petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

4 yumurta

Konusu 'Muhabbet Kuşu Üretimi' forumundadır ve ramboq103 tarafından 6 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. ramboq103

ramboq103 Member

Beğenileri:
    2
    ustalarım muhabbet kuşum ilk yumurtlama döneminde 4 yumruta yumurtladı (şimdilik) belki yumurtlamaya devam edecek bilmiyorum . erkekle bi kaç kere çiftleşmeye çalşırkenm yakaladım ama o girişimlerde başarısız olduğunu gördüm. sizce bu yumurtalardan herhangi birinin dolu olma ihtimali varmıdır ? ben 4 üde boş diye düşünüyorum

2. Korhan KARAOREN

Korhan KARAOREN Active Member

Beğenileri:
    55
    Eger yumurtalarin uzerine numara yazdiysaniz ve birinci yumurtadan itibaren uzerine yatmaya basladiysa; birinci ve ikinciye doluluk testi yapabilirsiniz.Yumurta uzerine yattiktan 4-5 gun sonra isik ile test yapip damarlanma gorurseniz dolu demektir.

Ciftlesirken dusmemeleri icin tuneklerin tahta ve sabit olmasi gerek. Ciftlesme icin ideali kare kesitli ahsap tunek, ama 12-15 mm capinda yuvarlak kesitli de olur.

Hayirli uretimler

#2 Korhan KARAOREN, 6 Eylül 2016
    Son düzenleme: 6 Eylül 2016
    ramboq103 bunu beğendi.
  3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    269
    Bazen tek bir çiftleşme bile yeterli olabiliyor bazen de birkaç kez çiftleşmeden sonra yumurta döllenebiliyor. Yumurtaların dolu olup olmadığının tespiti Korhan beyin dediği gibi ışık kontrolü ile yapılır.

ramboq103 bunu beğendi.
  4. ramboq103

ramboq103 Member

Beğenileri:
    2
    kuşları rahatsız edip yumurtalarını kontrol etmek istemiyorum çünkü nerdeyse sürekli yatıyor sabah akşam. tüneklerimde tahta sabit ve kalın . teşekkür ediyorum bilgilerinizi benimle paylaştığınız için. umarım en az 1 isi dolu çıkar yumurtaların :)

5. nihal_goksu

nihal_goksu Active Member

Beğenileri:
    53
    bizimkiler bir de hala yuvalık dışında takılıyorlar bakalım nolcak.ilk kuluçkada sayı az olması normal sonrakilerde sıralar durur.

ramboq103 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş