Karadeniz Pet

4. günde uçtuk

ShuTTer

Yeni Üye

Öncelikle merhaba 2 aylık bir erkek yavruya sahibim ve 4. günümüzü beraber geçiyiriyoruz. ilk gün ne yedi ne içti , 2. gün yedi , 3 gün tepki vermeye başladı ve kafes içinde çok dengeli bir şekilde oyunlar oynadı.. bugün 4. günü de bitirdik.. Biraz kaşınmalarımız var ve tabiki korkularımız devam ediyor

Fazlasıyla temkinli bir kuşum var ve biraz da buna güvenerek bugün bulunduğu odaya saldık . Tabiki bocaladı fakat gerçekten temkinli uçuyor. Konacak pek yer olmadığı için sıkıntı yaşadık ama ağır bir çarpma kesinlikle yaşamadı
gene de sizlerin de fikrini almak isterim çoğu arkadaşımız çünkü 10-15 günden aşağı çıkarmayın diyorlar fakat kuşun uçarak tanıyacağı ortamı tanıyabileceğini düşünüyorum.

Onun heyecanlı ve tedirgin oluşu bana yaramaya devam eder mi ? Çünkü bocaladığında hep elimi uzattım benimle dinlendi ... Bu şekilde günlük 10-15 dakikalık uçuşlarla devam etmelimiyim? Ve ya ne sıklıkla yapabiliriz ?

Bir de ne zaman diğer odalara geçelim geçiş döneminde ne tavsiye edersiniz?

öncelikle belirtmeliyim ki kusunuzun rengi cok güzel maşallah. benim sahsi kanaatim en az 1 hafta kafesde kalması. ardından ucurmaya baslayabilirsiniz. yakın zamanda hazır yerlere de alısmamısken odaya gecin derim ben. cünkü yeni odaya gectiginde de ilk günkü gibi olucak. hazır yeni almıssınız gecin bence odaya.

Tabiki ustalarımız daha iyi bilir, benim deneyimlerimden öğrendiğim şahsi fikrim sana alışmaya başladığı zaman çok fazla kafeste tutmak doğru değil sana ve eve alışması konusunda, ben son kuşumu 2. gününde dışarı çıkarmıştım, 3-4. günde diğer odaları geziyorduk beraber, kafesi akşamları hariç kapatmıyordum. tabii ilk başta sana biraz alışması şart.

ahşap tünek için haklısınız 1-2 güne değiştiricem

o yüzden sormadım aslında şimdi durduğu oda aynı kalacak aslında. televizyon karşısı güzel de bi yer ayarladık ve orda uçurduk sadece o odayı tanısın bilsin nerde kaldıını diye fakat salondu mutfaktı evin diğer odaları için aslında sorum . nasıl bi geçiş dönemi izleyelim?

Geri