petshop

                   

4. günde uçtuk

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ShuTTer tarafından 15 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. ShuTTer
  Çevrimdışı

  ShuTTer New Member
  Üye

  Katılım:
  12 Eylül 2013
  Mesajlar:
  66
  Beğenileri:
  0
  [​IMG]

  Öncelikle merhaba 2 aylık bir erkek yavruya sahibim ve 4. günümüzü beraber geçiyiriyoruz. ilk gün ne yedi ne içti , 2. gün yedi , 3 gün tepki vermeye başladı ve kafes içinde çok dengeli bir şekilde oyunlar oynadı.. bugün 4. günü de bitirdik.. Biraz kaşınmalarımız var ve tabiki korkularımız devam ediyor

  Fazlasıyla temkinli bir kuşum var ve biraz da buna güvenerek bugün bulunduğu odaya saldık . Tabiki bocaladı fakat gerçekten temkinli uçuyor. Konacak pek yer olmadığı için sıkıntı yaşadık ama ağır bir çarpma kesinlikle yaşamadı
  gene de sizlerin de fikrini almak isterim çoğu arkadaşımız çünkü 10-15 günden aşağı çıkarmayın diyorlar fakat kuşun uçarak tanıyacağı ortamı tanıyabileceğini düşünüyorum.

  Onun heyecanlı ve tedirgin oluşu bana yaramaya devam eder mi ? Çünkü bocaladığında hep elimi uzattım benimle dinlendi ... Bu şekilde günlük 10-15 dakikalık uçuşlarla devam etmelimiyim? Ve ya ne sıklıkla yapabiliriz ?

  Bir de ne zaman diğer odalara geçelim geçiş döneminde ne tavsiye edersiniz?
   
 2. Duranettin ERAYDIN
  Çevrimdışı

 3. Onur TOPAL
  Çevrimdışı

  Onur TOPAL Active Member
  Altın Üye

  Katılım:
  29 Haziran 2013
  Mesajlar:
  1.523
  Beğenileri:
  0
  öncelikle belirtmeliyim ki kusunuzun rengi cok güzel maşallah. benim sahsi kanaatim en az 1 hafta kafesde kalması. ardından ucurmaya baslayabilirsiniz. yakın zamanda hazır yerlere de alısmamısken odaya gecin derim ben. cünkü yeni odaya gectiginde de ilk günkü gibi olucak. hazır yeni almıssınız gecin bence odaya.
   
 4. Cengiz ŞENEL
  Çevrimdışı

  Cengiz ŞENEL New Member
  Altın Üye

  Katılım:
  21 Ağustos 2013
  Mesajlar:
  522
  Beğenileri:
  0
  Tabiki ustalarımız daha iyi bilir, benim deneyimlerimden öğrendiğim şahsi fikrim sana alışmaya başladığı zaman çok fazla kafeste tutmak doğru değil sana ve eve alışması konusunda, ben son kuşumu 2. gününde dışarı çıkarmıştım, 3-4. günde diğer odaları geziyorduk beraber, kafesi akşamları hariç kapatmıyordum. tabii ilk başta sana biraz alışması şart.
   
 5. ShuTTer
  Çevrimdışı

  ShuTTer New Member
  Üye

  Katılım:
  12 Eylül 2013
  Mesajlar:
  66
  Beğenileri:
  0
  ahşap tünek için haklısınız 1-2 güne değiştiricem

  o yüzden sormadım aslında şimdi durduğu oda aynı kalacak aslında. televizyon karşısı güzel de bi yer ayarladık ve orda uçurduk sadece o odayı tanısın bilsin nerde kaldıını diye fakat salondu mutfaktı evin diğer odaları için aslında sorum . nasıl bi geçiş dönemi izleyelim?
   

Sayfayı Paylaş