Karadeniz Pet

3 aylık muhabbet dışkı yapışma sorunu ACİL!!!

• Konbuyu başlatan İLKER KARADANA
  • Başlangıç tarihi
İ

İLKER KARADANA

Guest
Merhaba arkadaşlar,
Aranıza yeni katıldım, çocuklarımın isteği üzerine 2 hafta önce yavru bir muhabbet kuşu edindim, sanırım en fazla 3 aylık diyebiliriz. Daha önce de 1 sene süreyle muhabbet kuşu bakmışlığım var, maalesef bu kuşu elim bir kaza nedeniyle kaybettik.
Yeni kuşun bakımı ile ilgili çok acemi olmasam da, bazı tereddütlerim oluştu, bunları sizlere danışmak istiyorum.
Öncelikle en acil sorunumdan bahsedeyim, kuşumun dışkısı popo etrafındaki tüylere yapışıyor, bu durum 3-4 gündür devam ediyor. Henüz 1 haftalık iken banyo yaptırmak için ıslatmıştım ve sıcak bir ortamda kurumasını bekledik ama galiba cereyanda kalmış olabilir. Henüz ele alıştıramadığım ve evde uçurmadığım kuşumu maalesef ele almak suretiyle popo etrafındaki dışkıları temizledim. Avidiare isimli ilaçtan temin edip 2 gündür suyuna katıyorum. Dışkı yapışma azalmakla birlikte devam ediyor, ancak bu gece yine temizlemem gerekecek.
Zaten kuş eve ve bizlere yeni alışırken, bu olay hiç iyi olmadı. Gün içinde arada ötüyor, kafesinde hareket ediyor ama çoğunlukla hareketsiz duruyor. Arada kaşıntı var, 3 aylıkken yaşanacak tüy değişimi diye düşünüyorum. Kaşıntılar sürekli değil, aralıklarla…
Bu sorunla ilgili internette araştırma yapınca işin içinden çıkamadım. Her kafadan bir ses çıkıyor. Sizlere de bir danışayım dedim. Değerli fikirlerinizi bekliyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:07 -->-> Daha önceki mesaj 16:39 --

Bu sitenin binlerce üyesi var diye üye oldum ve yardım istedim ama 1 gün geçti tık yok, bir yerlerde yanlış yaptıysam, düzeltin, gerekeni yapayım...

Estağfrullah ne yanlışı, sorularınızı sorunlarınızı paylaşmak, cevap istemek en doğal hakkınız tabiki.. kuşun 2 tane genel fotoğrafı, 1 de yapışma olan bölgenin fotoğrafını alabilirmiyim?

ilginize tşk ederim, kuşun dışkılarını bu akşam üstü temizlettim bir tanıdığa, devam ederse resmini çekip koyacağım...

Geri