Karadeniz Pet

30 günlük kus konusurmu

Mert Yildirim

Paylaşımcı Üye
baslikda belirtigim gibi 30 gunluk elime alistirdim ama konusurmu onu bilmiyorum simdiden alistirsam kac kelime konusur ??

Konusur ..

GT-I9001 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ilgilenmene ve kuşun kabiliyetine bağlı olarak,çok erken veya çok geçte öğrenebilir

Dişi değilse rahat konuşur. Biz bir dişi almıştık 1.5 yılda 2 kelimeyi anca öğretebildik :D

Eğer kuşunuz erkek ise konuşur. Dişiyse biraz zor. 30 günlük bir yavru için eğitimin tam zamanı :)

Kuşunuzu ele alıştırmadınız daha sadece sizden korkmamasını sağlamışsınız ele alıştırmak bi yerde dururken çağırdığında uçarak size gelmesidir kuşunuz kanat açar havalanır lakin tam anlamıyla uçma kabiliyetini 2 aylıktan sonra kazanır ama gidişat olması gerektiği şekilde gidiyo :)

ZTE-BLADE cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

baslikda belirtigim gibi 30 gunluk elime alistirdim ama konusurmu onu bilmiyorum simdiden alistirsam kac kelime konusur ??

konuşmaz konuşması için ergenliğe yol alması gerekir bunun zamanıda değişir bazen 3 ay bazen daha fazla unutulmamalıdır ki kuş size kur yapmak için konuşur sizi ergenlik döneminden itibaren ses olarak taklit etmeye çalışır.

konuşmaz konuşması için ergenliğe yol alması gerekir bunun zamanıda değişir bazen 3 ay bazen daha fazla unutulmamalıdır ki kuş size kur yapmak için konuşur sizi ergenlik döneminden itibaren ses olarak taklit etmeye çalışır.

Gec olsun güc olmasin :D

ben kuşu ilk aldığımda adını şımarık koymuştum ilk olarakta şımarık demesini öğretmek istedim 1,5 ay iş saatlerim hariç onunla konuşup bıkamdan usanmadan ona şımarık dedim ama bi sonuç alamadım ( oyun oynamamızda hiç bi sıkıntı yoktu yaramazın teki ve bana alışık omuzuma başıma konup gagalayıp kaçar bi daha gelir :D ) sonra konuşan bi kuşa sahip arkadaşım kendi kuşuna şımarık kelimesini zor örettini söyleyince ona cici kuş demeye başladım aynı gün kafesine ballı yemde koydum ertesi gün cici kuş dedi ( belki ballı yemle alakası var demeden edemedim muhtemelen alakası yok :D) cici kuş dedikten sonra bugüne kadar 2 hafta geçti cici kuş, pis kuş, aşkım, canım kelimelerinide artık söyleyebiliyor MAŞALLAH bide arasıra bişiyler dio ama onları anlamıyom

kıssadan hisse çok uğraşırsan sıkılmassan konuşur benim evdeki arkadaşlarım artık bi muhabbet edelim ya unuttuk muhabbetini der oldular abartısız o derece uğraştım :D

benimki aldığımda 1-1,5 aylıktı ozamandan beri konuşturuyorum şu an toplamda 45 kelime ve cümle biliyor

Tam olarak kendine özgü sesleri çıkaramıyorlar 45 50 günlük olana kadar. Kendi yavrularımdan biliyorum çok ince tiz bir ses çıkarıyorlar yuvadan atladıktan sonra.

hm 30 gunluk kusun fotorafini atsam bi bakarmisiniz disi mi erkek mi diye beli olurmu bugun 31 gunluk oldu dunen yazmisdim bu konuyu

Geri