petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

4 aylik kustan yavru alinirmi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Emre ERTURK tarafından 15 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Emre ERTURK

Gunaydin. 4 aylik bi kusum var es alsam ne zamana yavru verirler .
    Ve kafesim taban 29 ,yukseklik 30, en 21 yeterli olurmu su an cikarmam icin takla atiyor :Dve bizden sogurmu

2. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

benim bildiğim 1 yaşından sonra yumurtluyorlar. ama bilen arkadaşlar daha net bir bilgi verirler...:)

3. Emre ERTURK

Saol kardesim yumurtlamasada olur takilsinlar nr zaman isi gorurler :D kafes yeterlimi ve bizden sogurmu

4. Ali duyar

Ali duyar Guest

Bana acil yardım gerekiyor kardeşimin bir kuşu vardı sonra bende bir yavru aldım kafesleri ayrı konuşur mu not. Birbirlerini görmedi ama ikiside birbirine otuyor bende günde 250 kez tekrarlıyorum

5. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

konuşur da çift yaparsan biraz zor konuşturursun ..:D

6. Emre ERTURK

Bu cevap kimeydi kardes :D

7. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Ali duyar a..:D

8. Emre ERTURK

Banada cevap ver lutfen hocam :(

9. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Kafes eğer yavrulatmak istiyorsan bilgime göre yeterli ama yok sevinsinler uçsunalr diyorsan biraz ufak ama yeterli bence..:)

10. Onur TÜFEKCİ

KUşlar 6 aylıktan itibaren olgunluğa erişir. Bundan önce çiftleşmez mi çiftleşir. Fakat yumurta vs gibi olgunluk 6 aylıktan itibarendir. Bundan öncesi yumurta istisnalardır.

11. Sevtap DERİN

Erkekler 6 aydan, dişiler ise 9 aylıktan sonra üreme özelliklerine sahip olurlar. Onur'un da dediği gibi ististanalar var mı, var. Gözünü para bürümüş insanlar bir şekilde yaptırıyor. Ama sağlık açısından sakıncalı. Ama siz yine de alın. İlerleyen zamanda çiftleşmeleri daha kolay olacaktır.

12. Emre ERTURK

Saolun peki bizden sogurmu acaba benim.amacim uretme degil sevinsinler 2-3 yavru olsun yeter disiyi kac aylik almaliyim??

13. Emre ERTURK

Disi erkekten buyukmu kucukmu olmali

14. Sevtap DERİN

Evet, size olan ilgilisi zamanla azalarak dişiye yönelir. Erkeğe yakın olsun yaşı.

15. Mete Aytun AYDIN

Erkeğin yaşının dişiden büyük olması lazım birde erkeği kalıplı seçersen daha iyi olur. 1 yaşından sonra ikiside üretime elverişli olur.

16. Ali duyar

Ali duyar Guest

Çok teşekkür ederim birde otuştukleri zaman benim ki yerinde duramıyor bir sıkıntı olmaz değil mi

17. Ali duyar

Ali duyar Guest

Sağol kardeşim yalnız benim kuşum kardeşimin kuşunun sesi ni duyunca kafeste zıplıyor dışarı çıkmak istiyor bir sıkıntı olmaz inşallah

18. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Muhabbet kusları ortalama 7 aylık olduklarında yeterli eriskinlige ulasmıs olurlar. Dolayısı ile o dönemlerde yumurta yapabilirler. Suan yanına es alırsanız cok daha iyi olur.

19. Emre ERTURK

Uzun kenari 30 kisa kenari 22 yuksekligi 39 olan kafes 2 kusa yeterlimi peki ???

Sayfayı Paylaş