petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

32 günlük yavruyu ayırdım... Olanları yorumlayınız

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Herodot01 tarafından 19 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. Herodot01

Herodot01 New Member

Beğenileri:
    0
    başlıkta da söylediğim gibi 32 günlük yavruyu ayırdım... dişiye erkek yavru varken de pençe atıyordu fakat yavru olduğu için dişi yuvalığa kaçıyordu ... Talaş koymuştum Bu gün baktım dişi yuvayı tertemiz yapmış tüm bu anlattıklarım yeni çiftleşmeye işaret mi ? Ayırdığım tek yavru 2 gündür yem kırıyor fakat sosyal değil... Yaşam koşulları için bu sıkıntı olur mu ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:15 -->-> Daha önceki mesaj 14:49 --

cevap verecek bir kardeşimiz yok mu ???

2. Mustafa AKÇAKAYA

Beğenileri:
    0
    Kuşun tek olması sorun yaratmaz merak etme.Dişinin kemirgenliği arttıysa, ceresi kahverengi ise çiftleşmeye işarettir.Bence İlk kuluçkadan sonra 2 hafta dinlendir kuşları.

3. Herodot01

Herodot01 New Member

Beğenileri:
    0
    yavruyu çıkaralı 35 gün oldu yuvayı da temizlemiş şuan yumurta yok zaten ben istesem de hemen çiftleşmezler diye düşünüyorum mama ve vitamin takviyem devam ediyor.. Siz ne dersiniz?

4. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    10-20 güne ciftleşirler

5. Mustafa AKÇAKAYA

Beğenileri:
    0
    Yuvalığı çıkarın ve kızıştırıcı veriyorsanız kesin.Evde ballı kraker yapıp verin. Ballı kraker kuşlara fiziksel açıdan çok iyi destek veriyor.Kuşlarınız mümkünse 1 ay dinlensinler.1 aydan sonra yuvalığı takın.Kuşları çok sık kuluçkaya yatırmak hayvanların ömrünü azaltıyor.

#5 Mustafa AKÇAKAYA, 19 Haziran 2015
    Son düzenleme: 19 Haziran 2015

Sayfayı Paylaş