Karadeniz Pet

25 kg yem ne kadar dayanabilir

uğurbahçeli

Meraklı Üye
Selamlar 25 tek e yakın kuşum var şuan haftada net 1 kg yem alıyorum petshoptan bravo 302 diye alıyorum kg fiyatı 7 TL dolayısıyla pahalı geliyor bu şekilde petshoptan 5 er kg Alsanfiyatında birşey yapamayacağını söyledi internette de 5 kg paket göremedim ki olsada kargo ücretiyle aynı fiyata gelecek. İİnternettekiler hep 25 kglık acaba 25 kg alsam kovaya bosaltsam bozulmadan böceklenmeden ne kadar süre dayanır dediğim gibi haftada 1 kg harcıyorum

bravo 302 yem kullanıyorum...
13 çift kuşum,
ve 10 yavru var...
ortalama 25 kg lık yem, 3 ay gibi dayanıyor...
ağzı kapalı kovalarda muhafaza ediyorum..
eğer 4 ten fazla çiftim yavru büyütüyorsa bu süre ( kuluçka vakti yem tüketimi artıyor)
2-2,5 aya kadar düşüyor...
tabii kide bu yem dışında açıktan aldığım yemlerde mevcut
o da ayda 5 kg kadar.( aspur-dal darı)

Kilo kilo alacağınıza çuval alın arkadaşlar.. ==> B302 Bravo Ekonomik Muhabbet Kuşu Yemi 25Kg En Uygun Fiyata BeyazDeğirmen.com'da!

Ortam sıcak ve aşırı nemli değilse ağzını bağladığınız kendi çuvalında bile çok rahat durur. Ortam nemli ise dışına bir çöp torbası geçirilip bağlanabilir. Nemden korumak kolay, ortamın da sıcak olmaması gerek. Üzerinde yazan son kullanma tarihine kadar rahat gider. Benim yem 2-3 ay dayandığı için son kullanma tarihlerine bakmıyorum hiç.

Kilo kilo almaktan ziyade torba alman daha uygun olacaktır.
Haftada 1 kg tuketiyorsan, 5-6 ay gider.
muhafazası içinde bende şunu öneririm.
5 ya da 10 lt lik şu şişelerini kullanabilirsin.
ağzı kapali olmak ve delik bulunmamak şartıyla.

25 kg olanı al, sanırım kağıt çuvalda geliyordur. üstünden makasla düzgünce aç sonra kullan... bence kendi çuvalından başka yere boşaltma... açar, alır sonra üstüne bişey koyup kapatırsın tozlanmasın diye... bence kendi çuvalında durduğu sürece ve çuvala yağmur-yaşlık, su değmediği sürece hiçbirşey olmaz...

bravo 302 yem kullanıyorum...
13 çift kuşum,
ve 10 yavru var...
ortalama 25 kg lık yem, 3 ay gibi dayanıyor...
ağzı kapalı kovalarda muhafaza ediyorum..
eğer 4 ten fazla çiftim yavru büyütüyorsa bu süre ( kuluçka vakti yem tüketimi artıyor)
2-2,5 aya kadar düşüyor...
tabii kide bu yem dışında açıktan aldığım yemlerde mevcut
o da ayda 5 kg kadar.( aspur-dal darı)

Nereden alışveriş yapıyorsunuz kuşların uzun zamandır bravo 302 yediği için degistermek istemiyorum aynı markadan devam edeceğim bu arada fiyatı ne kadar sizin aldığınızın

25 kg 75 tl

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:10 -->-> Daha önceki mesaj 11:08 --

Iki hafta önce beyezdegirmen.com dan geldi banada gayet iyi bi site ve güzel yem tavsiye ederim yem 70 +5 kargo ücreti

Kilo kilo almaktan ziyade torba alman daha uygun olacaktır.
Haftada 1 kg tuketiyorsan, 5-6 ay gider.
muhafazası içinde bende şunu öneririm.
5 ya da 10 lt lik şu şişelerini kullanabilirsin.
ağzı kapali olmak ve delik bulunmamak şartıyla.

Şuan alisveris yaptigim petshopcu tam tersini söylüyor yemin agzi kapali olursa böceklenir diyor 25 kg yemi al uygun bir kovaya boşalt agzi acil kalsin diyor hava alması gerekiyormus hangisi doğru anlayamadım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:17 -->-> Daha önceki mesaj 11:15 --

25 kg 75 tl

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:10 -->-> Daha önceki mesaj 11:08 --

Iki hafta önce beyezdegirmen.com dan geldi banada gayet iyi bi site ve güzel yem tavsiye ederim yem 70 +5 kargo ücreti

Bravo 302 dimi bu öyleyse çok iyi ya ben kg 7 TL ye aliyorum ne zamandır

Şuan alisveris yaptigim petshopcu tam tersini söylüyor yemin agzi kapali olursa böceklenir diyor 25 kg yemi al uygun bir kovaya boşalt agzi acil kalsin diyor hava alması gerekiyormus hangisi doğru anlayamadım

hiç hava almayan yem böceklenebilir doğrudur... (hatta kendi nemiyle küflenebilir bile) hatırlarsanız annelerimiz, tahılı, hububatı, kuru baklagilleri bez torbalara koyarak saklarlar, sebebi kurtlanmaması için...

bence en doğrusu kendi çuvalında kalması ama tabi senin bileceğin iş.. sana nasıl kolay ve pratik gelecekse öyle kullan ama yem hava alsın...

