Karadeniz Pet

3 Hafta Oldu Çıkarayımmı artık

Fehmi Erdoğan

Yeni Üye
herkeze merhaba beyler 3. hafta oldu kuşla ama hayla elime gelmiyo çıldırıcam elimden geleni yaptım parmağımı beklettim bi arkadaş 7.günde çıkar dedi çıkartım ama hayla bişey yok internette denilenleri yaptım ama olmuyor artık yavaştan salayımmı sizce birde 2 haftadır çok ilgilenemiyom sizce bişey olurmu ondan dolayı

çıkar kuşu ben aldığımın ertesi günü çıkardım öyle alıştırdım

kim çıkarma diyo kuşu çıkarmadan alıştıran varsa helal yani kuş dışarı çıkmadan alışmaz

:D kuşu 1 aylıkken alıp eğiteceksin bekledikçe kuş evcilleşmez sen kuşu çıkarmak için 1 ay bekliyosan ohoo o kuş hiç bi şekilde eğitilmez kuşu eğitmek istiyosan hergün en az 20 dk salman gerek ne kadar erken ele alırsan o kadar kolay alışır

:D kuşu 1 aylıkken alıp eğiteceksin bekledikçe kuş evcilleşmez sen kuşu çıkarmak için 1 ay bekliyosan ohoo o kuş hiç bi şekilde eğitilmez kuşu eğitmek istiyosan hergün en az 20 dk salman gerek ne kadar erken ele alırsan o kadar kolay alışır

tmm dediğini yapıcam fakat elimle almaya çalışınca korkuyo ona napıcam parmağımada gelmiyo

e işte şimdiye çoktan alışması lazmdı 1 ay önce aldım bende kuşu şuan elime geliyo omzumda geziyo hemen alıştırdım kafese elini sok yavaşça yaklaş ve gagasının altını kaşı bu şekilde 2 3 gün devam et zamanla eline alışıyo ve elini uzatınca üzerine biniyo

Kuş 1 günlükken çıkarılmaz. Biz de işin profosyoneli değiliz ama madem bilmiyorsunuz insanlara yanlış bilgi vermeyin. Sizin başınıza kötü olay gelmemesi başkasının başına gelmeyeceği anlamına gelmez. 1 günlükken kuşu çıkarırsınız. Kuş ortamı daha tanımadan ilk uçuşunda gider duvara toslar,perdeye takılır sonra burada konu açarsınız "Kuşumun boynu yamuk duruyor ne oldu acaba, kuşum duvara çarptı kanadı kırıldı ne yapmalıyım" diye. Kuş yeni ortamında 1-2 hafta bekletilir ki ortama alışsın,sizi tanısın, strese girmesin. Yanlış bilgi vermeyin...

Soruya gelecek olursak... Dostum her kuşun karakteri ayrı. Yavaş yavaş alıaşcak ama.. Sabırla devam et sen parmak eğitimine,eline alıştırmaya vs.. Kuşun karakteri insana yakındır daha ilk günden parmağına atlar,yabanidir gider 4 ay sonra anca alışır. Sabırla devam et..

Son düzenleme:
Kuşu alıştırmanin en iyi dışarda eğitim. Kafes içinde kuş her türlü eline gelir zaten. Ben bu zamana kadar aldığım her kuşu ilk günden saldım sağa sola çarptı çarpacak 1 çarpar 2. Carpmaz. Kusla dışarda ne kadar ilgilenirsen o kadar çabuk alışır. Güle güle besleyin.

Kuşu alıştırmanin en iyi dışarda eğitim. Kafes içinde kuş her türlü eline gelir zaten. Ben bu zamana kadar aldığım her kuşu ilk günden saldım sağa sola çarptı çarpacak 1 çarpar 2. Carpmaz. Kusla dışarda ne kadar ilgilenirsen o kadar çabuk alışır. Güle güle besleyin.

aynen kuşu istediğin kadar kafeste beklet ilk saldığında illaki sağa sola çarpar ama sonra bidaha çarpmaz 3 hafta boşuna beklemişsin kuş kafesin dışında eğitilir

aynen kuşu istediğin kadar kafeste beklet ilk saldığında illaki sağa sola çarpar ama sonra bidaha çarpmaz 3 hafta boşuna beklemişsin kuş kafesin dışında eğitilir
Tabi öyle ben kaç tane kuş alıp konuşturdum forumdan sattığım arkadaslar da oldu normalde kuşlar 2. Aydan sonra konuşturmaya müsait hayvanlar ben aldığım her kuş en geç 3. Aylıkken konuşuyordu dün yeni bi tane daha aldım 1.5 ay içinde konuşmaya başlar videosunu atarım foruma. Arkadaş nerdeyse 1 ay salmamis enteresan

Geri