Karadeniz Pet

4 yavru ve alışma süreci

keremonder

Yeni Üye
4 yavrum var.. En büyüğü 40 günlük en küçüğü 35. Kafese geçeli 1 hafta oldu, uçmaya başladılar ve deli gibi korkuyorlar benden. Bir tanesi korkup uçunca diğerleri de onu izliyor. Sizce bunları grup olarak ele alıştırabilir miyim yoksa 3 tanesini buradan isteyenlere ücretsiz verip 1 tanesi mi alıştırmayı deneyeyim? Aç bırakıp elden yedirme olayını da istemiyorum hayvana eziyet...

Anaları da çok tırsak bunların ama geldiğinde zaten büyüktü. Soydan geliyor olabilir mi yabanilik?

Bir süre (3-5 gün) kafesin yanında öylece otur, varlığına alışsınlar. Sonra elini kafesin dışında tut, buna da alışmalarını bekle. Bunları yaparken yavaş hareketlerde bulun. Ani hareketler korkutur kuşları. Sonra elini kapıdan içeri sokup hepsini sev parmağına çıkart, yem ver.. Yol bu şekilde olacak.

Maşallah çok şanslısınız inşallah benim çiftimde sizin gibi bana 4 yavru verirler benim erkeğiminde eşi haftaya çarşamba geliyor çok heyecanlıyım bakalım benim erkek nasıl karşılıycak

Son düzenleme:
Grup olunca alışırlar mı ondan emin değildim Levent bey teşekkürler. Sabırla alıştırcaz artık..
[MENTION=17139]kalpsizprens[/MENTION]

Sizinde kuşlarınız iyi anlaşır ve sağlıklı yavrular elde edersiniz...

Hocam Rahatsız oluyorsanız ben 3 yavruyuda alabilirim ^^ ^^

Geri