Karadeniz Pet

40 günlük yavru öldü.

Herkese Merhaba.02.07.2015 tarihinde yumurtadan çıkan yavru bugün sabah (13.08.2015) vefat etmiş.10 gün önce annesi tekrar kuluçkaya yattı ve 5 yumurtaya gelince yavruyla çok şiddetli kavga etmeye başladı.Zaten artık yavru yuvadan çıkıp geziyor, tüneklere tırmanıyordu.Bende yavruyu başka bir kafese alıp yemini, suyunu vb. her şeyini hazırladım.İlk günden sonraki sabah baktım yemlikte hiç yem kabuğu yok.Babasını yanına koydum belki ondan bir şeyler öğrenir diye ama yine bir şey olmadı.1. Gün 4 saatte bir (gece hariç) Bebelac Pirinçli Sebze Püresi'ni sulandırıp şırınga ile 5-6 ml. verdim.2. Gün aynı şekilde. 3.Gün sabah 09:00'da verdim.Ve dışkısının çok sıvı, renksiz olduğunu ve kuşun kabarık durduğunu gözlemledim.Daha sonra Pirinç unu'nu suyla karıştırıp yoğun bir halde verdim.Akşama doğru dışkısı düzeldi ama hala kabarık duruyordu 4. gün sabah acı haberi aldım.Sizce neden ölmüş olabilir ?.Bu arada annesi de 7 yumurtayı inci tanesi gibi dizdiği için ve yumurtaları 3'ünün dolu (diğer yumurtalar 1 haftalıktan daha küçük bu yüzden döllenme görülmüyor) olduğu gördüğüm için çok sevindim.
Üzülsem mi ? Sevinsem mi ? bilemiyorum.:eek:

Son düzenleme:
Ben de çok tecrübeli değilim yardımcı olamayacağım ama okudum, üzüldüm. Geçmiş olsun..

Yenı yumurtalar geldıgıne gore babayla ayrı kafese alıp yere yem dokup yem ogrenmesını saglamanız gerekırdı. 40 gunluk bır yavrunun coktan yem kırması gerekırdı. Dollenme olayı 10 gun sonra bellı olur.

Ben de çok tecrübeli değilim yardımcı olamayacağım ama okudum, üzüldüm. Geçmiş olsun..
Sağolun.
Yenı yumurtalar geldıgıne gore babayla ayrı kafese alıp yere yem dokup yem ogrenmesını saglamanız gerekırdı. 40 gunluk bır yavrunun coktan yem kırması gerekırdı. Dollenme olayı 10 gun sonra bellı olur.

Zaten yerde genişçe bir kapta yem vardı babasıyla 1 gün aynı kafeste tuttum.Daha uzun süre birlikte bırakacaktıum ama erkeği alınca dişi yumurtalara bakmıyor sürekli dışarı çıkıp erkeği arıyordu.

Son düzenleme:
Geri