Karadeniz Pet

33 günlük mavişin eğitiminde 3. gün. Yorumlarınız önemlidir

Eğitimde en önemli şey tabiki de güven ben kuşu aldığım gün kafes dışında parmağımda beklettim bir yarım saat yavaş hareket ettim böylelikle hem benden kaçmadı hemde konuşunca benim dinliyordu ertesi gün de elimden yem yedirdim. Bize geleli 1,5 ay falan oldu şu anda klavyenin üstünde parmaklarımı didikliyor. Avucuma alsam bile hiç bağırış çağırış olmadı. öle bana bakıyor bende gagasından öpüyorum.Daha konuşturamadım ama bakalım eğitimlere devam ediyoruz bide konuşsun yeter :)

aslında bende dışarı çıkarma taraftarıyım ama bir yere uçarda çarpıp kendine zarar verir diye korkuyorum. o yüzden ilk önce güvenini kazanmam lazım.

Tabi her kuş aynı olucak diye bişey yok bizimki geldiğinde parmağımı yaklaştırınca kaçmamıştı o yüzden ilk günden yavaş hareketlerle almıştım. Gördüğüm kadarıyla kuşunuz parmağı yaklaştırınca çırpınmasa bile tünek üzerinde kaçıyor bu az da olsa korktuğunu çekindiğini gösterir bencede biraz daha bekleyin :) kolay gelsin

evet tünek üzerinde biraz geri gidiyor. ne zaman kaçmaz aksine gelir zıplar parmağa o zaman alıştı diyebilirim.

Geri