Karadeniz Pet

4 Yumurta :)

• Konbuyu başlatan Ediz Edizoğlu
  • Başlangıç tarihi
E

Ediz Edizoğlu

Guest
En son 2 yumurta gormustum dişi yuvadan hic cikmiyordu kaactane oldugunu merak ediyordum bugun yuvaya tiklattim cikmadi elimi deydirmiş gibi yaptim isirdi sonra kalem gibi bisey uzattim az yumurtalardan yana gitti ve 4 yumurta vardi :))
- 2 gunde bir boyle kontrol etmemde bi zarar varmidir ?
-ilk yumurta çarşamba veya perşembe geldi suan 4 tane var normalmidir ? Artarmi daha ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bence hiç rahatsız etme. Hele kuşları yuvadan çıkmaya hiç zorlama. Çok merak ediyorsan illa ki bi süre yuvadan çıkacaktır. o zman bakmaya çalış.

O zaman sabretmekten başka çareniz yok. Çünkü rahatsız ederseniz yumurtaları kırabilirler

dışkı ve yem-su için dışarı çıkıyordur o zaman bakın. 2 gün aralıklarla yaptıkları için sayı normal. ilk yumurta çarşamba geldiyse yumurtlamaya devam ederse şayet 5.de yarın gelmesi lazım.

dışkı ve yem-su için dışarı çıkıyordur o zaman bakın. 2 gün aralıklarla yaptıkları için sayı normal. ilk yumurta çarşamba geldiyse yumurtlamaya devam ederse şayet 5.de yarın gelmesi lazım.
Sabah 12 den once cikiyor ozamanda ben okulda oluyorum 12 den sonra hep yuvada

Sabah 12 den once cikiyor ozamanda ben okulda oluyorum 12 den sonra hep yuvada

Dişi sabahları erkeğin beslemesi için yuvalık ağzına gelir.
Güneş doğup oda aydınlanmaya başladığında.
Tabii sizi görünce yemeden içeri de kaçabilir.
Yada gece karanlıkken loş bir ışık sağlarsanız yine erkeğin beslemesi için yuvalık ağzına gelecektir.
Yumurtalara bakmanız eğer yumurtalar boş ise iyidir, boşuna yatırmamış olursunuz.
Ben ilk kuluçkada rahatsız etmemek için hiç bakmadım, yumurtalar boş çıkınca pişman olmuştum hayvanı yordum diye.
Diğer taraftan dişiniz kıskançsa bu sefer de yumurtalara yatmayı bırakabilir veya kıradabilir.
Eğer yumurtalar dolu da siz rahatsız ettiniz diye kırarsa daha da pişman olursunuz.
Bu biraz dişinin karakteri ile alakalı.
Dişinizi tanıyorsanız ona göre hareket edersiniz.
Bence fırsatını bulabilirseniz kontrol edin, bulamazsanız en azından dişinin karakterini anlayana kadar rahatsız etmeyin.
Yumurtalar da normal sayıda, çarşamba yumurtladı ise yarın 5. gelebilir, gelmeyedebilir.
Perşembe yumurtladıysa 4. yumurta bugün gelmiş demektir.
İki günde bir yumurtlar.
Sağlıklı yavrularınız olması dileğiyle...

Dişi sabahları erkeğin beslemesi için yuvalık ağzına gelir.
Güneş doğup oda aydınlanmaya başladığında.
Tabii sizi görünce yemeden içeri de kaçabilir.
Yada gece karanlıkken loş bir ışık sağlarsanız yine erkeğin beslemesi için yuvalık ağzına gelecektir.
Yumurtalara bakmanız eğer yumurtalar boş ise iyidir, boşuna yatırmamış olursunuz.
Ben ilk kuluçkada rahatsız etmemek için hiç bakmadım, yumurtalar boş çıkınca pişman olmuştum hayvanı yordum diye.
Diğer taraftan dişiniz kıskançsa bu sefer de yumurtalara yatmayı bırakabilir veya kıradabilir.
Eğer yumurtalar dolu da siz rahatsız ettiniz diye kırarsa daha da pişman olursunuz.
Bu biraz dişinin karakteri ile alakalı.
Dişinizi tanıyorsanız ona göre hareket edersiniz.
Bence fırsatını bulabilirseniz kontrol edin, bulamazsanız en azından dişinin karakterini anlayana kadar rahatsız etmeyin.
Yumurtalar da normal sayıda, çarşamba yumurtladı ise yarın 5. gelebilir, gelmeyedebilir.
Perşembe yumurtladıysa 4. yumurta bugün gelmiş demektir.
İki günde bir yumurtlar.
Sağlıklı yavrularınız olması dileğiyle...
Yumurta 5 oldu kardesim 2 yumurta digerlerinden daha buyuk o neden ?

Kuşu Çok Rahatsız Etme Helede Öyle Kalem Vs. Bilmediği Cisimlerle Ürkütme Kuslar Çok Alıngan Ve Kırılgan Hayvanlardır Eger Alınır Kırılır Yada Küserse O Yumurtaların Hepsini Kırar Ve Kendini Öldürür Aç Kalarak Benim Yegende Aynısını Yapıyordu Kus Bütün Yumurtaları Kırmıs Ve Yem Yemiyip Binevi İntahar Etmişti Bilgin Olsun Ürkütmeden O Yuvadan Çıktıgında Bakabilirsin Yuvaya Eger Çıkmıyorsa Bırak Kendi Haline .

Kuşu Çok Rahatsız Etme Helede Öyle Kalem Vs. Bilmediği Cisimlerle Ürkütme Kuslar Çok Alıngan Ve Kırılgan Hayvanlardır Eger Alınır Kırılır Yada Küserse O Yumurtaların Hepsini Kırar Ve Kendini Öldürür Aç Kalarak Benim Yegende Aynısını Yapıyordu Kus Bütün Yumurtaları Kırmıs Ve Yem Yemiyip Binevi İntahar Etmişti Bilgin Olsun Ürkütmeden O Yuvadan Çıktıgında Bakabilirsin Yuvaya Eger Çıkmıyorsa Bırak Kendi Haline .

Tamam kardeşim yapmıyorum daha zaten

Geri