Karadeniz Pet

3. kuluçka ilk yavru

Ekincan EROL

Emektar Üye
Merhaba arkadaşlar :) 30 dakika önce 2014 ün evimizdeki ilk yavrusu çıkmış bulunmakta. Dişi kuşumuz art arda 3. Kuluçkasını geçiriyor maşallah diyelim :) ilkinde 4 yumurta yapmıştı hepsi doluydu fakat acemiliğinden 4 unude 7gunlukken kaybettik. İkinci kuluçkasında 3 yumurta yaptı 1 yavrusunu büyüttü :) bu kez 5 yumurta yaptı bakalım hepsi dolu ama inşallah hepsini büyütür yani büyütürüz benim de desteklerimle :)

Merhaba arkadaşlar :) 30 dakika önce 2014 ün evimizdeki ilk yavrusu çıkmış bulunmakta. Dişi kuşumuz art arda 3. Kuluçkasını geçiriyor maşallah diyelim :) ilkinde 4 yumurta yapmıştı hepsi doluydu fakat acemiliğinden 4 unude 7gunlukken kaybettik. İkinci kuluçkasında 3 yumurta yaptı 1 yavrusunu büyüttü :) bu kez 5 yumurta yaptı bakalım hepsi dolu ama inşallah hepsini büyütür yani büyütürüz benim de desteklerimle :)

resim paylaşında yüzümüz gözümüz açılsın :)

merhaba maşallah hayırlısı olsun ardarda derken yuvalığı hiç çıkarmadan mı 3. kuluçkası bendeki çiftim ilk kuluçkalarını yaptıda 2 yavru var bi tanesini maalesef kaybettim neden öldüğünüde anlamadım kursağı doluydu her neyse 1 yaşında benim kuşlar sıkıntı lmaz herhalde ard arda olmasında??

Prensip gereği yavrular tuylenene kadar resim koyamıyorum :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:44 -->-> Daha önceki mesaj 22:42 --

merhaba maşallah hayırlısı olsun ardarda derken yuvalığı hiç çıkarmadan mı 3. kuluçkası bendeki çiftim ilk kuluçkalarını yaptıda 2 yavru var bi tanesini maalesef kaybettim neden öldüğünüde anlamadım kursağı doluydu her neyse 1 yaşında benim kuşlar sıkıntı lmaz herhalde ard arda olmasında??

Evet art arda oldu yavru yuvadan atlamadan yumurtlayınca çıkaramadım. Benim önceki yavrularım da kursağı doluyken ölmüşlerdi. Acemilik diyelim

2, ci yavru muda kaybettim az önce baktığımda ölmüş yine kursağı dolu şekilde son bir tane kaldı bakalım o ne olacak

standart boyda petshoplarda satılandan ama biraz daha büyük alıcam son yavruyuda bir baksın belki büyütebilir şimdi alsam baska bi yuva hiç girmeme ihtimali var ne yapmam gerekiyor?

standart boyda petshoplarda satılandan ama biraz daha büyük alıcam son yavruyuda bir baksın belki büyütebilir şimdi alsam baska bi yuva hiç girmeme ihtimali var ne yapmam gerekiyor?

Ben de petshoplardaki standart yuvalıklardan kullanıyorum. Gerçekten küçük yuvalıklar çok önceden almıştım ben tecrübe etseydim daha büyüğünü alırdım ama bundan sonra ilk iş yuvalıkları değiştirmek. Genelde tek yavruya bakabiliyorlar bu yuvalıkta. Siz ellemeyin şimdilik yavru büyüsün yuvadan atlasın öyle değiştirirsiniz. Zaten bir kere yumurtlaya başladı mı durmak bilmiyorlar

Maşallah diyelim , umarım sağ sağlim yeme düşerler..

inşallah.. teşekkrüler iyi geceler