petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

5 AYLIK DİŞİ KUŞ ELE ALIŞIRMI ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Evcilleştirme ve Eğitim' forumundadır ve Ahmet Koluk tarafından 10 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. Ahmet Koluk

Beğenileri:
    23
    5 Aylık Dişi Kuşum var elime alışırmı ? ve Nasıl alışır ?

2. SencerSancak

SencerSancak Active Member

Beğenileri:
    54
    1-2 aylık ve erkek olsa bu iş kat kat daha kolay olurdu ama uğraşlarınızla eğitilebilir.
    Kelime konuşması biraz güç ama bir erkek kuştan beklediğinizin büyük bir çoğunluğunu gerçekleştirebilir.

3. Ahmet Koluk

Beğenileri:
    23
    ben kelime konuşmasını İstemiyorum kuşun doğalını Bozmak Bana Göre değil Bana Arkadaş Olsun Yeter :)
    Hocam Nasıl Alıştiracaz Onuda yaza bilirmisin

4. Ahmed Demir

Ahmed Demir Active Member

Beğenileri:
    205
    Çooooookkk emek zaman ayirmaniz gerek yeni aldiysaniz degistirmek mantikli yavru erkek disi farketmez 30 45 gun arasi yavru tavsiye ederim tabi karar sizin

5. SencerSancak

SencerSancak Active Member

Beğenileri:
    54
    5 aylık bir dişi için bu çok kolay olmaz.Eğer mümkünse 1 aylık bir kuşla değişin.İşiniz kolaylaşır.Çok ilgilenirseniz çabalarınızın sonucunu alırsınız.
    Eğitme konusunda çok başlık var.Ufak araştırmalarla bilgi edinebilirsiniz.

6. Erdal YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Ben de yaklaşık 4-5 aylık dişi bir kuş var. Aldığımda 2,5 ay civarındaydı. Sürekli kafes içerisindeyken ilgilenip parmağıma alıştırmaya çalıştım, hemen her gün uçmasına izin verdim. Bir süre kafesinin kapısını açık bırakıp oda da kendi halinde bıraktım, bu zaman zarfında kafesinden kendisi çıkıp tekrar kafesine dönmeye başladı. Her sabah ve akşam düzenli olarak ilgileniyorum.

Bazen beni delirtecek hareketler yapmaya devam etse de, son 1 ay içerisinde parmağımı kafese sokar sokmaz kendisi geliyor, elimden yem tüketiyor, kafes dışında elimdeyken kaçmıyor, omuzuma henüz konmuyor, sanırım çekingenlik devam etmekte.

Kısacası yavru erkek kuşa göre daha fazla ilgi gerekmekte. Ayrıca erkek kuşlar kadar uysal değiller, sabır zorladıkları zamanlar oluyor. :D

7. Ahmet Koluk

Beğenileri:
    23
    Neyse Erkek Alacaz Artık

#7 Ahmet Koluk, 10 Eylül 2016
    Son düzenleme: 11 Eylül 2016

Sayfayı Paylaş