Karadeniz Pet

500 TL lik muhabbet yavruları hk. Teşekkür

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ÇAĞRI DURAK

Yeni Üye
DM4kko.jpg
a52BP4.jpg
NqrbYa.jpg
[/IMG][/IMG]Arkadaşlar merhaba
Öncelikle göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka için çok teşekkür ederim. Kuşlarımın 4 tanesi tüm engellemeler ve karalamalara rağmen satıldı. Şuan 3 tane sarı yavrum kaldı muhtemelen 2 erkek 1 dişi çıkar.
Birde şu konuya açıklama getirmek isterim kuşlarım normal muhabbet kuşlarına oranda bayağı pahalı kuşlardı bunu kabul ediyorum. Eder etmez o ayrı konu!Ama 50-100 TL kuş satmak marifet değil bu fiyata herkes bu kuşları alır! ama ben kuşum bu istediğim fiyat bu dedim serbest piyasa! ama sizlerde gördünüz onca laf söz söyleyenlerin hiçbiri kendi kategorisinde kuşlarımdan daha iyi resim koyamadı!

Onlara göre şimdi ben bu insanları kazıkladım! Fakat Kazın ayağı öyle değil!
ben müşterime rengarenk ele alışkın kuşlarımı da 50 TL den sunuyorum ama her müşterim onu aramıyor, veya tam tersi de oluyor 30 TL lik sıradan kuş isteyende oluyor. Şimdi sattığım adamın muhabbetkuşlarının fiyatından haberi yok mu sanıyorsunuz? Çünkü adam malı görüyor diğer kuşlarla yan yana geldiğinde görüntü şekil olarak diğer kuşları çöp gibi gösterdiğini görüyor!

Şöyle ilginç bir olayda oldu kuşların alanlardan biri de yanında üretici birini getirmiş, kuşları aldı birde yuvalık istedi ne yapacaksınız yuvalığı dedim? yavru almak istiyorum dedi, üretici arkadaşı kuşların büyük olduğunu yavru alabileceğini söylemiş! güldüm dedim siz onların boyuna posuna kanmayın yeme düşeli 2-3 hafta oldu.
tüm kuşçulara selamlar hayırlı satışlar...

Son düzenleme:
meraktan yazıyorum bilmediğimden soruyorum.yurt dışında da varmı 500 liralık çek hollanda kuş satışı?

Öncelikle ben bir kaç şey söylemek istiyorum,

Herkesin kuşu burada kıymetlidir, insanlar istediği fiyatı istediği kişiye satabilirler..
Elbette istediği fiyatın ve istediği kişiye satma özgürlüğü var ise sitemizde, eleştiriye de açık olmalıdır.
Abartılacak eleştirilerde lütfen beni etiketleyin, boş olduğum durumlarda baştan aşağı konuyu okur ve durumu değerlendiririm.

Saygı ve Sevgilerimle
Tevfik AKTUNÇ

Serbest piyasa oldugu kadar serbest fikir kürsüsü de. Kuşlariniz masallah cok guzel ama yapmayin etmeyin. Turkiye sartlarinda 500 tl cok fazla. Marifet 500 tlye satmak diyosunuz sonra amaç kaziklamak degil,size göre kazikladim diyosunuz, bence burada da bir celiski var. Dediğim gibi bu da benim fikrim.

Arkadaşlar yazmayım yazmayım dedim ama tutamadım kendimi. Arkadaş bana kalırsa sosyal medya tabiriyle troll. :) Ortamı trolleyip duruyor. Bence ses etmeyin ne yazarsa yazsın. Bu arada serbest piyasa demek karaborsa demek değil. Biraz iktisat bilgisi olan bilir. Kafanıza göre bunun fiyatı bu kadar olur diyemezsiniz. Ancak elinizdeki mal, meta, ürün kıt olur ve zorunlu ihtiyaç malzemesi olursa kafanıza göre olmasa da yüksek fiyat belirlersiniz. Bunun adı da karaborsa olur ;)

Son düzenleme:
Kuşlardan iki tanesini aileler aldı, ikisini tanesini de kedi köpek maması ticareti yapan bir abimiz aldı, siteye girmiş dikkatini çekmiş, site yönetimine de böyle bir imkan sundukları için ayrıca teşekkür ederim. Ben şimdi kalkıp adama kendi reklamım için sizinle tanışmak istiyorlar diyemem. Öbür taraftan bakınca size yalanda gelebilir söylediklerim ona da bişey diyemem. Ne desek boş herkes kendine göre haklı saygı duyuyorum.
2-3 hafta önce arkadaşım 6000 TL ye florya kuşu sattı, bana verse bende 300 TL vermem bu iş böyle, geçenlerde kafes dövüşçüsü arkadaşım yurtdışındaydı bir saka kanarya resimleri gösterdi hayalim durdu 1.500 Euro dan aşağı kuş yok diyor!

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:29 -->-> Daha önceki mesaj 15:15 --

Doğukan kardeşim yanlış anlamışsın, ben diyorum ki 50-100 TL ye zaten bu kuşları yoldan geçen herkes alır kuş almaya niyeti varsa, şimdi ferrari üretim yapıyor özel bir seri çıkarıyor dünya genelinde sadece 10 tane var! Kaç para diyalim ki 1 milyon dolar, hepsi satılıyor demi! peki ferrari 50 tane üretse 300 bin dolar yapsa satılmayacak mı? Ben ne diyorum bu kuşlardan sadece 7 tane satacağım! yani sen bana 1 milyarda versen ben 8 kuşu sana vermeyeceğim. Mesele para değil!

