Karadeniz Pet

3.5 aylık dişi ve 6.5 aylık erkek mubiş

• Konbuyu başlatan Yılmaz Gazi
  • Başlangıç tarihi
Y

Yılmaz Gazi

Guest
6.5 aylık erkek bugün 3.5 aylık dişi mubişimle çiftleşmek istedi.
(ne hikmetse yumurtalı/havuçlu mamadan sonra oluyor)
Bu ilişkiden yavru olur mu ?
Daha doğrusu 3.5 aylık mubiş yumurta yapabilir mi ?
Uzman arkadaşların yorumları için şimdiden için teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
yavru olmaz..disinin en az 9 aylik civarinda olmasi gerekir..muhabbet kuslari yumurtlama amaclari olmadan da insanlar gibi zevk icin cinsel iliskiye girebilirler.Yuvaligi ise disi 6-7 aylik olduktan sonra takin ki disi yuvasina alissin.Oncesinde takarsaniz disi dogurgan olmasa bile surekli dolsuz yumurta birakabilir,bu da kusu yorar

Cok az bir ihtimal de olsa yumurtlayabilmeleri mümkün

Bende 2 ay sonra yuvalık takarım diye düşünüyordum.Beklemekte fayda var. Zaten küçük daha , 3.5 ay nedir ki.. Yorumunuz için teşekkür ederim.

yavru olmaz..disinin en az 9 aylik civarinda olmasi gerekir..muhabbet kuslari yumurtlama amaclari olmadan da insanlar gibi zevk icin cinsel iliskiye girebilirler.Yuvaligi ise disi 6-7 aylik olduktan sonra takin ki disi yuvasina alissin.Oncesinde takarsaniz disi dogurgan olmasa bile surekli dolsuz yumurta birakabilir,bu da kusu yorar

Böyle birşeyi ilk defa sizden duyuyorum zevk için çiftleştiklerini gerçekden doğrumu muhabbet kuşlarını araştırırken hiç böle birşey görmedim duymadım okumadım :)

Mamaya çay kaşığının ucu ile( çok az) aşağıdaki karışımdan koyuyorum.
Bu erkek kuşu kızıştırıyor sanırım
Niger………………………
Kırmızı turp tohumu……
Siyah turp tohumu……….
Beyaz turp tohumu………
Beyaz haşhaş tohumu…
Siyah haşhaş tohumu
Kırmızı haşhaş tohumu.
Gri haşhaş tohumu
Tere tohumu
Roka tohumu
Isırgan otu tohumu
Yonca tohumu
Reyhan tohumu

Muhabbet kuşları 6. aylarından sonra erişkin olurlar. Dişi daha yavru.. Eğer bir daha yaşanırsa veya erkek çok sıkıştırırsa ayırın çiftleri veya erkeğe kızışkın bir dişi alın.

cihat bey bu ikinci oldu. Mamadan sonra 3-5 dakika uğraşıyor. Ayağını üstüne koyup, çıkıyor. Lakin fazla zorlamıyor. Vazgeçiyor. Dediğiniz gibi yanına 7-8 aylık bir dişi alsam daha mı iyi olur.
Kuşlarıda iyice benimesedik. Değiştirmek de bizi üzer. En iyisi beklemek.

Böyle birşeyi ilk defa sizden duyuyorum zevk için çiftleştiklerini gerçekden doğrumu muhabbet kuşlarını araştırırken hiç böle birşey görmedim duymadım okumadım :)

Avustralyali bir kusbilimci der ki..
Budgies can and will mate just for pleasure so reproduction will not always occur. They need the correct conditions for breeding

çifleştilerse yumurtlaması az da olsa mümkün benim arkadaşımın abisi üretici 4.5 aylık kuşu yumurtladı ama yumurtladıkdan sonra öldü küçükken zorlanabilirler

cihat bey bu ikinci oldu. Mamadan sonra 3-5 dakika uğraşıyor. Ayağını üstüne koyup, çıkıyor. Lakin fazla zorlamıyor. Vazgeçiyor. Dediğiniz gibi yanına 7-8 aylık bir dişi alsam daha mı iyi olur.
Kuşlarıda iyice benimesedik. Değiştirmek de bizi üzer. En iyisi beklemek.

Evet yanına kızışkın bir dişi alın. Dişi erkekten çok büyük olmasın. Yaş olarak da cüsse olarak da büyük olmamalı. Aynı yaşta veya 1-4 ay arası kadar büyük olabilir dişi.. Sonra sorun yaşanabiliyor.

Yumurta olabilir ama yavru çıkmaz..Bence o yaştaki yavru kuşa yuvalık falan takmayın yazık olmasın hayvana..

Geri