petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

25 günlük kuşum yem kıramıyor ne yapmalıyım?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Merve AKKIŞLA tarafından 17 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Merve AKKIŞLA

Dün aldığım 25 günlük kuşum yem kıramıyor.Bugün aldığım yere götürdüm.Yemleri kırmadan yediği için kursağında yem dolduğunu söylediler.Diğer kuşların ağzından beslenir diye bir gün aldığım yerde kalacak kuşum.Beslenmesi için ben ne yapabilirim önerilerinizi bekliyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

2. Koray DANIŞMAZ

Koray DANIŞMAZ Süper Moderatör
    Yönetici Altın Üye

Beğenileri:
    73
    KARDEŞİM MERHABA belki geçici seçenek ama kabuksuz yemler satılmakta belkı o ıse yarar

3. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    kardeşim kuşu alman için için önce yem kırmasını öğrenmesi lazım beklemen lazım 2 hafta civarı ya da daha kısa kuş yem kırmayı öğrenmeli

4. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    almayacaktın o kuşu :S

5. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    25 günlük yavru çok küçük dür kabuksuz yem alın ama gerçekten 25 günlük yazık yavruya

6. Merve AKKIŞLA

Kabuksuz yemi tavsiye etmedikleri için almadım. Ama kuş 25 günlükten fazla gibi başka yere sorduğum da 30 35 günlük vardı dedi.Mama yapıp yedirdim onu güzel yedi. Resim ekleyebilirsem ekleyeyim.

7. Koray DANIŞMAZ

Koray DANIŞMAZ Süper Moderatör
    Yönetici Altın Üye

Beğenileri:
    73
    kabuksuz yem işini görür senın

8. tansel canbaz

Benim anlamadığım onu satan kişi nasıl satabiliyor bunu resmen cinayet kuşu ölüme terk etmek gibi birşey :mad:

9. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Mamaya ne kattın bende aynı durumdayım

10. Okan Tufan

Okan Tufan Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    kuş aç kalmış belli ölmeden şırınga alıp azına mama yapıp vermelisiniz mama olarak bebe bisküvisi kullanabilirsiniz ama acele etmelisiniz yoksa açlıktan ölecek

11. Merve AKKIŞLA

Teşekkür ederim.Dediğinizi uygulıcam ancak kuş satın aldığım yerde yarın alcam.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:17 -->-> Daha önceki mesaj 20:13 --

mamayı havuç rendesi ve kaynamış yumurtadan yaptım ekstra olarak bebe bisküvisi mısır unu etimek de kullananlar da var.

12. Ümit BAŞCI

Beğenileri:
    0
    Kabuksuz yem yoksa, normal kabuklu yemi herhangi bir sert cisimle ezip verebilirsiniz veya kabuksuz yem de vardır. Benim kuş da yavruydu kıramıyordu dediğim gibi kırdım yedirdim şuan gayet iyi. Yalnız resimde gagası siyah değil öyle yavru oluyor mu ya? :)[​IMG]

 iPhone 'den Tapatalk Pro aracılığı ile gönderildi
     iPhone 4 - 32gb - Siyah - IOS 7.0.4 Evasi0n JailBreak

13. Merve AKKIŞLA

evet gagasında siyahlık yok ben de anlamadım gerçekten ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Nasıl bi yol izlemem ne yapmam gerekiyo anlamadım.Kafam karıştı.

14. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    yavru olması için gagasının siyah olması şart değil gagada siyahlık oladabilir olmayadabilir

15. Melih Yavas

Melih Yavas New Member

Beğenileri:
    0
    Başıma aynısı gelmiştim geniş bir kovaya yem doldurup yavruyu bıraktım.Döndüğümde kırabiliyordu.

16. Merve AKKIŞLA

Peki kıramadığı için kursağı yemden şişti zararı olur mu kırmayı öğrenene kadar kırmadan yutsa sindiremiyor mu anlamadım.Bişey olur mu..?????

17. kkursatt

kkursatt Guest

Kabksz yem felan işini görmez şırınga ve serum lazm serumu 5 cm kesip şrşngya takp mamyı yapıp kuşun sağ tarafna ağznın içinin sağ tarafna doğru serumu sokp şrngayı skp hergn 2-3 sefer böyle beslememz gerkiyor ...

18. Erguvani Özyabani

Bence en az 30 gün geçmesi gerek..

19. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kabuksuz yem bayat olmadğı sürece zararı yoktur. Ben yem kırmayı öğrenmiş kuşlara tavsiye etmiyorum. Ama bu durumdaki kuşlara ve gagası kırık kuşlara vermede sakınca yok. Birde sade kanarya yemi ve salkm darı verin onları kolay kırar yavaştan yem krmayı öğrenir

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. yem kıramayan muhabbet kuşu

,
  2. yavru muhabbet kuşu yem kıramıyor

,
  3. yavru muhabbet kuşum yem kıramıyor

,
  4. yavrum yem kıtçramıyor,
  5. 25 günlük muhabbet kuşu nasıl beslenir,
  6. muhabbet kusu yemi kiramiyor