Karadeniz Pet

31 günlük yavrum

Ekincan EROL

Emektar Üye
Merhaba arkadaşlar, bugün yavru Muhabbet kuşum 31. Gününe bastı. Yuvasından aralıklarla çıkarıp odaya alıştırıyorum fakat daha henüz yuvadan atlamadı. Acaba benim bir müdahalem mi gerekiyor yoksa beklemem mi lazım? Dün yuvanın ağzına kadar geldiğini görmüştüm sonra içeri girmiş tekrar.işte bir resim Instagram

41kere maşallah. Kendi yem yiyorsa sen atlat bence.

Yuvadan atlar atlamaz ayır bence. Dışarı çıkarttığında dene yuvalık yem serpip yedirmek için pek hijyenik olmayabilir.

masallah :) sen odada gezdirirken önüne serp yiyorsa kafese koyarsin birde evet ayirmalisin annesi ve babasindan cünkü birdaha yumurta yapacaklari zaman yavruya zarar verebilirler

masallah :) sen odada gezdirirken önüne serp yiyorsa kafese koyarsin birde evet ayirmalisin annesi ve babasindan cünkü birdaha yumurta yapacaklari zaman yavruya zarar verebilirler

Tamam deneyeceğim. Bir daha yumurtlatmayacağım üst üste iki kuluçka oldu. Kuşu çıkarttığımda direk karanlık kuytu köşe bir yer arıyor. Geçen bileğimin ordan girdi omuzuma kadar çıktı

Benimkide öyleydi utangçtı saklanıyordu tam alıştırma evresi.

33.gunune basacak hala yuvadan atlamış değil. Dışarı çıkarttığımda yatağın üstüne koyuyorum etrafına yem serpiştiriyorum bana mısın demiyor. Altına girecek karanlık bir yer arıyor. Diyorum ki acaba yuvalıktan alıp kafese koysam yuvalığı alsam kafesten yavruya zarar verirler mi?

Anneden ayır baba ile kalsın baba yem kırmayı öğretir hemde yavruyu besler bende durum böyle yavrular haşa baba bakıyor kendileride yiyorlar 40 günlük oldular :)

Sony Xperia P cihazımdan gönderildi.

Çifti daha önce,hiç yalnız bırakmadım. Anneyi alamam çünkü bugün tekrar çiftleştiler çiftleşsinler istemiyordum ama oldu bir kere. Yavruyu kafese koysam ne olur

Anne çiftleştiği için yavruyu dövebilir buda ölüm ile sonuçlanabilir ben gün içinde babayı kafesten kafese gezdiriyorum evde iken annenin yanında ben yokken yavrular.ile :)

Sony Xperia P cihazımdan gönderildi.

Bende 1bucuk aylık muhabbet kusu var alalı 2 gun oldu ama elıme alamıyorum delırıyor ısırıyor nasıl yaklasmalıyım sızce :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri