Karadeniz Pet

3 Yaşındaki Muhabbet Kuşunu Nasıl Eğitirim

Radyoaktif Börek

Yeni Üye
Merhabalar Benim Bir Muhabbet Kuşum Var Erkek 3 Yaşında Onla Pek İlgilenmiyordum Ama Artık Daha Sık İlgilenmeye Başladım Onu Nasıl Dışarı Çıkarırım Veya Parmağıma Alırım Yani Bana Nasıl Güvenebilir ? Onun Salıncaklı Bir Aynası Vardı Zararlı Olduğunu Duydum Ve Çıkarttım Doğrumu Yaptım ? Yaklaşık Bir Haftadır Daha Çok İlgileniyorum Kuşum Limonla Haftanın İlk Günlerinde Parmağımı Kafesin İçine Sokunca Korkuyordu Şimdi Biraz Alıştı Korkmuyor Lütfen Sorularıma Cevap Verip Yardım Edin Parmağıma Almak Çok İstiyorum

3 yaşından sonra çok zorlar sizi yavru iken çok çok rahat alışıyor. Ne ile oynamayı seviyor ise onunla ikna etmeniz gerekir onu ama dediğim gibi 3 yaşından sonra çok zor.

3 yaşındaki kuşun eğitimi çok zordur. Çok fazla zaman ve emek vermenize rağmen sonuç alamayabilirsiniz.

Önce elinizden yem vermeyi deneyin korkarsa 2 hafta kadar kafesin dışından elinizi de göstererek sessizce konuşun. Korkmazsa elinizden yem yedirmeye devam edin sonra avcunuzdan yedirin. İlerki zamanlarda parmağınıza çıkartmayı deneyin ancak biraz zaman alabilir. Sabretmeniz gerek

Önce elinizden yem vermeyi deneyin korkarsa 2 hafta kadar kafesin dışından elinizi de göstererek sessizce konuşun. Korkmazsa elinizden yem yedirmeye devam edin sonra avcunuzdan yedirin. İlerki zamanlarda parmağınıza çıkartmayı deneyin ancak biraz zaman alabilir. Sabretmeniz gerek
Tavsiyen İçin Teşekkürler En Kısa Zamanda Deniycem

Aynayı Çıkarmam Yararlımı ? Zararlımı

Aynayı çıkartın salıncak kalsın. Ayna varken onla ilgileniryoksa Kağıt topu elnize alın ve gelmesini teşvik edin bir müddet öyle yapın parmağınızı şıklatn kağıt top el,nizde iken eğerki seviyorsa gelecektir. Gelmeye başlayınca iyice alışınca yani kağıt topu bırakın parmağınızı şıklatın gelecektir.

Aynayı çıkartın salıncak kalsın. Ayna varken onla ilgileniryoksa Kağıt topu elnize alın ve gelmesini teşvik edin bir müddet öyle yapın parmağınızı şıklatn kağıt top el,nizde iken eğerki seviyorsa gelecektir. Gelmeye başlayınca iyice alışınca yani kağıt topu bırakın parmağınızı şıklatın gelecektir.
Kağıt Topla Oynuyor En Sevdiği Oyuncaklardan Biri Kağıt Topa Gelip Onu Gagalıyo Bende Aynalı Salıncak Vardı Resimdekinden Aynası Var Diye Çıkardım Yeni Salıncak Almam Gerekcek Heralde

Ekli dosyalar

• 231907524_tn30_0.jpg
    231907524_tn30_0.jpg
    6.2 KB · Görüntüleme: 7
Çok teşekkürler artık parmağıma alıştı parmağıma yem koyuyorum yemi yiyor

yav alıştırıp napacan bilader dişi alınca zaten seni tınlamıyorlar ne onu yor ne kendini

Parmağımdan Yiyor Fakat Avucumdan Korkuyor Korka Korka 1 2 yem yiyor napmam gerek

Bu konuya kısa ve öz bir yorum yapmak.gerekir ise "Ağaç yaş ken eğilir" herseyin başı sa birdir bi yavru kadar verim almazsaniz da elinize alıştırma şansınız var sevgi ve sabır ile

Aynayi cikarmakla iyi yapmışsınız aşırı ilgilenmelisinizki size alissin zamana bırakın

Es koymayacaksanız ilgilerinizin çabalarınızın karşılığını alırsınız es alacaksanız hic boşuna uğraşmayın

Geri