petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

27 - 24 - 22 günlük yavru mubişlerim :))

Konusu 'Muhabbet Kuşu Resimleri' forumundadır ve CNK TC tarafından 17 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Herkes yavru kuş resmi paylaşırdı imrenirdim , artık bizde bir yavru sahibi olduk Allah ın izniyle bugünlerde nasip oldu. Herşey sabırla oluyor , sabrettik muradımıza erdik diyelim. Yavrumuzun annesi insana alışkındır omuza başa konar miyon tiplidir Maya' mız sanarsın ki yavru kuş fakat marifetli oldukca kendisi nur topu gibi 3 tane yavru ve rdi.

Lütfen Resimlere bakan yorum atan kişiler Maşallahınızı eksik etmeyin .

Bunlarda benim 27 - 24 - 22 günlük yavru mubişlerim :))

2. Veysel.

Veysel. Guest

Maşallah hocam valla bende tam dişi kuşuma eş alıp da gelmiştim eve nasip bana :D

3. nevzat

nevzat New Member

Beğenileri:
    0
    maşallah yanlız uygulamısın bilmem maviyle yeşili bir eşyap

4. Halil TURAN

Halil TURAN New Member

Beğenileri:
    0
    maşallah darısı bizim başımıza :)

5. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Öyle isteyerek eş tutmayabiliyor kuşlar . İstediğinle eş olmazlar kendileri seçtiler tamamen birbirlerini . Öyle maviyle yeşil olmaz isteğine göre eş tutmazlar , dişi seçer erkek alır . Mavi dişi sonradan geldi diğer erkek mavi ile eş tuttular ve sadece kendi renginden olsun istiyorum yavrularını mavilerin .

#5 CNK TC, 17 Ağustos 2014
    Son düzenleme: 17 Ağustos 2014
  6. Yusuf MUNGAN

Yusuf MUNGAN New Member

Beğenileri:
    0
    Maşallah dostum :)

7. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Allah bağışlasın. Darısı benim başıma. 4 çiftde bende var 3-4 ay oldu daha hareket yok

8. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Sizede nasip olur inşallah sabır işi .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:00 -->-> Daha önceki mesaj 18:58 --

tamamen sabır işi ben bu ciftleri ayrı ayrı aldım çift olarak değil :) sonra attım çifthaneyi salma şekline cevirdim 3 günde eş tuttular yuvalıgı taktım 1 ay içinde yumurtladılar mayıs sonlarında aldım yeşil ile beyaz ı çift değillerdi 3 günde eş tuttular sonrasında temmuz 2 de ilk yumurta geldi. Yani yavruları olan çiftin bana gelmesi eş tutması yumurtalaması yavrulaması toplamda 2 ay 2.5 ay :)

Ve ayrıca yaşı büyük kuşlar evcilleştiremezsin diyenler vardı size bir gün video cekipte göndereyim yavruları varken beyaz dişi kuşumu omuzuma başıma konmasını elimden marul yemesini öğrettim . Hiç bir şekilde korkmuyor insanlardan.

#8 CNK TC, 17 Ağustos 2014
  9. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    benim çiftlerden bir 3 ayı geçti. Diğer 2 çift benden önceki sahibi artık nasıl bakım yapıyorsa eve getirdim yabancı kafesde olmalarına rağmen direk çiftleştiler. Sonra bir durdular daha tık yok. Yem, mama, kalamar, kum, mineral blok, günlük su değişimi bazen vitamin. Her şeyi yapıyorum ama bir daha çiftleştiklerini görmedim

10. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    ben ikisini özellikle seçtim kuscuda kafesten :) Erkek olan 2.5 yaşında dişi olan ise 7 aylık seçtim kızışmıştı her ikisi.Axisol vitamini eksik etmedim 6 tane yumurtladı fakat 3 tanesini çıkardı diğer 3 ü yumurtanın içinde öldü boş değildi yumurtaları kırdım yavrular gelişmemiş yani sıcaktan öldügünü düşünüyorum. Yumurtaların hepsi doluydu yani. Hiç bir zaman normal su koymam sürekli 15 damla axisol olur suluklarında . 3 - 4 gün arayla yumurta havuc etimek karısımı veriyorum . 4 gün arayla marul veriyorum yine 2 gün arayla kavundur karpuzdur veriyorum.

#10 CNK TC, 17 Ağustos 2014
  11. oguzhan59

oguzhan59 Guest

Maşallah çok guzelmis kuslarınız

12. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    14
    o cifthanede kuslar birbirleriyle kavga etmiyormu aradan ?

Birde bişey farkettim sanırım buda mama ile alakalı benim yavrularımda tüyleri cıkarken derileri asla görünmüyor bembeyaz yumak gibi tüy cıkıyor ve hic bosluk olmuyor Bira mayasını tavsiye ediyorum kulucka donemınde
    örn:

#12 g0rky06, 18 Ağustos 2014
    Son düzenleme: 18 Ağustos 2014

Sayfayı Paylaş