Karadeniz Pet

5 yaşındaki erkek kuşumun çere rengi Kahverengine döndü yardım edin!!??

demetatm

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba kesinlikle erkek olan kuşumun çere rengi değişmeye başladı. Yaklaşık bir haftada kahve rengini aldı. Kuşum kesinlikle erkek! Nasıl oldu da kahverengi oldu anlamıyorum. Hormonal bir problem mi var yardım ediiin lütfen!

Ekli dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    178.9 KB · Görüntüleme: 53
  • image.jpeg
    image.jpeg
    411.9 KB · Görüntüleme: 54
5 yaşına kadar erkek diye baktığınız kuşunuz malesefki dişiymiş.Muhabbet kuşlarında,Balıklardaki gibi cinsiyet değiştirme olayı yoktur.
Bir muhabbet kuşu nasıl doğduysa doğumdan ölüme kadar aynı cinsiyette kalır.Siz hiç horozun zamanla tavuk olduğunu gördünüzmü ?
Veya erkek köpeğin dişi bir köpeğe dönüştüğünü.Mantar bu şekilde olmuyor.Erkek diye beslediğiniz kuşunuz dişi.5 yaşına kadar tek beslemişin bu saatten sonrada erkek diye seversin artık.

benim aklıma şöyle geldi bazı dişi kuşların cere rengi açık mavi oluyor bu şekilde aldanmış olabilirsiniz.

benim aklıma şöyle geldi bazı dişi kuşların cere rengi açık mavi oluyor bu şekilde aldanmış olabilirsiniz.
5 yaşına kadar erkek diye baktığınız kuşunuz malesefki dişiymiş.Muhabbet kuşlarında,Balıklardaki gibi cinsiyet değiştirme olayı yoktur.
Bir muhabbet kuşu nasıl doğduysa doğumdan ölüme kadar aynı cinsiyette kalır.Siz hiç horozun zamanla tavuk olduğunu gördünüzmü ?
Veya erkek köpeğin dişi bir köpeğe dönüştüğünü.Mantar bu şekilde olmuyor.Erkek diye beslediğiniz kuşunuz dişi.5 yaşına kadar tek beslemişin bu saatten sonrada erkek diye seversin artık.
Mantar olup olmadigini kontrol ettinizmi

Birkaç ay önceki fotoğrafı da bu erkek değil mi sizce?

Ekli dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    34.1 KB · Görüntüleme: 34
Daha neler göreceğiz :eek:

Hayır, daha önce kızışma dönemleri geçirdiğinde de kahverengi olmadı hiç gagası hep koyu parlak maviydi
ceresindeki kahverengilik başka bir sebepten o zaman düşündüğünüz gibi dişe dönse eğer mutlaka yumurta görmeniz gerekirdi.

ceresindeki kahverengilik başka bir sebepten o zaman düşündüğünüz gibi dişe dönse eğer mutlaka yumurta görmeniz gerekirdi.
Hormonal bir şey olabilir diye düşündüm ama daha önce böyle bir hastalığı hiçbir yerde görmediğim için de buraya sormak istedim, hareketleri aynı konuşkanlığı keyfi vs değişim olmadı. Elbette var bir nedeni ama acaba ne :/

tamamen hormonsal bir hastalık daha önce bir kaç arkadaşımın başına geldi her hangi bir tedavi yöntemini bulamadılar

hormonal bir problem. hayati bir risk teşkil etmez. şu anda yanında bir erkek olsa dişi gibi davranacağını, çiftleşme pozisyonuna geçeceğini görebilirsiniz. kanatlılarda bu tarz rahatsızlıkların maalesef bir çözümü yok çünkü pek araştırılmıyor. Bu sıralar biraz hırçınlaşabilir ama 1-2 haftaya sakinleşir böyle bir durum gerçekleşirse. .Siz onunla bu zamana kadar nasıl ilgilendiyseniz aynen devam edin :)

hormonal bir problem. hayati bir risk teşkil etmez. şu anda yanında bir erkek olsa dişi gibi davranacağını, çiftleşme pozisyonuna geçeceğini görebilirsiniz. kanatlılarda bu tarz rahatsızlıkların maalesef bir çözümü yok çünkü pek araştırılmıyor. Bu sıralar biraz hırçınlaşabilir ama 1-2 haftaya sakinleşir böyle bir durum gerçekleşirse. .Siz onunla bu zamana kadar nasıl ilgilendiyseniz aynen devam edin :)
Evet normalde pek ısırma huyu yoktur bugünlerde ısırmaya da başladı biraz, zamanla düzelir mi peki?

Zamanla geçecektir. şu anda kendini biraz da olsa dişi gibi hissedecektir. insanlarda bu durumlarda testosteron hormonu takviyesi yapılıyor. ama dediğim gibi hayvanlarda pek bilinmiyor tedavi yöntemleri. korkmayın, bir sıkıntı olmaz :)

Geri