Karadeniz Pet

4 senelik kuşumu kaybediyorum :(

MuayThai159

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar lütfen yardımcı olun 4 yıllık muhabbet kuşum git gide zayıflıyor yem yemesi normal nefes alırken kuyruğu sallanıyor ve 2 gündür kustuğuna şahit oldum dışkısı normal

Yumurta mamasını bugün de verdim yemesi gayet iyi zayıflaması hastalıktan normal kuş gibi yiyor ama çok zayıf

kuşun neşesi iyi eskisi gibi olmasada kur yapıyor şuan ama 1 an kesiliyor kusmaya başlıyor kafasını eğiyor arka kuyruk sallanır vaziyette

Göğüs kemiği belli mi keskin bir şekilde??.... ayrıca devamlı yumurta maması ver,,,dal darı yi da ihmal etmeyin....kafesin hijyenik olmasına özen gösteriniz kafesi gerekirse banyoda Domestos gibi Çamaşır suyu ile yikayip durulayin.. hayvana zarar veren bakteri yada mikrobu bu şekilde kafeste kırmış olursunuz...suyuna da bir gün vitamin bir gun normal su bir gün sirkeli su bir gün normal su bir gün vitamin olacak şekilde periyodik olarak değişim yapın...bu soylediklerimi titizlikle yapın..... eğer çevrenizde kuştan anlayan veteriner varsa mutlaka götürün

Hocam evet gogus kemigi dokununca cok belli yemesinde sorun yok tuy de suan cok tuy dokuyor ama otmesin de veya kur yapmasinda sorun yok eskisi kadar olmasada

Biteral veya mikostatin kullanılmalı. Biteral 250 veya 500 tableti 6 parçaya bölüp hergün taze olarak suluktan 5 gün verin. sonra 3 gün multivitamin ve 3 gün probiyotik ile tedaviyi tamamlayın. Mikostatin kullanırsanız yine 5 gün suluğa 8-10 damla karıştırın. multivitamin ve probiyotik kısmıı hepsinde aynıdır.

diğer kuşlarıma da aynı tedaviyi uygulasam bir sorun olur mu bulaşma riskine karşı ve hocam zayıflamayı nasıl giderebilirim

hocam dişinin karnında yumurta var yeni farkettım sorun olur mu tedavi de kullanılan ilaç

hocam birşey daha danışıcam konu dışı çift kuşlarım boş yumurta verdi 2 kuluçka toplam 11 yumurta erkek olan suan hasta olan kuşum erkeği ayırdım çok kavga ediyorlardı yeni jumbo kırığı koydum yerlinin yanına o kadar kavga etmiyorlar daha alışamadılar ama dişide eski erkeğin yumurtası var sizce eski hasta olan kusu geri dişinin yanına mı koymalıyım yoksa yeni erkek kalsınmı

Hocam bu arada kuşun fotoğrafı acayip zayıf kilo alması için tedavi yeterlimi ayriyetten birşey yapmama gerek var mı

Ekli dosyalar

• 21729065_1961245767488832_1225160739_n.jpg
    21729065_1961245767488832_1225160739_n.jpg
    36 KB · Görüntüleme: 48
Geri