Karadeniz Pet

33-34 günlük yavru yem yemiyor

brtysl

Yeni Üye
Arkadaşlar çiftimin yumurtalarından sadece biri çıktı ve yavru 32 günlükken yuvadan çıktı.İlk gün birşey yoktu ama ikinci gün anne yavruyu çok kötü dövdü.Ben de öyle olunca yavruyu ayırdım.Ertesi gün anne tekrar yumurtladı.Fakat yavru tek başına 34 günlük olmasına rağmen yem yemiyor.
Ne yapmamı önerirsiniz ? Yavruyu tekrar kafese alırsam anne tekrar döver diye korkuyorum.Eğer diğer kafeste tek bırakırsam da açlıktan ölecek diye korkuyorum.Ne yapmalıyım ?

fotoğraf paylaşabilir misiniz yavrunun olduğu kafese babayı da koyun

Arkadaşlar çiftimin yumurtalarından sadece biri çıktı ve yavru 32 günlükken yuvadan çıktı.İlk gün birşey yoktu ama ikinci gün anne yavruyu çok kötü dövdü.Ben de öyle olunca yavruyu ayırdım.Ertesi gün anne tekrar yumurtladı.Fakat yavru tek başına 34 günlük olmasına rağmen yem yemiyor.
Ne yapmamı önerirsiniz ? Yavruyu tekrar kafese alırsam anne tekrar döver diye korkuyorum.Eğer diğer kafeste tek bırakırsam da açlıktan ölecek diye korkuyorum.Ne yapmalıyım ?
Madem anne dövüyor, babayı yavrunun yanına koy. Yere de hem kabuksuz hem de kabuklu yem koy. Yavru kabuksuzları yerken babadan kabuklu yemi kırmayı da öğrenir. Eğer baba da anne gibi yavruya zarar vermiyorsa.

Yavruyu tekrar kafese koyma busefer baba da saldirabilir. O artık yabancı bi kuş. Hele hele yunurta da geldiyse çok vahsilesebilirler.
Kuşun olduğu yere kanarya yemi kabusuz dari ve cok nemli olmayan mama koy kuşu biraz izle.
Yemleri tabana koy yem lik ten yiyemez daha. Biraz izle bakalım napıyor.kabugu soyulan yem var mı. Kursagini kontrol et elinle eline yem tanesi gekecek mi.
Aciktigi için birseyler tirtiklar hayatta kalır umarım. Bir de yuvadan ayrılan kuş ilk günler çok yemez biraz zayıf lar

Fatih Çevik

Geri