petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

3 Hafta Oldu Çıkarayımmı artık

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Fehmi Erdoğan tarafından 8 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Fehmi Erdoğan

Fehmi Erdoğan New Member

Beğenileri:
    0
    herkeze merhaba beyler 3. hafta oldu kuşla ama hayla elime gelmiyo çıldırıcam elimden geleni yaptım parmağımı beklettim bi arkadaş 7.günde çıkar dedi çıkartım ama hayla bişey yok internette denilenleri yaptım ama olmuyor artık yavaştan salayımmı sizce birde 2 haftadır çok ilgilenemiyom sizce bişey olurmu ondan dolayı

2. hido94

hido94 Member

Beğenileri:
    8
    çıkar kuşu ben aldığımın ertesi günü çıkardım öyle alıştırdım

3. Fehmi Erdoğan

Fehmi Erdoğan New Member

Beğenileri:
    0
    kardeş biri diyor çıkar biri diyor çıkarma ne yapacağımı şaşırdım artık ya :D

4. hido94

hido94 Member

Beğenileri:
    8
    kim çıkarma diyo kuşu çıkarmadan alıştıran varsa helal yani kuş dışarı çıkmadan alışmaz

5. Fehmi Erdoğan

Fehmi Erdoğan New Member

Beğenileri:
    0
    senin dediğini yaptım fakat birisi bana kızmıştı hemen bi haftada olur mu çıkarma 1 ay sonra çıkar diye

6. hido94

hido94 Member

Beğenileri:
    8
    :D kuşu 1 aylıkken alıp eğiteceksin bekledikçe kuş evcilleşmez sen kuşu çıkarmak için 1 ay bekliyosan ohoo o kuş hiç bi şekilde eğitilmez kuşu eğitmek istiyosan hergün en az 20 dk salman gerek ne kadar erken ele alırsan o kadar kolay alışır

7. Fehmi Erdoğan

Fehmi Erdoğan New Member

Beğenileri:
    0
    tmm dediğini yapıcam fakat elimle almaya çalışınca korkuyo ona napıcam parmağımada gelmiyo

8. hido94

hido94 Member

Beğenileri:
    8
    e işte şimdiye çoktan alışması lazmdı 1 ay önce aldım bende kuşu şuan elime geliyo omzumda geziyo hemen alıştırdım kafese elini sok yavaşça yaklaş ve gagasının altını kaşı bu şekilde 2 3 gün devam et zamanla eline alışıyo ve elini uzatınca üzerine biniyo

9. keremonder

keremonder Member

Beğenileri:
    0
    Kuş 1 günlükken çıkarılmaz. Biz de işin profosyoneli değiliz ama madem bilmiyorsunuz insanlara yanlış bilgi vermeyin. Sizin başınıza kötü olay gelmemesi başkasının başına gelmeyeceği anlamına gelmez. 1 günlükken kuşu çıkarırsınız. Kuş ortamı daha tanımadan ilk uçuşunda gider duvara toslar,perdeye takılır sonra burada konu açarsınız "Kuşumun boynu yamuk duruyor ne oldu acaba, kuşum duvara çarptı kanadı kırıldı ne yapmalıyım" diye. Kuş yeni ortamında 1-2 hafta bekletilir ki ortama alışsın,sizi tanısın, strese girmesin. Yanlış bilgi vermeyin...

Soruya gelecek olursak... Dostum her kuşun karakteri ayrı. Yavaş yavaş alıaşcak ama.. Sabırla devam et sen parmak eğitimine,eline alıştırmaya vs.. Kuşun karakteri insana yakındır daha ilk günden parmağına atlar,yabanidir gider 4 ay sonra anca alışır. Sabırla devam et..

#9 keremonder, 9 Ekim 2015
    Son düzenleme: 9 Ekim 2015
  10. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    52
    Kuşu alıştırmanin en iyi dışarda eğitim. Kafes içinde kuş her türlü eline gelir zaten. Ben bu zamana kadar aldığım her kuşu ilk günden saldım sağa sola çarptı çarpacak 1 çarpar 2. Carpmaz. Kusla dışarda ne kadar ilgilenirsen o kadar çabuk alışır. Güle güle besleyin.

11. hido94

hido94 Member

Beğenileri:
    8
    aynen kuşu istediğin kadar kafeste beklet ilk saldığında illaki sağa sola çarpar ama sonra bidaha çarpmaz 3 hafta boşuna beklemişsin kuş kafesin dışında eğitilir

12. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    52
    Tabi öyle ben kaç tane kuş alıp konuşturdum forumdan sattığım arkadaslar da oldu normalde kuşlar 2. Aydan sonra konuşturmaya müsait hayvanlar ben aldığım her kuş en geç 3. Aylıkken konuşuyordu dün yeni bi tane daha aldım 1.5 ay içinde konuşmaya başlar videosunu atarım foruma. Arkadaş nerdeyse 1 ay salmamis enteresan

Sayfayı Paylaş