Karadeniz Pet

4 ay oldu tık yok

Cicikuş3517

Yeni Üye
Dişi kuşumun yanına 4 ay önce bir erkek aldım başta anlaştılar yan yana durup gagalaşıyolardı hafifçe birbirlerine ötüyorlardı bir hafta iyi geçti sonra dişi elinden gelse erkeği öldürecek kafeste İki tane yemlik var dişi yiyor erkekte diğerine iniyor dişi onu ordan kovalayıp ona geçiyor yani öyle bazen deliriyolar kafeste erkeği sürekli gagalıyor dişi arada bi yan yana durup gagalarını hafifçe değdiriyolar ama büyük ölçüde kavga var. NE YAPMALI ARKADAŞLAR.
796b1c62ccf40478eab4dc29e3d7581a.jpg

TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fotograftan olabilir belki ama ikisi de dişi. yeşil de dişi gibi duruyor

4 ay oldukça uzun bir süre. Fotoğraf güncelse dişi kuşun şu an tüyde. 3-4 hafta ayrı kafeslerde tutup sonra yeniden bir araya getirebilirsin. Kafesler yan yana durmasın.
Fotoraf 4 ay öncesinin

4 ay oldukça uzun bir süre. Fotoğraf güncelse dişi kuşun şu an tüyde. 3-4 hafta ayrı kafeslerde tutup sonra yeniden bir araya getirebilirsin. Kafesler yan yana durmasın.

Levent Abi kuşlardan biri tüydeyse neden ayırmamız gerekiyor , bilgi verirsen sevinirim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Takılı degil surekli kavga halindeler bende cikardim takıyımmı ?
Yuvalık yoksa eş tutsalar yumurtayı nereye yapacaklar?
Ayrıca tyuvalık teşvik eder eş tutmalarını.

Levent Abi kuşlardan biri tüydeyse neden ayırmamız gerekiyor , bilgi verirsen sevinirim

Arif, ben tüyde ise ayırmasını söylemedim, yanlış anlamışsın.
Eş tutmamışlar uzun süre onun için ayırmasını söyledim.

Son düzenleme:
Arif, ben tüyde ise ayırmasını söylemedim, yanlış anlamışsın.
Eş tutmamışlar uzun süre onun için ayırmasını söyledim.

Tamam abi ben de yanlış anlamışım kusura bakma. Benim kuş tüyden çıkamıyor bir türlü 1 ay oldu neredeyse o yüzden konu ilgimi çekti Sorayım dedim :)
Ayırma yöntemi tavsiyesi ile Levent Abimin ; şuan bir çiftimin 4. Yumurtasını bekliyorum şiddetle tavsiye edilir :)

Yuvaligimi takiyim ayirayimmi

Ne kadar süre yuvalıkla beraber kaldılar. Aşırı büyük kavga oldu mu? Yaralama filan..

Tamam abi ben de yanlış anlamışım kusura bakma. Benim kuş tüyden çıkamıyor bir türlü 1 ay oldu neredeyse o yüzden konu ilgimi çekti Sorayım dedim :)
Ayırma yöntemi tavsiyesi ile Levent Abimin ; şuan bir çiftimin 4. Yumurtasını bekliyorum şiddetle tavsiye edilir :)

Haftada 2-3 gün havuç içeren mama, B vitamini takviyesi, karışık muhabbet kuşu yemine devam.

Yuvaligimi takiyim ayirayimmi

Kardeşim yuvalığı erkeğin olduğu kafese tak dişiyi ayır ve birbirlerini görmesinler. Ben bu yöntemle 4. Gün sonuç aldım ama tabi bu kadar kısa sürede sonuç alınması istisnai bir durum şuan 4. Yumurta yolda .. Ayırdıktan sonra biraz sabır ve gözlem . Erkeğin ötüşüne dişi kuyruk kaldırmaya başladığı anda birleştirebilirsin. Zaten hemen çiftleşirler. Dişiye de mama takviyesi yapmayı unutma haftada 2-3 kez
İyi akşamlar

Ne kadar süre yuvalıkla beraber kaldılar. Aşırı büyük kavga oldu mu? Yaralama filan..

Haftada 2-3 gün havuç içeren mama, B vitamini takviyesi, karışık muhabbet kuşu yemine devam.
Buyuk kavga degilde disi gagaliyor bi ara gozunun az altını gagalamış küçük ama ordaki tüyler gitmişti o kadar genelde gaga atip kovalama var

Erkek yaşlı bir kuşa benziyor baskın gelememiş olabilir size bir anımı anlatayım çocukken bir dişi kuşum vardı yanına erkek aldım ikiside yetişkindi dişi erkeği hep dövüyor bagirtiyor bir kaç ay sabrettim dedim yok es olmadı bunlar petshopa gidip ikisini verip üzerine de epey para verip başka bir çift aldım aradan 1 hafta 10 gün geçti gittim petshopa bak dedi senin kuşlar yuvaligi bi açtı 3 yumurta meğer yuvalik olmadigindan dişi stres yapıyormuş ondan aldığım kuşları da yumurtlasin diye epey beklettim ikisinin de erkek olduğunu öğrendim sonrada..

Geri