petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

500 TL lik hollanda-çek muhabbet yavruları hk.

Konusu 'Dilek, İstek, Öneri ve Şikayetleriniz' forumundadır ve ÇAĞRI DURAK tarafından 28 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. ÇAĞRI DURAK

ÇAĞRI DURAK New Member

Beğenileri:
    0
    Modarötör arkadaşım benim açtığım konuyu birkaçgünde 2000 üstü görüntülenme olduğu beğeniler olduğu halde 3-5 kişinin lafına kanarak konuyu kitledin. benim açtığım konunun tarafımdan hakaret küfür olmadığı halde , üstüne hareket edilmeme rağmen ben sabır sebaat gösterirken senin buna dayanamam onların ekmeğine yağ sürmek oldu. onların amacı buydu zaten. Senin platformuna ilgi gösterilmesi kötü bişey mi? 3-5 kişinin lafına bakarak binlerce insanın faylanacağı eğrisini doğrusunu göreceği bir tartışmayı başlarken bitirdin.Bugün bırakın 500 TL yi ev arabasını kuşa veren insanlar çevremde... böyle oyunlara gelmeyin benim kuşum o parayı eder etmez bunu söyleyecek 3-5 kişi değil onların isteği ile konu kapatılmaz. eğer hatası olan varsa o hatalı kişiye ceza vereceksin geçici olarak. Bu şekilde binlerce insan ceza verdin. Buna hakkımız yok.

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Konuyu kilitleyen benim aslında ben ne dediğinizi çok iyi anladım bende bir güvercin severim ben vermedim fakat dayimin 300 500 TL verip güvercin aldığına şahit oldum ancak güvercin piyasası ve özellikleri ile muhabbetkusu piyasasının aynı olmadığını biliyorum.. O konu da bir kaç kez lütfen seviyeli şekilde tartışalım en azından birbirimize bir şey katsin diye belirtmeme rağmen hakaretler küfürler tatsız konuşmalar aldı başını gitti konuyu da silebilirdim ancak herkes neyin ne olduğunu görsün diye bıraktım Bu arada kuşlarınız çok güzel hayrini görün inşaallah.. İnşaallah bu konu altında birbirimizi üzecek kıracak tartışmalar yaşamayız

3. ensar06

ensar06 Member

Beğenileri:
    0
    demekki bu işin hastalığı olunca akla zarar veriyor..yahu binlerce liranızı ihtiyaç sahibine verseniz daha hayır işlersiniz.. ama nerde onlarada kuruş vermezler bu tiplerin çoğu.. ne yazıkki böyle insanlar var hayretle görüyoruz..

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Güvercin bir hastalık ama iyi mi kötü mü bilmem benim için bir Tutku. Güvercin ile araba degiseninide duymuştum genelde fais fiyatları verenler gözü gönlü tok insanlar oluyor ayrıca yardımsever de

5. Fatih Çevik

Beğenileri:
    14
    Konuyla alakası ne ki bu söylediğinizin.
    Safi demogoji yapıyorsunuz. Yardımla ibadetin gizlisi makbul diye öğrendim ben. Bu yüzden insanların hobisi için harcadığı paranın sadakayla yardımla kıyaslanması hoş değil.

Kusura bakmayın ve şahsi algilamayin benim bu tip insanı ve dini hassasiyetleri suistimale karşı genel tavrim bu olduğu için bişeyler yazmak istedim.

Fatih Çevik

6. ensar06

ensar06 Member

Beğenileri:
    0
    dediğiniz gibiyse..bu arkadaş 500 tl.ye kuş satıyor niye alayınız birden hoplamış..neymiş kuş edermiş etmezmiş..içinizden bir tek akıllı adam çıkıp yahu serbest piyasa isteyen istediği fiyata satar..işine gelende alır..

