Karadeniz Pet

4,5 Aylık Kuşum Hakkındaki Sorularım

Fatih BUYURUCU

Emektar Üye
Arkadaşlar Kuşum 4,5 aylık. Alalı 3 ay oldu alırken erkek denmişti bende o zamanlar pek anlamadığımdan almıştım. Cinsiyetini ve ırkını öğrenebilirmiyim birde aldığımdan beri cicikuş demeyi öğretemedim sizce bu saatten sonra öğrenirmi bu konuda tavsiyeleriniz neler olur. Şimdiden teşekkürler..

Yanlış eş almayayım diye cinsiyetini çok merak ediyorum yanına albino (beyaz) eş alırsam bi sorun olurmu vede yavruları hangi renk olur yardımcı olursanız çok sevinirim..

İyi Forumlar..

p45GJJ.jpg

ElOy4v.jpg

NVLOjY.jpg

MY1aj2.jpg

DXOyal.jpg

zRGJ9g.jpg

JLVO1E.jpg

7mByzr.jpg

djL7yZ.jpg

27OEX0.jpg

8n6Npr.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:58 -->-> Daha önceki mesaj 17:56 --

NOT:
son 4 resim flaşla çekilmiştir..
aldığımda yaralıydı bile bile aldım yanında çok sağlıklı kuşlar olmasına rağmen fakat şuan turp gibi maşşalah aman nazar değmesin :)

kuşunuz dişi, uğraşırsanız birkaç kelime konuşabilir.. ya erkek alacaksınız, ya da konuşturmaya çalışacaksınız seçim sizin :)

çok sağolun bende dişi olduğunu düşünüyorum sanırım 4-5 aylık olan erkek kuşların ceresi mas mavi oluyo yanlış biliyoda olabilirim.

Peki ırkı vede beyaz eş sonucu yavru renkleri hakkında söyleyecekleriniz neler?

Birde konuşturma konusunda fikirleriniz.

Bir not daha ekliyim kuşu aldığımdan beri odayı havalandırmam haricinde 1 gün bile kafese kapatmadım odada özgürce oyuncaklarıyla oynuyo bu durum konuşmasını etkilermi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:29 -->-> Daha önceki mesaj 18:35 --

facebooktan bir üreticiye fotoğrafları yolladım çekoslavak dedi doğrumudur sizce başka görüş bildirecek varsa çok sevinirim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:34 -->-> Daha önceki mesaj 20:29 --

yokmu başka fikrini söyleyecek birileri :) denildiği gibi çekoslavakmı kuş kuyruğu falan uzun biraz

Şu an elindeki kuştan farklı renkleri olan kuş alırsan değişik renklerde yavru alma şansın artar. İşin aslı anne ve babaya benzemeyen çok daha farklı renk yavru da alabilirsin. Renk konusunda atadan gelen genler gözardı edilemeyecek bir gerçek. Kuş çok güzel maaşallah. Renkleri de çok güzel.

Şu an elindeki kuştan farklı renkleri olan kuş alırsan değişik renklerde yavru alma şansın artar. İşin aslı anne ve babaya benzemeyen çok daha farklı renk yavru da alabilirsin. Renk konusunda atadan gelen genler gözardı edilemeyecek bir gerçek. Kuş çok güzel maaşallah. Renkleri de çok güzel.

Teşekkür ederim güzel yorumunuz için.. Benim isteğimde o yönde aslında bir tane beyaz kuşum olsun yavrular farklı renklerde olsada sorun olmaz hatta anne ve babadan farklı olsalar daha güzel olur..

Kuşun rengi açık tonlu zaten. Beyaz gen dominant. Beyaz eş alacak olursan çok renkli yavrular alma olasılığın düşer. Sarı yeşil ve beyaz kuşunda zaten mevcut. Beyaz kanatlı turkuaz tercih edebilirsin.

Kuşumun rengi üstteki fotoğraflardaki gibi turkuaz beyaz sarı, alttaki son 4 fotoğraf flaşlı olduğundan yeşilimsi çıkmış..

İçimde bi beyaz kuş alma isteği var o yüzden merak saldım albinolara :) ilerde başka kuş almayı düşünmediğimden dolayı belkide..

Eşi albino olursa zaten beyaz kuşa kavuşmuş olursun. Beyaz yavru olasılı da kat kat artmış olur. Eğer ki eşi albino olmayacaksa beyaz kanatlı olmasına dikkat et derim. Aslında ilk fotoğraflara da bakmıştım ama son fotoğraf kalmış aklımda onun için turkuazı yeşil olarak algılamışım. :)

aldığım eşin sadece kanatları beyaz olursa albino yavru alma ihtimalim varmı yani?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:09 -->-> Daha önceki mesaj 02:08 --

evet flaş aldatıcı oluyo fakat cere rengi flashlılarda daha bi gerçeğe yakın çıkmış o yüzden onlarıda koydum :)

Maşallah çok güzel bir hanımefendiye sahipsin :)
Çok küçükken almışsın ve uzun süre vakit geçirmişsiniz, birbirinize alışmışsınızdır,lütfen bir erkekle değiştirme olur mu?

Tecrübe ettiğim kadarıyla dişiler uzun bir süre dinleme modunda takılıyorlar
Sonra sesleri taklit ediyorlar. (kapı zili,ıslık,öpücük,tlf mesaj sesi vb..)
Sonra konuşmaya başlıyorlar.

İlgine,sabrına ve kuşun öğrenme kabiliyet hızına göre, bu süre ya hızlanacaktır ya da uzayacaktır.

Mutlu neşeli sağlıklı bir ömür dilerim mubişine

kuşunuz dişi. ilgilenirseniz öğrenir ilgiye bağlı

Bakalım ilgileniyoruz ama inşallah konuşur.. Hiç meraklı değil gibi konuşmaya şuan :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:16 -->-> Daha önceki mesaj 12:13 --

Maşallah çok güzel bir hanımefendiye sahipsin :)
Çok küçükken almışsın ve uzun süre vakit geçirmişsiniz, birbirinize alışmışsınızdır,lütfen bir erkekle değiştirme olur mu?

Tecrübe ettiğim kadarıyla dişiler uzun bir süre dinleme modunda takılıyorlar
Sonra sesleri taklit ediyorlar. (kapı zili,ıslık,öpücük,tlf mesaj sesi vb..)
Sonra konuşmaya başlıyorlar.

İlgine,sabrına ve kuşun öğrenme kabiliyet hızına göre, bu süre ya hızlanacaktır ya da uzayacaktır.

Mutlu neşeli sağlıklı bir ömür dilerim mubişine

Teşekkürler yorumunuz için..
Kesinlikle kuşumu değiştirme, satma gibi bir niyetim yok milyarlar verseler dahi..
Bizimki şauna kadar hiç bir şeyi taklit etmedi, zaten sessiz sakin bir kuş :)
Bakalım inşallah hızlanır konuşturma süreci..

Geri