Karadeniz Pet

30 günlük muhabbet kuşum hakkında sorum var.

• Konbuyu başlatan SinanDURGUN
  • Başlangıç tarihi
S

SinanDURGUN

Guest
Selam arkadaşlar . Sitedeki ilk günüm ve ilk mesajım :) 4 gün önce Samandıra'da muhabbet kuşu üreticisinden 27 günlük bir yavru muhabbet kuşu aldım. İlk aldığım gün bir hayli çekingendi çok yaklaşmadım . Ertesi sabah odamda kuşun sesine uyandım ilk yaklaştığımda kızgın şekilde cıyakladı. 15 dk boyunca uzaktan düşük bir tonla konuştum sakinleşmesi için. Aç mı değilmi bilmiyordum yem kırmayı henüz bilmiyordu. Bi 10 dk daha sonra yanına yaklaştım elimi uzattım kafesin içine ve geri çevirmedi beni hemen elini attı. Avucuma yem aldım biraz ilk yemini avucumda kırmayı başardı 5 - 10 dk uğraştıktan sonra. Ve şuan 4. günümüzdeyiz kuşun aşırı güveni oluştu bana kucağımda elimde gözünü açmadan uyuyor. Uçmayada başladı çat pat elimi uzattığımda anında elime geliyor 30 cm mesafe olsa bile atlıyor elime. Ama kafese koyduğumda çok hareketli kafese girmek bile istemiyor , kaçacak yer arıyor , yem eşeliyor. Yani kısacası EL bağımlısı bir kuşum oldu :) Bu kadar küçük bir yavruyu hergün salmanın bir zararı olur mu sizce ? Güven problemi zerre kadar yok kuşun şu an. Beni annesi gibi biliyor resmen :) Sizce ne sıklıkta çıkarmalıyım dışarı ? Çok fazla kendime alıştırmakla hatamı ediyorum.? Yeni olduğum için sizlerin tecrübesine çok ihtiyacım var. Teşekkürler iyi forumlar.

merhabalar :)

kuşunuz daha yavru ve haliyle sürekli oyun oynamak istiyor.Bence kesinlikle hep dışarıda kalsın.Kafese sadece yem yemek için girsin.İstediği zaman çıksın.Rahatça hareket etsin hayvancağız :)

Oyundan ziyade onu alıp avucumun içinde uyutmamı çok seviyor :) Dün gece bu saatlerde battaniyemi üstüme çektim bir kısmınıda onun üstüne çektim . Yani görseniz ondan mutlusu yok şimdi kafesinde beni çıkar diye yalvaran gözlerle bakıyor sanki . Hal böyle olunca üzülüyorum tabi . Bir düzene oturtmak istedim durumu. İlerde şımarık olmasın çok :)

daha küçük olduğundan çok yorma derim.biraz daha kendine geldikten sonra daha haşır neşir olabilirsin.kafesin altına yem sermeyi unutma

Eminönünden devasa bir kafes aldım muhabbet kuşu için . Aralıkları enlemesine ve sık. Kafes aslında epey geniş sıkılıyor olamaz sanırım :) Dediğiniz gibi Okan bey alttaki mazgalı kaldırdım yerde yemleri ama şöyle bir şansım var yemliğin yerinide öğrendi benim Paşa ordanda yiyor.:) Düşündüğümden zeki ve uysal çıktı kuş . Annesinin altından alırken üzülmüştüm biraz ama doğanın kanunu bu şimdiden çok bağlandım kuşa. Herşeyini 4/4lük yapayım istiyorum .

Geri