Son düzenleme:
Beyazdegirmenden aldim bende bravo302 25 kg cok memnunum hic toz yok tertemiz bir yem elimde yogurt kovalari vardi 3-4-5 kg lik onlara koydum agzini kapattim bittikce diger kovayi aciyorum cuvalinda yarisi kalmisti agzini katladim bantladim hepsi balkonda duruyor balkon camli bu arada.

haftada 1 kg yem tüketiyorsanız 25 kg yem 25 hafta gidecektir bu da 6-6,5 ay demektir. bu sürede bozulmaması için arkadaşların tavsiye ettiği yöntemlerden birini kullanabilirsiniz defne yaprağı bir arkadaşımda gördüğüm bir yöntem arkadaşım hiç sorun yaşamadığını söylemişti

arkadaşlar bende çokça yem almak istiyorum ama toplam 7 kuşum var bu 25 kg çok mu gelir bana. bir de markalardan pek anlamıyorum bu bahsettiğiniz marka iyi midir ?

Nereden alışveriş yapıyorsunuz kuşların uzun zamandır bravo 302 yediği için degistermek istemiyorum aynı markadan devam edeceğim bu arada fiyatı ne kadar sizin aldığınızın

Levent abi linkini vermiş,
beyazdeğirmen...
2 yıldır yemleri onlardan temin ediyorum...,sorunsuz bi kuruluş...

çuvalın kağıttan olması nemlenmemesi için yoksa plastik torbadan olması daha ucuza gelir bilerek kağıt yapıyorlarki uzun süre dayansın diye

Kullandığım bir şeyi söyledim. Hava almayan bişey nasıl kutlanacak
açıklayın da öğrenelim. Bez torba demişler, kullanın kurtlanmamasi
imkansız. petshop cu demiş açık tutun yahu yem açık olursa kokusuna
gelir, böceklerin koku duyusu konusunda açıklama mi yapalım şimdi.
Neyse siz benim dediğim dışında herhangi birini yapın.

Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Sipariş verdim bu gün telefonda görüştüğüm kişi kendi torbasında saklarsanız sorun olmaz dedi . hava şartlarından dolayı ulaşması 3 gün sürebilir dedi yanlız ağzı açıkmı dursa daha iyi kapalımı dursa daha iyi anlayamadım çoğunluk kapalı durmasından yana sanırım ama açık dursun hava alsın diyenlerde var

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:59 -->-> Daha önceki mesaj 15:49 --

Kilo kilo alacağınıza çuval alın arkadaşlar.. ==> B302 Bravo Ekonomik Muhabbet Kuşu Yemi 25Kg En Uygun Fiyata BeyazDeğirmen.com'da!

Ortam sıcak ve aşırı nemli değilse ağzını bağladığınız kendi çuvalında bile çok rahat durur. Ortam nemli ise dışına bir çöp torbası geçirilip bağlanabilir. Nemden korumak kolay, ortamın da sıcak olmaması gerek. Üzerinde yazan son kullanma tarihine kadar rahat gider. Benim yem 2-3 ay dayandığı için son kullanma tarihlerine bakmıyorum hiç.

Levent bey sizin bu konuda tavsiyeniz nedir acaba sizce yemin ağzı açık mı olmalı hava alması için yoksa kapalı mı tutulmalı

Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Sipariş verdim bu gün telefonda görüştüğüm kişi kendi torbasında saklarsanız sorun olmaz dedi . hava şartlarından dolayı ulaşması 3 gün sürebilir dedi yanlız ağzı açıkmı dursa daha iyi kapalımı dursa daha iyi anlayamadım çoğunluk kapalı durmasından yana sanırım ama açık dursun hava alsın diyenlerde var

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:59 -->-> Daha önceki mesaj 15:49 --

Levent bey sizin bu konuda tavsiyeniz nedir acaba sizce yemin ağzı açık mı olmalı hava alması için yoksa kapalı mı tutulmalı

Kendi kraft ambalajında ağzını bağlıyorum, ortam nemliyse ayrıca nem aldırmayacak ayrı bir ambalaja daha geçirmek gerek. Her şeyden önemlisi yemin durduğu ortam sıcak değil serin olmalı.

Geri