Praksis kardeşim aynı markanın 200 milyona da ayakkabısı var 1 milyara da! şimdi bu karaborsacı mı oluyor! şimdi ülkede ayakkabı olmaz olanı da ayakkabıyı da sana 1 milyar a satar onda haklısın!
25-30 TL ye kuş var milyonlarca muhabbet kuşu var! ondan alabilirsin! sana kimse zorla bişey satmıyor ki.

Şunu unutma zevkin karaborsası falan olmaz! 500 TL ye satılan kuşu 50 TL ye alamadığından kimse ölmez!

Öncelikle kazandığınız paranın hayrını görün inşallah. :D
Petshopları araştırıyorum fakat sizin söylemiş olduğunuz "Bozo Yerim Feriköy /Şişli de. Yay meydanı caddesinde petshop un adı Kuş Dünyası-Feriköy Kuşçusu" adında bir petshopa rastlamadım hiç .
1 - Petshop & Veteriner | İstanbul | iamistanbul.tv
2 - İstanbul Petshop Listesi | Pet Haber Gazetesi
Acaba ben mi çok şüpheciyim anlamadım , bu kadar para kazanıyorsunuz bu kadar tanıdığınız var ama bir siteniz bir face adresiniz veya internette adınızın geçtiği bir yer yok . :D Ama gel gör ki kuşunuzu aileler gelip alıyor ve sitede ki yazılanlara rağmen alıyor . Enteresan bir durum , ben ekmek alıyorken bile sorar araştırırım kazık yememek için . Ama neyse size satışlarınız da başarılar . Bu konu neden sürekli pişirilip önümüze konuluyor o da ayrı bir merak konusu . Foruma yeni üye olan bir kişinin bu kadar çok kişiyi zan altında bırakıp onları değersizleştirmesi de garip . :) Ve de 3 konu var bu kadar bilgili bir insanın satış ilanından başka açtığı konu yok , o kadar resim gösterildi kendisine ama sanırım kuşları altın yumurtluyor veya hint kumaşı gibi birşey , çok değerli hemde o kadar değerli ki yarışmalara bile katılmıyor diğerlerine haksızlık olmasın diye. :D

Sayın Bozo-27 bu arkadaşın her söylediğini çürütecek cevabım var ama ben cevap vermeyeceğim. En fazla gırgırına takılırım yazdığı şeylere. Maksat eğlence olsun. Zaten olay belli. Bu adam troll diyorum troll. :D:D:D

Yinemi açıldı bu konu ya:D:D

Mobilden gönderildi.

Bozo Profilinde ki 15 TLlik kuş resmini kaldırıp konuşsaydın eydi! gönüllü sahiplendirmelerden kendine sakat da olsa daha iyi kuşlar bulabilirsin tabi kuşunun senin için manevi bir değeri yoksa.
balkonda ağaçta yakalamışsın anlarım tabi!.. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:12 -->-> Daha önceki mesaj 16:10 --

Celil bey sizin kuşunuz da çok güzelmiş açlıktan mı bayılmış, yoksa sizi gördüğü için mi bayılıyor?

Bozo Profilinde ki 15 TLlik kuş resmini kaldırıp konuşsaydın eydi! gönüllü sahiplendirmelerden kendine sakat da olsa daha iyi kuşlar bulabilirsin tabi kuşunun senin için manevi bir değeri yoksa.
balkonda ağaçta yakalamışsın anlarım tabi!.. :)

Gördüğüm en güzel cevabı vermişsin. Alkışlıyorum seni , e tabi ne de olsa seviye farkı . ;) Manevi değer olması için sanırım 500 tl vermem gerekecek , ya da benim manevi değere biçtiğim fiyat 500 tl olması lazım . Ama o maneviyatta yok bende. ;) Ne de olsa önemli olan maddi çıkar değil . Profilde ki fotoğrafta neyse anladın sen onu . :D 15 tl ye bu tosundan bul 500 tl lik alacağım . :D Kuş sahiplenmek istemiyorum , kuşçuların genel özelliği YALAN , DOLAN . :) Almim ben sağol . Buna da vereceğin cevabı merak ediyorum , aa dur senin yerine ben vereyim ,
"Alemsin Bozo önce o profildeki fotoğrafı kaldır sonra benim kuşlarıma eş değer bir fotoğraf koy ondan sonra konuşalım . " :D

[MENTION=15673]Tevfik AKTUNÇ[/MENTION]

İlk orjinal ilan kilitlenip kalmalı diğer 2 lüzumsuz konu ise silinmeli bence. Bu nedir ? Abesle iştigaldir. Temcit pilavıdır bana göre.
[MENTION=13255]Bozo-27[/MENTION] kuşçuların değil de memlekette pet shop işletenlerin geneli maalesef bu; Türkiye de esnafta genel sıkıntı mevcut, şamşeytanlığı kısayoldan köşe dönme çalışmaları.

Son düzenleme:
8gDkaA.jpg

Mutlu Toker, Soyismin tok ama aklın pilavda! Haset etme çalış çabala parana kıy senin de iyi kuşun olsun,sende gündem ol! kimse seni zorla bu tartışmaya davet etmiyor! Bu arada Ben profesyonel Kuşçuyum! Petshop u muda kuşçulara hizmet için açtım Petshop değil Feriköy kuşçusu olarak geçer! veterinerler bile bilmediklerinden kuşları bana yönlendiriyorlar! ben kaç kişinin son nefesini vermekte olan kuşu nu 1 dk sonra ayağı kaldırıp gönderdim de para almadım! Kaç tane insan bana dua etti biliyomusun? Ta karşıdan görme engelli insanlar bile bana geliyor!
Tanımadığın insanlar hakkında konuşurken bence biraz daha insaflı ol! