Karadeniz Pet

35 günlük Çek Spangle Yavrular

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ferdi NAMLI

Paylaşımcı Üye
Kuşlar Sahiplendirildi. Konu Kapatılabilir.

Son düzenleme:
Hayirli satislar

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gercekten tertemiz guzel kuslar..Hayirli satislar dilerim .

Çok sağolun teşekkür ederim güzelce bakabilecek birilerine gider umarım.
Ayrıca eklemek istediğim birşey var. Kuşlar ele alışık insancıldır eğitmek için birebirdir bir haftada ele, omuza ve başımıza konacak şekilde oldular uzun sürede neler olabileceğini görebilirsiniz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:43 -->-> Daha önceki mesaj 18:29 --

Kuşlar tamamen yeme düştüler maşallah. Almak isteyen olursa ortak bir noktaya teslim etmeye çalışırım.

şu spangle cinsi nedir ben ilk defa duydum benim cift muhabbet kuşların yavrusu olmadı ben de o yüzden yavru muhabbet kuşu alıcam spangle nedir cahilliğime verin

şu spangle cinsi nedir ben ilk defa duydum benim cift muhabbet kuşların yavrusu olmadı ben de o yüzden yavru muhabbet kuşu alıcam spangle nedir cahilliğime verin

Hepimiz birşeyler öğreniyoruz buradan öyle düşünmeyin. Kısacası kanat ve daha çok tüyleriyle ilgili birşey ben size bir açıklama atayım oraya bakın. Bu arada ilgilenirseniz iletişime geçelim. İyi hobiler.

Düz desenli muhabbet kuşlarının baş, ense ve kanat şeridinde oluşan zıtlık ile başlayan Opal dönüşümünden sonra Pullu muhabbet kuşu dönüşümü başlamıştır. Pullu renk, yine diğerlerinde olduğu gibi hem yeşil seri hemde mavi seride görülür. Bu desen türü “Spangle” olarak bilinir. Düz desenlerin, Opal desenlerde başlayan baş ve ense dönüşümü, Pullu’lar da kanat ve kuyruklara kadar devam etmiştir. Pullu muhabbet kuşlarının, Opal‘lere ek olarak kanat renkleri de negatif haldedir. Pullu’ların kanatları siyah değil, alt renk olan sarı yada beyaz görünümündedir. Yavru Pullu’larda kanat desenlerinde siyah çizgiler belli olur ancak kuş büyüdükçe bu siyahlar kaybolur. Aynı kanat deseni gibi kuyrukları da tamamen siyahtan uzaklaşarak negatif görünüme bürünmüştür. Yeşil seride sarı, mavi seride beyaz olmuştur. Erkeklerde cere lacivert, ayaklar koyu renktedir. Pullu muhabbet kuşları (Spangle)’ların renklerindeki negatiflik dışında diğer türlerden farklı yapıları da vardır. Bu nedenle Pullu’lar tüm renk türleri arasında en nitelikli olanlarıdır ve daha sonra ortaya çıkacak olan tüm renk mutasyonlarına aktaracak çok şeyleri vardır. Zira Pullu desene sahip muhabbet kuşları yavrularına atalarının desen ve renklerinden daha çok kendi desen ve renklerini aktarırlar. Bu nedenle yeni üretilen tüm renk varyasyonlarında Pullu muhabbet kuşu türünün katkısı vardır.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:49 -->-> Daha önceki mesaj 17:09 --

bi benimkinlerin yavrusu olmadı 1 aydır beraberler ya.

Umarım bir an önce yavru alırsınız ama zor uğraşmak gerekiyor bir o kadar da sabır.

Maşallah. Hayırlı satışlar olsun.

01 - Irkı: Çek ( Spangle )

02 - Cinsiyeti: Erkek - Dişi

04 - Yaşı: 30-35 Günlük

05 - Sağlık Durumu: Sağlıklı

06 - Bilezik No:-

07 - Fiyatı: 30 Lira

08 - Geçerlilik Tarihi: Satılana Kadar

09 - Satılan / Alınacak Şehir: Güngören/İstanbul

10 - Gönderilebilecek Mesafe: Tramvay Durağına Kadar

11 - İrtibat Telefonu: 0551 442 64 84

12 - Mail Adresi:

13 - Telefonlaşılabilinecek Zaman Dilimi: 11:00 - 23:00

14 - Açıklamalar:Renkleri çok güzel yeni yeme düşmüş yavrulardır. Fiyatı uygun tutuyorum. İlgilenen arkadaşlar iletişime geçebilir. Kuşların teki sahiplendirilmiştir.
7bbOVr.jpg

6k8OaP.jpg

Merhaba,
Hayırlı satışlar diliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...