Karadeniz Pet

40 yaşında ilk kuşumuz.

Kızışmaya başlamış dişi gibi geldi bana. Yaş hemen hemen 6-8 aylık üstadım. Göz halkası da belirginleşmeye başlamış. Cinsiyeti kesin dişi derdim ben acemice bilgilerime dayanarak :)
Ele alışkın mı? Bazen kuşçulara getirip veriyor ya da satıyorlar böyle kuşları. Damızlık duruyor :)
Dün aldık. Hala ürkek. Ele hiç gelmedi ama kendisine parmakla dokunmamiza kızmıyor, 3-4 kere anca öttü.

Kuş kesinlikle dişi hatta kızışmaya bile başlamış.Petshoplara pek güvenmemek lazım tabii istisnalar mutlaka vardır.

Kuşunuz dişi güle güle besleyin

Kuşunuz kesin dişi ve bence yavru değil.. Madem oğlunuza hediye aldınız, kuşu değiştirin ve yavru alın. Erkek alırsanız daha iyi olur.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:43 -->-> Daha önceki mesaj 11:11 --

5584ad150db673d27b9b2e951f980a40.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:24 -->-> Daha önceki mesaj 19:24 --

Cere gaganin üstü mü?
a47779387c4468502a4fb1c7b2df38f3.jpg

Kuşun sağlık problemi var mı acaba. Sağlıklı bir kuş görünümü yok malesef.

40 yaşında başlığını görünce nasıl oluyor diye daldım konuya :D

Sağlıklı gibi ama. Daha önce kuş beslemedigim için tam bilemiyorum. hareketleri arttı. Ötüyor. Yemlerini yiyor. Kakayla dolduruyor alt tarafı. Kafesin icine sokunca oksatiyor ama parmağa geçiş yapmıyor.

Oğlunuz için aldım dediniz.
Güle oynaya beslesin inşallah.
Bence olduğu gübü kabul edin ve değiştirmeyin.
Bir canlıdan o kadar kolay vazgeçilmeyeğnide algılaöış olur.

Hali hazırda sağlıklı gözüküyor resim ve anlattıklarınza dayanarak :)

Geri