Karadeniz Pet

3 aylık kuşumun Kanat ve Kuyruk Tüyleri sürekli dökülüyor

Yani fazla ilaç kullanmamak için anlayan birinin görmesi ve tek ilaci kullanip iyileşmesi lazim
Benim rahmetli kuşuma kullandigimiz alakasiz ilaçlarin haddi hesabi yoktu artik birakmiştim vücudu dinlensin diye
Geç kalmasaydik teşhisi önce konsaydi iyileşecekti ne güzel ama işte kismet degilmiş

Bu bahsettigim hekime de gösterin muhakkak adam gözüne bakip anliyor şiddetle tavsiye ediyorum

Yani fazla ilaç kullanmamak için anlayan birinin görmesi ve tek ilaci kullanip iyileşmesi lazim
Benim rahmetli kuşuma kullandigimiz alakasiz ilaçlarin haddi hesabi yoktu artik birakmiştim vücudu dinlensin diye
Geç kalmasaydik teşhisi önce konsaydi iyileşecekti ne güzel ama işte kismet degilmiş

Bu bahsettigim hekime de gösterin muhakkak adam gözüne bakip anliyor şiddetle tavsiye ediyorum

Bende dediginiz gibi aydınlıktaki veteriner fakültesine götürdüm orda antibiyotik ve bira mayası önerdiler film felan cektiler iç hastalığı çıkmadı. Ama şuan bu kuşu artık daha fazla ilaçlarla yıpratmak istemiyorum dedigim gibi sadece sag kanadında kaldı oda bira mayası ile düzelir diye tahmin ediyorum yoksa cok saglıklı bir kuş oldu sürekli konusuyor fıstık askım felan bizle iyi anlasıo uyursak uyuo felan :)

Bende dediginiz gibi aydınlıktaki veteriner fakültesine götürdüm orda antibiyotik ve bira mayası önerdiler film felan cektiler iç hastalığı çıkmadı. Ama şuan bu kuşu artık daha fazla ilaçlarla yıpratmak istemiyorum dedigim gibi sadece sag kanadında kaldı oda bira mayası ile düzelir diye tahmin ediyorum yoksa cok saglıklı bir kuş oldu sürekli konusuyor fıstık askım felan bizle iyi anlasıo uyursak uyuo felan :)

Benim dedigim kişi fakülte degil arkadaşim klinik
Dişkapidaki fakultyi demiyorum çevreli caddsinde 2 durakta afacan veteriner var

Veteriner fakltesine gotrdm dedn
Veteriner fakltesi ucretleri nasl

Benim dedigim kişi fakülte degil arkadaşim klinik
Dişkapidaki fakultyi demiyorum çevreli caddsinde 2 durakta afacan veteriner var

Veteriner fakltesine gotrdm dedn
Veteriner fakltesi ucretleri nasl

Semiha hanım anlıyorum sizi ben zaten fakülteye götürdüm dedim sizin dediginiz yere degil :D

Fakülte tam bir ölücü önce kayıt parası alır 15 tl sonra film ceker 15 tl baska bısı yapar 15 tl ilac yazar 20 tl :D

Ben fakultede hic para vermedim senin sansina oyle denk gelmis:)
Bir kere 30lira verdik dosya parasi onun disinda bisey vermedik
Afacan veteriner de zaten20lira aliyor muayene ucreti
Keske en bastan oraya goturseydik simdi yasiyor olurdu kusum:((

Bira mayasımı çıkardı tüylerini birde bira mayası nerede bulunur ve kuşa nasıl uyguluyorsunuz.Benim kuşumda tüyleri kopuyor fakat kanama olmuyor frech moultmu yoksa tüy bitimi var teşhis edemedim kuş 7 aylık oldu kuyruğu uzadı ama sağlam keskin bir şekilde değil bira mayası işe yarıyorsa bende denemek isterim

Ben fakultede hic para vermedim senin sansina oyle denk gelmis:)
Bir kere 30lira verdik dosya parasi onun disinda bisey vermedik
Afacan veteriner de zaten20lira aliyor muayene ucreti
Keske en bastan oraya goturseydik simdi yasiyor olurdu kusum:((

30 tl vermissiniz bende kayıta 15 tl verdim işte bide röntgen cektırdım 15 tl ilaclar felan 20 tl derken gitti öle işte en son bira mayası onerdıler :D

Bira mayasımı çıkardı tüylerini birde bira mayası nerede bulunur ve kuşa nasıl uyguluyorsunuz.Benim kuşumda tüyleri kopuyor fakat kanama olmuyor frech moultmu yoksa tüy bitimi var teşhis edemedim kuş 7 aylık oldu kuyruğu uzadı ama sağlam keskin bir şekilde değil bira mayası işe yarıyorsa bende denemek isterim

Valla arkadasım ben cok sey denedım en son bira mayasını kullandım iyilesti gibi ama hala ucamıo sag kanadında kaldı. Bira mayasını hap seklınde satıyorlar .1 tanesını 8 e bölüp suluguna atıyorum hergün 1 parca atıyorum.

