Karadeniz Pet

30 yıldır bakmakta oldugumuz Jako papağanımız çok halsiz

Öncelikle kafes tabanı temizliği çok ihmal edilmiş. Olusan küfler kanatlılarda Aspergillus hastalığına neden olabilir. Tedavi edilmezse ölüm sebebidir. Kuşunuzda şimdiye kadar çekirdek fıstık agırlıklı beslendiği için karaciğer yetmezliği gelişmiş olabilir. African Gray- Jakolarda kalsiyum ve glukoz seviyesi kritik seviyelere düşerse ölüm şekillnebilir. Bu papaganda ne sorun oldugu bir an önce bulunmalı, kan testi, rontgen, dışkı muayenesi yapılmalı. İzmirde Özvet kliniği var eger internetten arstırırsanız oraya ulasabilirsiniz. Geçmiş olsun.'

merhabalar,
yeni kafes alacağım ve istanbul da ben ilgileneceğim artık. Ne kadar büyüklükte bir kafes önerirsiniz?

Buarada tahtaya çıkmaya başladı biraz daha enerji geldi, bir de dün aksam yumurtladı; bununla ilgili olabilir mi acaba. şimdilik gelişmeler bunlar
Yanında erkek YÖK dimi kızgınlık yumurtası mı

Bence kuş yumurta yapmak için yuvalık yoksa kafes tabanına çökmüş hareketsiz lik başlamış yumurta gelince rahatlama olmuş ve kuş k3ndine gelmeye başlamış bu arada kafes zaten bakımsız bir hal de olduğu için kafes tabanında iken hastalık kapmış olabilir iç parazit ilacı yada sirke kullanmanızı tavsiye ederim

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

siz keyfi yerine geliyor diye ihmal etmeyin. veterinere götürün. yanınıza alacaksanız da florya'da bi klinik var. kuş üzerine daha çok zaten. oraya götürün. detaylı bi muayeneden geçsin.

http://papaganokulu.org/
bu siteyi iyice okuyun. kafes, beslenme gibi en temel sorulardan diğer konulara kadar cevaplara ulaşabilirsiniz.

Merhabalar hafta sonu ailemin yanına gidip papağanımı alacağım. Gelişmeleri de sizlerle paylaşacağım. Bunun dışında yeni bir kafes siparişi verdik. Yorumlarınız ve önerileriniz için cok tesekkur ederim eksiksiz katılıyorum.
Papağanıma ait bugun çekilmiş bir fotografı paylaşıyorum. sağ kanatı düşük gibi acaba halsizlikten midir? Veteriner elbette anlayacak, ancak sabırsız davranıp size de sormak istedim.

Ekli dosyalar

• IMG_1734.PNG
    IMG_1734.PNG
    2.3 MB · Görüntüleme: 76
Yeni kafes gelinceye kadar, su an bulundugu kafesi dezenfekte imkaniniz yok mu? Kus biraz duzelmise benziyor ama kafes hala pislik icinde.

Geri