Karadeniz Pet

3 aylık olmamış mubişin kur yapıp sürtünmesi hakkında

Gülşen ÖZDEMİR

Paylaşımcı Üye
Merhabalar.
bi kaç gündür yavru mubişim parmağıma kur yapıyordu daha küçük dedim ama bugün sürtünmeye başladı henüz 82 günlük bu yaramaz erkenmi olgunlaşacak yoksa ne yaptığını odamı bilmiyor göz halkasıda hafiften belirmeye başlamış.normalmidir kuşlar için bu yaş?
Eğer erken olgunlaşıyorsa vay halimize babaya çekmiş çekeceğimiz var.

[YOUTUBE]03TiUtociuw[/YOUTUBE]

Son düzenleme:
:) ) ) maşallah, sağlıklı ve hareketli bir kuş.
Beslenme ve bakim şartlarına göre erken olgunlaşıyor
bazi yavrular. Bu da onlardan daha kafa tüyü açılmamış ama
ergenlik belirtileri baya yoğun.

:) ) ) maşallah, sağlıklı ve hareketli bir kuş.
Beslenme ve bakim şartlarına göre erken olgunlaşıyor
bazi yavrular. Bu da onlardan daha kafa tüyü açılmamış ama
ergenlik belirtileri baya yoğun.

Napcaz şimdi zayıfladıda baya epeydir mamada vermiyorum sadece sade yumurta eciğinden cücüğüne kadar çiftleşme isteklerine yetişemiycez heralde :(( babasıda böyle şuan sade yem veriyorum 2 kilo kadar karışık yem kullanmıştım nijerde vardı içinde o etkilemiş olabilirmi.

Sade yumurtayi da az vermek gerekir o da kizginligi sağlıyor.
Ayni sekilde nijer tohumu da yağlı ve aci bir tohum olduğu için
kızgınlıgi arttirir. Kuşun kaninda var demekki:)
banyo vermekte faydali olur, 6 ayi doldurmadan eşe atmamak
gerek.

Sade yumurtayi da az vermek gerekir o da kizginligi sağlıyor.
Ayni sekilde nijer tohumu da yağlı ve aci bir tohum olduğu için
kızgınlıgi arttirir. Kuşun kaninda var demekki:)
banyo vermekte faydali olur, 6 ayi doldurmadan eşe atmamak
gerek.

bunun daha sırası var abisi ile ablası 7 aylık oldu onlarında eşi yok :)

peki o zaman herşeyi keseyim 6 aylık oluncada nasipse bi gelin buluruz hazır bir dişi anca uyar buna bekliycek gibi değil.Kanında var derken gerçekten kandan geçiyormu öyle huylar ^^

Bu kuş ötmeye başlamış baya baya :D :D

Son düzenleme:
Beklesin tabiki , kuş daha iyi gelişir ve eslemede daha iyi
sonuçlar gelir.
Geçer tabiki, bu yavrunun babasınin bakici yönü nasil?
O acidan da ıyiyse çok iyi.

Beklesin tabiki , kuş daha iyi gelişir ve eslemede daha iyi
sonuçlar gelir.
Geçer tabiki, bu yavrunun babasınin bakici yönü nasil?
O acidan da ıyiyse çok iyi.

Baba küçük bir şey anne biraz iri. şöyle söyleyim dişi kuşum daha yemlik yüzü görmemiştir hem yavrulara hem anneye bakıyor .yavru olmasa bile anneyi besliyor devamlı. yavrularada çok güzel bakıyor, mekik dokuyor gidip gele. annede 1 gram zayıflama yok oda bozulsa dahi yumurtaların üstüne yatmakta iyi :D geçinip gidiyorlar eğer bakıcı huylarıda yavrulara geçiyorsa bereketli üretim yapıcam o zaman.

2-3 kuluckadan sonra 1 ay dinlendirseniz cok faydali olur.
erkek cok bakici olunca daha faxla yipraniyor , haklısınız.

Bende ki yerli yavrular da aynı problem var malesef hatta bir yerli dişi kaçamak yapıp 3 aylıkken yumurtladı 4 tane 2 dolu :) yatıyor şimdi 1 haftaya yavrular çıkar. Oluyor bazen ortamdan kuş yoğunluğundan

Bende ki yerli yavrular da aynı problem var malesef hatta bir yerli dişi kaçamak yapıp 3 aylıkken yumurtladı 4 tane 2 dolu :) yatıyor şimdi 1 haftaya yavrular çıkar. Oluyor bazen ortamdan kuş yoğunluğundan
Evet görmüştüm sizin konunuzuda haklısınız ev ortamı ama tüm aile bir arada olunca onların yanına çok gidiyor ve çok şımarıyor etkileniyor sanırım.çıktıktan sonra yavrularınızıda anne babalarıyla beraber görmek isterim.

Evet görmüştüm sizin konunuzuda haklısınız ev ortamı ama tüm aile bir arada olunca onların yanına çok gidiyor ve çok şımarıyor etkileniyor sanırım.çıktıktan sonra yavrularınızıda anne babalarıyla beraber görmek isterim.

Baba daha önce paylaştığım parçalı show bebek ise daha 3-4 aylık arası konular da var :) anne de sarı spangle yerli yavru. Yavrular çıksın paylaşırım. Çok komik bir eşleme oldu :)

Geri