

yumurtalarının son kontrolunu yapıp atabılırsınız.

peki cifti ayırmalımıyım ?

cıftı neden ayıracaksınkı yumurtaları kontrol et at sonra cıftlestıklerınde yenı yumurta yapıp ustune yatınca 5 gun sonra falan bak yumurta damarlanmıs olur eger damar yoksa gene bos yumurta yapmıstır.

hmm peki folluk komle temizlenmelimi ? icindeki tuyler kendi yaptıgı talaslar felan var ?

tamamdır cok tesekkuerler arkadaslar :) hayırlısıyla paşamın bir yavrusunu alsam kus geldı 4 yasına bari meyvesini alayım

Geri