petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

3. kuluçka ilk yavru

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Ekincan EROL tarafından 5 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Merhaba arkadaşlar :) 30 dakika önce 2014 ün evimizdeki ilk yavrusu çıkmış bulunmakta. Dişi kuşumuz art arda 3. Kuluçkasını geçiriyor maşallah diyelim :) ilkinde 4 yumurta yapmıştı hepsi doluydu fakat acemiliğinden 4 unude 7gunlukken kaybettik. İkinci kuluçkasında 3 yumurta yaptı 1 yavrusunu büyüttü :) bu kez 5 yumurta yaptı bakalım hepsi dolu ama inşallah hepsini büyütür yani büyütürüz benim de desteklerimle :)

2. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    maşallah hayırlı olsun.

3. Ufuk ALTUN
    Gizli

resim paylaşında yüzümüz gözümüz açılsın :)

4. OzanEsmrsy
    Gizli

Evet Resim Yokmu :)

5. pırpır

pırpır New Member

Beğenileri:
    0
    merhaba maşallah hayırlısı olsun ardarda derken yuvalığı hiç çıkarmadan mı 3. kuluçkası bendeki çiftim ilk kuluçkalarını yaptıda 2 yavru var bi tanesini maalesef kaybettim neden öldüğünüde anlamadım kursağı doluydu her neyse 1 yaşında benim kuşlar sıkıntı lmaz herhalde ard arda olmasında??

6. Ekincan EROL

Beğenileri:
    1
    Prensip gereği yavrular tuylenene kadar resim koyamıyorum :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:44 -->-> Daha önceki mesaj 22:42 --

Evet art arda oldu yavru yuvadan atlamadan yumurtlayınca çıkaramadım. Benim önceki yavrularım da kursağı doluyken ölmüşlerdi. Acemilik diyelim

7. pırpır

pırpır New Member

Beğenileri:
    0
    2, ci yavru muda kaybettim az önce baktığımda ölmüş yine kursağı dolu şekilde son bir tane kaldı bakalım o ne olacak

8. Ekincan EROL

Beğenileri:
    1
    İnşallah o yaşar. Yuvalığınız küçük mü?

9. pırpır

pırpır New Member

Beğenileri:
    0
    standart boyda petshoplarda satılandan ama biraz daha büyük alıcam son yavruyuda bir baksın belki büyütebilir şimdi alsam baska bi yuva hiç girmeme ihtimali var ne yapmam gerekiyor?

10. Ekincan EROL

Beğenileri:
    1
    Ben de petshoplardaki standart yuvalıklardan kullanıyorum. Gerçekten küçük yuvalıklar çok önceden almıştım ben tecrübe etseydim daha büyüğünü alırdım ama bundan sonra ilk iş yuvalıkları değiştirmek. Genelde tek yavruya bakabiliyorlar bu yuvalıkta. Siz ellemeyin şimdilik yavru büyüsün yuvadan atlasın öyle değiştirirsiniz. Zaten bir kere yumurtlaya başladı mı durmak bilmiyorlar

11. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Maşallah diyelim , umarım sağ sağlim yeme düşerler..

12. pırpır

pırpır New Member

Beğenileri:
    0
    inşallah.. teşekkrüler iyi geceler

Sayfayı Paylaş