Karadeniz Pet

4 Aylık mubişimin kanat tüyleri ne zaman düşer

Hakan ŞAHİN

Meraklı Üye
Merhabalar. Ben 2 ay kadar önce yavru bi kuş almıştım fakat kanatlarının ilk 7 tüyü yarıya kadar kesilmişti. Bu tüyler nezaman geri düşer.

2 Aydir hiç uzamadimi? yarısından kesildi için uzamiyo ola bilir kokunden cekmek lazim bence kesilen kanatlari ama yinede benim dedimi yapma iyice arastır tahmin yurutuyorum guvercinde öyle yapardım ben..

1-2 tane olsa çekmeyi düşünürdüm de 7 taneyi nasıl çekicem acıtır.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:11 -->-> Daha önceki mesaj 14:08 --

niye kmse bakmıyo neden düşmüyo bu kuşun tüyleri dışarı eğitim vercem uçamıyo henüz

Bn sokakta muhabbet kusu bulmuştum kanatları kesikti yaklaşık 2 ay bekledim çıkmadı kuscuya götürtüm kesik kanatları çekti 2hafta sonra normal bişekilde çjktı bide bu arada mama ve vitamin takviyesi yapmıştım yanlış bilgilendirmeek istemem yinede ustalar cekdemeden çekme bnce

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

tüye girdiği zaman düşer,düşmezse ve uzamazsa çekeceksin.bende öyle bir kuş vardı uzamıştı ellemedim ama kusun suyuna devamlı toz kalsiyum karıştırdım

Dökülüp yeniden çıkması biraz zaman alabilir, bekleyemezseniz çekmek zorundasınız.

İyice araştır öyle karar ver acil şifalar

Geri