Allah veterinerlerin ve fakultenin yoklugunu vermesin gercekten
Verdigi parayi da zaten gozu gormuyor insanin
Yeterki iyilessin miniklerimiz:(
İlaci veteriner kontrolunde mi kullaniyosun arkadasim?
Aman dikkat yan etki falan yapmasin da..
Bi de dedigim hekime bi gosterin benceyine de
Gerekirse mayaya devam edersiniz ama bi gorsun derim ben
Kendi yasadigim pismanligi sizin yasamanizi istemedigimden yani:(
İnssllah Allah sifasini versin kusunuza..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:11 -->-> Daha önceki mesaj 04:07 --

Profesyonel arkadaslar da soyler gereken tavsiyeyi ama eger tuy dokumu degilse once vetetinere gostermekte fayda var
Sonucta denemek kotu sonuclara sebep olabilir..
Bir can tasiyor temkinli olmak lazim
Dozu falan hekim ayarlamali

Allah veterinerlerin ve fakultenin yoklugunu vermesin gercekten
Verdigi parayi da zaten gozu gormuyor insanin
Yeterki iyilessin miniklerimiz:(
İlaci veteriner kontrolunde mi kullaniyosun arkadasim?
Aman dikkat yan etki falan yapmasin da..
Bi de dedigim hekime bi gosterin benceyine de
Gerekirse mayaya devam edersiniz ama bi gorsun derim ben
Kendi yasadigim pismanligi sizin yasamanizi istemedigimden yani:(
İnssllah Allah sifasini versin kusunuza..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:11 -->-> Daha önceki mesaj 04:07 --

Profesyonel arkadaslar da soyler gereken tavsiyeyi ama eger tuy dokumu degilse once vetetinere gostermekte fayda var
Sonucta denemek kotu sonuclara sebep olabilir..
Bir can tasiyor temkinli olmak lazim
Dozu falan hekim ayarlamali

Tabikide orda bi bayan var sagolsun 2 3 aydır kusuma duzenlı doz ayarlamasını felan yapıyoruz. Bira mayasının kullanımıda kendisi ayarladı zaten. Hocaların genc olması işiimizi kolaylastırdı acıkcası watsap dan felan yardım alıyorum :D

Aynı hastalık

Benim kuşumun da kanatlarındaki tüyleri dökülüp bir daha çıkmıyor.Bu söylediğiniz ilaçlar bir işe yarıyor mu? Bu ilaçları (Batikon ve Brewers yeast 250mg) İstanbulda nereden bulabilirim?

Acil cevaplarınızı bekliyorum :confused::confused::confused:

Benim kuşumun da kanatlarındaki tüyleri dökülüp bir daha çıkmıyor.Bu söylediğiniz ilaçlar bir işe yarıyor mu? Bu ilaçları (Batikon ve Brewers yeast 250mg) İstanbulda nereden bulabilirim?

Acil cevaplarınızı bekliyorum :confused::confused::confused:

Eczanelerde ve GNC marketlerinde bulabilirsiniz

Benm kuşumun da aynı hastalığı oldu.Sizin söylediğiniz ilaçlar gerçekten işe yarıyor mu?(Btikon ve brewers yeast)Yarıyorsa istanbulda nerden bulabilirim bi çare?

Benm kuşumun da aynı hastalığı oldu.Sizin söylediğiniz ilaçlar gerçekten işe yarıyor mu?(Btikon ve brewers yeast)Yarıyorsa istanbulda nerden bulabilirim bi çare?

al gerçekten işe yaradı

Kuş

Söylediğiniz ilaçları nasıl kullanmalıyım?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ama benim kuşumun tüyleri çıktığında kanama olmuyor.Sadece boyun ve kanatlarındaki tüyleri dökülüp birdaha çıkmıyor.Ama kanama olmuyor.Aynı şey mi yoksa farklı bir şey olabilir mi?

farklıdır ozmn normal tüy dokumu olabilir heycan yapma

fransız tüy hastalığı var geçmiş olsun frenc molt hastalığı.

farklıdır ozmn normal tüy dokumu olabilir heycan yapma

gorky, hap seklindeki bira mayalarını ne kadar süre kullandıktan sonra gözle görülür bir sonuç elde ettin, benim kuşlardan birinde de benzer sorun var.. boğazıının altındaki tüyleri kendisi yoluyor.. çıktıkca o yoluyor..

gorky, hap seklindeki bira mayalarını ne kadar süre kullandıktan sonra gözle görülür bir sonuç elde ettin, benim kuşlardan birinde de benzer sorun var.. boğazıının altındaki tüyleri kendisi yoluyor.. çıktıkca o yoluyor..

kendisi yoluyorsa ona kullanmaya gerek yok başka bi problem vardır

boyunluk var diyorlar ama temin edemedim,

Geri