petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

30 günlük kus konusurmu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mert Yildirim tarafından 5 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Mert Yildirim

Mert Yildirim New Member

Beğenileri:
    0
    baslikda belirtigim gibi 30 gunluk elime alistirdim ama konusurmu onu bilmiyorum simdiden alistirsam kac kelime konusur ??

2. OzanEsmrsy

Konusur ..

GT-I9001 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    benim kuşum 3 aylıktı aldıgımda şuan 6 aylık konuşuyor

4. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    ilgilenmene ve kuşun kabiliyetine bağlı olarak,çok erken veya çok geçte öğrenebilir

5. Crowlie

Crowlie Guest

Dişi değilse rahat konuşur. Biz bir dişi almıştık 1.5 yılda 2 kelimeyi anca öğretebildik :D

6. Ceren Özcan

Eğer kuşunuz erkek ise konuşur. Dişiyse biraz zor. 30 günlük bir yavru için eğitimin tam zamanı :)

7. Mert Yildirim

Mert Yildirim New Member

Beğenileri:
    0
    Erkek ondan eminim daha yem kiramiyor anelerinin yanindan 45 luken ayiracam mecbur .

8. Tahsin ÖZDEN

Kuşunuzu ele alıştırmadınız daha sadece sizden korkmamasını sağlamışsınız ele alıştırmak bi yerde dururken çağırdığında uçarak size gelmesidir kuşunuz kanat açar havalanır lakin tam anlamıyla uçma kabiliyetini 2 aylıktan sonra kazanır ama gidişat olması gerektiği şekilde gidiyo :)

ZTE-BLADE cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

9. Mert Yildirim

Mert Yildirim New Member

Beğenileri:
    0
    evet dogru ben onu kafesten elime alinca direk kafama cikiyor bi keresinde agzima girmeye calisdi :D :D

10. Ahmet TOPRAK

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    konuşmaz konuşması için ergenliğe yol alması gerekir bunun zamanıda değişir bazen 3 ay bazen daha fazla unutulmamalıdır ki kuş size kur yapmak için konuşur sizi ergenlik döneminden itibaren ses olarak taklit etmeye çalışır.

11. Mert Yildirim

Mert Yildirim New Member

Beğenileri:
    0

Gec olsun güc olmasin :D

12. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    konuşturmak için uygun zaman hemen başlayın derim

13. arabonemen

arabonemen New Member

Beğenileri:
    0
    ben kuşu ilk aldığımda adını şımarık koymuştum ilk olarakta şımarık demesini öğretmek istedim 1,5 ay iş saatlerim hariç onunla konuşup bıkamdan usanmadan ona şımarık dedim ama bi sonuç alamadım ( oyun oynamamızda hiç bi sıkıntı yoktu yaramazın teki ve bana alışık omuzuma başıma konup gagalayıp kaçar bi daha gelir :D ) sonra konuşan bi kuşa sahip arkadaşım kendi kuşuna şımarık kelimesini zor örettini söyleyince ona cici kuş demeye başladım aynı gün kafesine ballı yemde koydum ertesi gün cici kuş dedi ( belki ballı yemle alakası var demeden edemedim muhtemelen alakası yok :D) cici kuş dedikten sonra bugüne kadar 2 hafta geçti cici kuş, pis kuş, aşkım, canım kelimelerinide artık söyleyebiliyor MAŞALLAH bide arasıra bişiyler dio ama onları anlamıyom

kıssadan hisse çok uğraşırsan sıkılmassan konuşur benim evdeki arkadaşlarım artık bi muhabbet edelim ya unuttuk muhabbetini der oldular abartısız o derece uğraştım :D

14. paşa66

paşa66 New Member

Beğenileri:
    0
    benimki aldığımda 1-1,5 aylıktı ozamandan beri konuşturuyorum şu an toplamda 45 kelime ve cümle biliyor

15. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Tam olarak kendine özgü sesleri çıkaramıyorlar 45 50 günlük olana kadar. Kendi yavrularımdan biliyorum çok ince tiz bir ses çıkarıyorlar yuvadan atladıktan sonra.

16. Mert Yildirim

Mert Yildirim New Member

Beğenileri:
    0
    hm 30 gunluk kusun fotorafini atsam bi bakarmisiniz disi mi erkek mi diye beli olurmu bugun 31 gunluk oldu dunen yazmisdim bu konuyu

Sayfayı Paylaş