petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

33-34 günlük yavru yem yemiyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve brtysl tarafından 21 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. brtysl

brtysl New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar çiftimin yumurtalarından sadece biri çıktı ve yavru 32 günlükken yuvadan çıktı.İlk gün birşey yoktu ama ikinci gün anne yavruyu çok kötü dövdü.Ben de öyle olunca yavruyu ayırdım.Ertesi gün anne tekrar yumurtladı.Fakat yavru tek başına 34 günlük olmasına rağmen yem yemiyor.
    Ne yapmamı önerirsiniz ? Yavruyu tekrar kafese alırsam anne tekrar döver diye korkuyorum.Eğer diğer kafeste tek bırakırsam da açlıktan ölecek diye korkuyorum.Ne yapmalıyım ?

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    fotoğraf paylaşabilir misiniz yavrunun olduğu kafese babayı da koyun

3. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Madem anne dövüyor, babayı yavrunun yanına koy. Yere de hem kabuksuz hem de kabuklu yem koy. Yavru kabuksuzları yerken babadan kabuklu yemi kırmayı da öğrenir. Eğer baba da anne gibi yavruya zarar vermiyorsa.

4. Fatih Çevik

Beğenileri:
    14
    Yavruyu tekrar kafese koyma busefer baba da saldirabilir. O artık yabancı bi kuş. Hele hele yunurta da geldiyse çok vahsilesebilirler.
    Kuşun olduğu yere kanarya yemi kabusuz dari ve cok nemli olmayan mama koy kuşu biraz izle.
    Yemleri tabana koy yem lik ten yiyemez daha. Biraz izle bakalım napıyor.kabugu soyulan yem var mı. Kursagini kontrol et elinle eline yem tanesi gekecek mi.
    Aciktigi için birseyler tirtiklar hayatta kalır umarım. Bir de yuvadan ayrılan kuş ilk günler çok yemez biraz zayıf lar

Fatih Çevik

Sayfayı Paylaş