Karadeniz Pet

2'Den Fazla Kuş Besleyen

• Konbuyu başlatan OzanEsmrsy
  • Başlangıç tarihi
aynı anda evimde 18 kuş olduğu olmuştu (çiftler ve yavrular). inanın ayrı bir odada bile olsalar yaptıkları ses duvarlardan geçiyor. öncelikle bunu göze almalısınız. birkaç kuşu grup halinde besleyebilirsiniz tabi. ama bunun için salma tipte büyük kafeslere ihtiyacınız olacak. kafeslere yuvalıklar koymalısınız. yuvalıklar dişi sayısından fazla olmalı ve hepsi aynı yükseklikte olmalı (yükseklik üstünlüktür). kavgalar ve muhtemel ölümler olabilir.
yem tüketimi ve kirlilik de çok fazla olacak. mesela 5 kuş için aylık yem gideriniz 2-3 kg arası olacaktır.
bunları göze alabiliyorsanız güzel bir görsel oluyor. ama uygun ortamı sağlamak zorundasınız.

Genelde Farklı Kafeslerde Ve Çifthane Diyorlarya O Tarzda Olunca Birbilerine Öterler Ama Yan Yana Olunca Okadar Ses Çıkmaz Diye Düşünüyorum Umuyorum Sanıyorum Öyle Olsun İstiyorum :)

eminim dediğin gibidir :D ;)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:59 -->-> Daha önceki mesaj 21:56 --

ozan yorumlardan sonraki düşüncen nedir? :)

Arkadaşım benim 3 çiftim var ve 2 tanede yavrum var. Eğer sen kendine ait bir odada beslemek istiyorsan o odada yatamazsın. Hem o kuşlar sen saldığın zaman direk o ağaca gitmeyecek biri perdeye diğeri lambaya. Hem pislik olacaktır hem koku. Ben 5 aydır kendi odamda yatmıyorum. Ayrıca o kuşları birde ısıtması var.

eminim dediğin gibidir :D ;)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:59 -->-> Daha önceki mesaj 21:56 --

ozan yorumlardan sonraki düşüncen nedir? :)

Yorumları Dikkate Alacaksam.
Hani Güzel Şeylerden Değilde Daha Çok Sorunlarla Karşılacağamı Belirtmişler
Ama Ben Yarın Alacam Galiba Şuan 2 Tane Var 5 Tane Daha Alacam :) Her Renkten
Sence Ne Yapmalıyım :D ?

Teşekkürler Arkadaşlar Yorumlarınız İçin Olayın Ciddiyetinin Farkındayim
Tek Tedirgin Olduğum Nokta Sesleriydi Ama Bir Şekilde Alışırım Artık Heralde :)

zamanla yorumlarını yazarsan sevinirim :)
merak ederim durumun nasıl olacağını!
aldığın kuşların resimlerini koyarsan sevinirim ve maaile resimler tabi :)
cesaretini tebrik ederim :)

evinin genişliğine göre alabilirsin sayi farketmez ama en kötü 4 kuş tafsiye ediyolar... 2 erkek 2 dişi yada 2 erkek 1 dişi de alabilirsin... 3 kuş olarak.

Tamam foruma koymuyacamda ózel olarak gonderirim :)

GT-I9001 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Benimde suan evimde 6 tane muhabbet kusum var 3 erkek 3 disi, bende görsellik olsun diye aldim 2 sari, 2 yesil, 1 beyaz, 1 de mavi renkleri salmada bakiyordum hepsini daha sonra ayirdim simdik salmada 4 tane kaldi 2 tanesinide ayri kafese koydum pislik yönünden biraz azaldi cok ucusuyorlardi salmada öteyi beri simdik durdular :)

Ses cok yapiyolar 2 tane bendekilerin tv bakamiyom yeri geliyo sesden :)

4 kusum var bulunduklari odada kimse olmuyor bazen bilgisayar kullanmak icin kullaniyorum genelde sessizler ama bi kanat cirpmaya bagirismaya basladiklarinda tum odalarda konser veriliyor

Benim çatıda ayrı kafeslerde 4 çift kuşum var. Çatıda sadece kuşlarım yaşıyor. Çok pislik oluyor ve alt kattaki komşular sesten rahatsızlar var sen düşün :)

Geri