Karadeniz Pet

3 gunde bir yumurta normalmi

recai yılmaz

Meraklı Üye
Merhaba
Bildiğim kadarıyla dişi gün aşırı yumurtlar. Ancak benim dişi 3 günde bir yumurtluyor. İlk yumurta 14 ikinci yumurta 17 üçüncü yumurta 20 ekimde geldi. Bu normalmidir? Herhangi bir eksiklikten olabilirmi?
Mama ve kalamar kemiği kum konusunda eksiklikte yok.

TURKCELL T60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Normalde iki günde bir gelir yumurta ama bazen üç günde bir de gelebilir arada gün sapmaları yaşanabilir

Bazen bazı kuşlarda sarkmalar olabiliyor. Bir sorun teşkil etmez. Güle güle besle.

Merhaba,

yumurta tarihleri 14-17-20 Ekimdi. Düne kadar daha yumurtlamayınca bitti diye düşünmüştüm. Ama dün yine yumurtladı. 4 yumurta var, ilk ile son yumurta arasında 12 gün var :) kuluçka nasıl bitecek bilmiyorum :)

Merhaba,

yumurta tarihleri 14-17-20 Ekimdi. Düne kadar daha yumurtlamayınca bitti diye düşünmüştüm. Ama dün yine yumurtladı. 4 yumurta var, ilk ile son yumurta arasında 12 gün var :) kuluçka nasıl bitecek bilmiyorum :)
Benim 9 yumurta olduğu zamanlar oluyor. Bazen 3 güne sekiyor. İlk yumurtayla son yumurta baba oğul gibi oluyor ;) Eğer imkanın varsa aynı dönemin başka yavrulu takımın altına kaydırma yap. Çünkü genelde son olanlar iyi bakılmayıp ölüyor ya da ezilebiliyorlar.

Benim 9 yumurta olduğu zamanlar oluyor. Bazen 3 güne sekiyor. İlk yumurtayla son yumurta baba oğul gibi oluyor ;) Eğer imkanın varsa aynı dönemin başka yavrulu takımın altına kaydırma yap. Çünkü genelde son olanlar iyi bakılmayıp ölüyor ya da ezilebiliyorlar.

Gökhan çok teşekkürler. bende tek çift var. bekleyeceğiz başka çare yok :)

Gökhan çok teşekkürler. bende tek çift var. bekleyeceğiz başka çare yok :)
Tek çift varsa dediğin gibi bekleyip görmekten başka çaren yok. Daha fazla gözlemleyeceksin en küçükleri. Ezilmesinler ya da kursakları boş kalmasın diye. Hayırlısı olur inşallah.

Geri