Karadeniz Pet

5 günlük ayrılık

Muhammed Necib Karabulut

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Arkadaşlar tatilde 5 günlüğüne tatile gideceğim. Kuluçkadaki kuşlarım yalnız kalacak başka birisine emanet edemem çünkü kuluçkadalar. Nu süre zarfı için ne yapmamı tavsiye edersiniz? Akıllı yemlik olduğu için yem sıkıntısı yok akıllı suluk gibi bir şey var mı ? Bir de kuşlara bir şey olur mu?Akılllı suluk Fotosu atabilir msnz?

5 gün çok fazla. En fazla 3. O da EN FAZLA. Kesinlikle birine bırakın. Onları yanlız bırakmayın. Güvenebilceğiniz birileri yok mu ?

Isiniz sansa kalmis. Uretim yapacaksaniz her turlu ihtimali onceden dusunmeniz gerekirdi.

Var ama kuluçkadalar. Ben yemini suyunu eksik etswm nasıl bir sorun olabilir ki?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:49 -->-> Daha önceki mesaj 22:43 --

Eksik etmesem

Müdahale etmen gerekirse
yanlız bırakma derim
yada birine bırak
yanlız kalmasinlar
akıllı yemliğe de bu kadar güvenme

Aynen. Dediğim gibi güvendiğin birine bırak

Son düzenleme:
yalnız bırakma birinin göz kulak olması lazım

Acaba yan komşumuz akrabamız anahtarı ona bıraksak o da arada bir gelip baksa olur değil mi?

Kuluçka döneminde yem dayanmıyorki nasıl güveniyorsunuz ? Bence birine emanet edin ne olucak sadece yem takıcak .

2 tane akıllı yemlik 2 tane suluk tak ... yumurtlar 5gün sonra cıkmıyorsa git eger 5 güne cıkarsa yumurtada hayvan öle bilir ona gör ... bir tanıdın vasa güvendin anahtarı ver o 2 günde bir baksın ama dedim dibbi yapsanda erkek dişiyi besliyorsa yada dişi kendi yiyirosa da bir sorun olmaz

Akllı yemliğe asla güvenmeyin kuş bu ne yapacağı belli olmaz.Bir sabah kalktım bi baktım akıllı yemlikte yem kalmamış.Full doldurdum oturdum seyrediyorum,Erkek adeta tavuk gibi eşelenmeye başladı öylece seyrettim 5 dakka sürmedi boşaltması.En güzeli birine emanet etmek.

Bence de risk almayın ben 2 3 günlüğüne bile bir yere giderken 4 yemlik 2 suluk takiyorum guvendiginiz biri 2 günde bir kontrol etsin

bazen kuşlar akıllı yemliğin yemini komple dökebiliyorda yada benimkiler aşırı oynuyor ondandır en az 2 akıllı yemlik ve tabanada epey yem dökmelisin işini şansa bırakmamak için ve 2 3 tanede suluk doldurmalısın tabiki o odanın ışığıda açık kalmalı karanlıkta dişi kuş kalkarsa sıkıntı olabilir benim başıma geldiği için evde olmadığımda hep açık bırakıyorum ışığı mecburen yinede arkadaşların dediği gibi varsa bakabilecek bi komşun yada arkadaşın akraban gelip evinde kontrol edip 5 dakka ilgilenip gidebilir hiç bir kimse bulamazsan bunları yapmalısın ve tabana mutlaka yem dökmeyide unutma
inş sıkıntısız geçer bu 5 günlük süreç hayırlı üretimler

Arkadaşlar hepinize cevaplar için teşekkürler 2 suluk 1 akıllı yemlik 1 normal yemlik takacağım akrabamız da 2 güne gelip bakacak bi sıkıntı olmaz di mi ? Yere de yem dökeceğim. Ama Işığı açık bırakamam kızarlar.Işık bi sorun oluşturur mu? Zaten baba anneyi besliyor anne de arada çıkıp yiyor.:)

Geri