7. Poyraz KURT

Poyraz KURT New Member

Beğenileri:
    0
    vermedigini nerden biliyosun cok sacma bi yorum sekinki dini bu islere karistirma

8. ÇAĞRI DURAK

ÇAĞRI DURAK New Member

Beğenileri:
    0
    Yusuf kardeşim sen haklı ve yerinde uyarı yapmıştın ama o mesajından sonra başkaları tarafından aynı üslupla mesajlar yayınlandı benim değil.. neyse canın sağolsun biz söyleceğimizi zaten söylemiştik kararı insanlar verir. kuşçu konuşmaz kuşları konuşur, biz biraz fazla konuşmak zorunda kaldık seninde hakkın var..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:38 -->-> Daha önceki mesaj 16:34 --

Ensar kardeşim bunu bir hastalık gibi görebilirsin.. ama güvercinler yanında bütün derdini tasanı unutursun bir çeşit terapi gibidir, ayrıca inanılmaz heyecan zevk verici tarafı vardır. inanın iyi oynayan bir taklacı güverciniz olsun gece uyku tutmaz ertesi gün kuşu uçurmayı beklersiniz, Bu kuş sporcu kuştur ve uçuran kişide onun antrenörüdür. hiçbir hayvanı beslemeyen sevmeyen insanlar vardır biz kuşa milyar veririz oda gider piskoloğa verir, gerçek kuşçunun parayla işi yoktur admın cebinde 5 kuruş yoktur, kuşuna 5 milyar ver yine vermez! size hikaye gelmesin bu anlattıklarım sakın binlerce kuşçu var böyle..
    Ayrıca olaya din konusundan bakarsan şöyle söyleyim; senin sofra bezinden düşen ekmek kırıntını bir kuş yesin o senin sadakan olarak geçer, hayvanı sevmeyen de insanı hiç sevmez bunu da unutma!

9. Fatih Çevik

Beğenileri:
    14
    Eder etmez tartışması vardı orada. Hatta ben biraz da kinayeli bi şekilde bi fiyat teklifi yazdım.
    Bu satılan kuşlara vereceğim para odur. Ama çıkarıp 300 500 vereceğim kuşlar da var.
    Hatta 500 lira desen kuyruk olacak kuşlar da var. Orası apayrı bi konu. Benim mesajım size yönelik bir şey değil bunu siz söylediğiniz için size cevap oldu başkası yazsa yine aynı tepkiyi verebilirim.
    Ben 500 lira bi kuşa verebilirim o ayrı ama onu veriyor olmamdan dolayi diğer husustaki genellemeye maruz kalmam beni rahatsız eder. Ahlak ayrı bi konudur, tek konuşabildigi din tek çıkarı din istismarı olup çocuk yaşta kızlara tecavüz edenler de var gördük hepimiz ya da yetim hakkı calanlar da ama tersi de var.
    O yüzden sizi kirdiysam cikisimla Özür dilerim.

Diğer konuya gelirsek o kuşların o fiyata satılması ayrı bir komedi olabilir ama buna aldanip alabilecek olanlar varsa ve buna engel olunqbilecekse forum yönetiminin yaptığına hak verebiliyorum.
    Yine de ilan kaldırmak yerine düzeltme istenebilir satıcının dq menfaati gozetilmeli.
    Yani iki tarafı keskin bıçak forum yönetimi bu şekilde bir tavır sergilediyse saygı duymak gerekir.

Diğer taraftan elbette serbest piyasa var ama serbest pisaya da olsa denge fiyati alış verilerle oluşur bu tip fiyatlar manipulasyon amaçlı olarak algılanır ve denge fiyatın oluşumunda dikkate alınmaz. Tabi bu soylediklerim homojen ürünler için geçerli kuşlar için hepsinin ayrı bir özelliği olduğu için serbest piyasadan bahsetmek yersiz olur sadece satıcının serbestisi olur istediği fiyati ister bu da ekonominin değil hukugun konusudur ki ticaret ve borçlar kanununda yaptırımlar olabilir

Fatih Çevik

10. Bozo-27

Bozo-27 Member

Beğenileri:
    1
    Çağrı Bey , petshop adınızı ve web adresini alabilirmiyim . Merak ediyorum adres vermeniz yeterli değil benim için . Hayırlı satışlar bu arada . Konunuzu baltalamamak için tartışmaya girmiyorum direkt bilgi istiyorum sizden. Dini alet etmek bence de yanlış bir tutum ama günümüzde asgari ücretin 962 tl olduğu bir ülkede 1 yavru kuşa 500 tl veya araba ile güvercin takası yapan insanların zevkine herhangi bir itirazım olamaz fakat aklından şüphe ederim , acaba var mı diye. Neyse ben tartışmayacağım malum yazdıklarım bazı arkadaşların zoruna gidiyor , direkt başta sorduğum sorulara cevap alabilirsem sevinirim. Kolay gelsin...

11. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    100 liraya ferrari dururken 500 liralık tofaşın mantıgını biri açıklasın bana :D

12. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    konu çok farklı yerlere kaymış , 10 lirayada kuş vardır 10 bin lirayada kuşun kalitesidir bu herkes ekmeğine göre konuşur

13. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Kimsenin zoruna gittiği yok Bozo Istanbulda olsan seni bir kaç güvercin mezatina götürürdüm görürdün fiyatları 10 kuşa 100 TL diyende var bir kuşa 1000 TL verende sana göre akilsizlik o kişiye göre en akıllı is olabilir bu zevk Meselesi. Eğer colugunun çocuğunun geçimini saglayamiyor ve fais fiyatlar veriyorsa o zaman is sıkıntı çünkü zevkten çok kumara döner benim gozumde

14. ÇAĞRI DURAK

ÇAĞRI DURAK New Member

Beğenileri:
    0
    Bozo Yerim Feriköy /Şişli de. Yay meydanı caddesinde petshop un adı Kuş Dünyası-Feriköy Kuşçusu.. kime sorsan söyler telefonumda orada yazıyor istediğin zaman gelebilirsin.

15. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    [MENTION=6973]james007[/MENTION] tofaşk aşktır kıyasladıdn şeye bak .... adaş böyle giderse bu konuyuda kilitliyeceksin:)...amma uzattınız adam zorla satmıyor ya isteyen alır isteyen almaz kuş onun istedigig kadar fiyat yazar

16. Bozo-27

Bozo-27 Member

Beğenileri:
    1
    Yıllardır Güvercin işiyle uğraşan akrabalarım var , güvercin istanbul da ünlü değil Yusuf Bey güneydoğu da ünlü . Kuşçuluk adı üstünde bir meslek değil hobi daha fazla uzatmaya gerek yok benim yorumum sizi bağlamaz bana göre akıl kârı iş değil . [MENTION=16219]ÇAĞRI DURAK[/MENTION] işyerin gerçek mi değil mi önce bir araştırma yapayım ona göre gerekirse ararım . 500 tl değil mi bu muhabbet türleri dükkanda da. :)

17. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Sen öyle bilirsin işte yeterince ugrasmamissin demekki bilmemek tabiki de ayıp değil güvercin yurdun bir çok yerinde ünlü bir çok yerinde kendine göre irklari var neyse artık ben uzatmayacagim bu konuyu hayırlı aksamlar

18. Bozo-27

Bozo-27 Member

Beğenileri:
    1
    Kuşçudur ne dese haklıdır [MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] bey . Bilmiyorum adında birşey demedim akıl kârı iş değil dedim kuşçuluk bu neresinden bakarsan bak herşey yalan dolan kandırma üzerine kurulu bir müessese . Aynen bence de uzatmayalım konumuz bu değil çünkü. Size de hayırlı akşamlar .

19. ensar06

ensar06 Member

Beğenileri:
    0
    yahu nerde din istismarcılığı var yazdıklarımda ikide bir konuyu dine getirmişsiniz..sizin ruhunuzda var demekki her yerde dine saldırmak..burayı bile buldunuz..

#19 ensar06, 28 Nisan 2015
    Son düzenleme: 28 Nisan 2015
  20. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Son olarak sözlerimi sunlarla bitireyim bari Denizli nin guvercinleri meşhurdur corumun çıplağı Bursanın dolapcilari meshurdur Mardinin taklacilari Trabzonun kumrusu meshurdur Memleketim Bayburt un çift tepeleri Sivas in Ankaranın Yozgat'ta oyunculari. Adana'nın azmani meshurdur vs vs selam ve dua ile aksaminiz hayr olsun

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş