Karadeniz Pet

27 - 24 - 22 günlük yavru mubişlerim :))

CNK TC

Emektar Üye
Herkes yavru kuş resmi paylaşırdı imrenirdim , artık bizde bir yavru sahibi olduk Allah ın izniyle bugünlerde nasip oldu. Herşey sabırla oluyor , sabrettik muradımıza erdik diyelim. Yavrumuzun annesi insana alışkındır omuza başa konar miyon tiplidir Maya' mız sanarsın ki yavru kuş fakat marifetli oldukca kendisi nur topu gibi 3 tane yavru ve rdi.

Lütfen Resimlere bakan yorum atan kişiler Maşallahınızı eksik etmeyin .

Bunlarda benim 27 - 24 - 22 günlük yavru mubişlerim :))

32lEq4.jpg

5pnDld.jpg

6YvJWE.jpg

Maşallah hocam valla bende tam dişi kuşuma eş alıp da gelmiştim eve nasip bana :D

maşallah yanlız uygulamısın bilmem maviyle yeşili bir eşyap

maşallah yanlız uygulamısın bilmem maviyle yeşili bir eşyap

Öyle isteyerek eş tutmayabiliyor kuşlar . İstediğinle eş olmazlar kendileri seçtiler tamamen birbirlerini . Öyle maviyle yeşil olmaz isteğine göre eş tutmazlar , dişi seçer erkek alır . Mavi dişi sonradan geldi diğer erkek mavi ile eş tuttular ve sadece kendi renginden olsun istiyorum yavrularını mavilerin .

Son düzenleme:
Maşallah dostum :)

Allah bağışlasın. Darısı benim başıma. 4 çiftde bende var 3-4 ay oldu daha hareket yok

Maşallah hocam valla bende tam dişi kuşuma eş alıp da gelmiştim eve nasip bana :D

Sizede nasip olur inşallah sabır işi .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:00 -->-> Daha önceki mesaj 18:58 --

Allah bağışlasın. Darısı benim başıma. 4 çiftde bende var 3-4 ay oldu daha hareket yok

tamamen sabır işi ben bu ciftleri ayrı ayrı aldım çift olarak değil :) sonra attım çifthaneyi salma şekline cevirdim 3 günde eş tuttular yuvalıgı taktım 1 ay içinde yumurtladılar mayıs sonlarında aldım yeşil ile beyaz ı çift değillerdi 3 günde eş tuttular sonrasında temmuz 2 de ilk yumurta geldi. Yani yavruları olan çiftin bana gelmesi eş tutması yumurtalaması yavrulaması toplamda 2 ay 2.5 ay :)

Ve ayrıca yaşı büyük kuşlar evcilleştiremezsin diyenler vardı size bir gün video cekipte göndereyim yavruları varken beyaz dişi kuşumu omuzuma başıma konmasını elimden marul yemesini öğrettim . Hiç bir şekilde korkmuyor insanlardan.

Son düzenleme:
benim çiftlerden bir 3 ayı geçti. Diğer 2 çift benden önceki sahibi artık nasıl bakım yapıyorsa eve getirdim yabancı kafesde olmalarına rağmen direk çiftleştiler. Sonra bir durdular daha tık yok. Yem, mama, kalamar, kum, mineral blok, günlük su değişimi bazen vitamin. Her şeyi yapıyorum ama bir daha çiftleştiklerini görmedim

benim çiftlerden bir 3 ayı geçti. Diğer 2 çift benden önceki sahibi artık nasıl bakım yapıyorsa eve getirdim yabancı kafesde olmalarına rağmen direk çiftleştiler. Sonra bir durdular daha tık yok. Yem, mama, kalamar, kum, mineral blok, günlük su değişimi bazen vitamin. Her şeyi yapıyorum ama bir daha çiftleştiklerini görmedim

ben ikisini özellikle seçtim kuscuda kafesten :) Erkek olan 2.5 yaşında dişi olan ise 7 aylık seçtim kızışmıştı her ikisi.Axisol vitamini eksik etmedim 6 tane yumurtladı fakat 3 tanesini çıkardı diğer 3 ü yumurtanın içinde öldü boş değildi yumurtaları kırdım yavrular gelişmemiş yani sıcaktan öldügünü düşünüyorum. Yumurtaların hepsi doluydu yani. Hiç bir zaman normal su koymam sürekli 15 damla axisol olur suluklarında . 3 - 4 gün arayla yumurta havuc etimek karısımı veriyorum . 4 gün arayla marul veriyorum yine 2 gün arayla kavundur karpuzdur veriyorum.

Son düzenleme:
o cifthanede kuslar birbirleriyle kavga etmiyormu aradan ?

Birde bişey farkettim sanırım buda mama ile alakalı benim yavrularımda tüyleri cıkarken derileri asla görünmüyor bembeyaz yumak gibi tüy cıkıyor ve hic bosluk olmuyor Bira mayasını tavsiye ediyorum kulucka donemınde
örn:
20140808_184719.jpg

Son düzenleme: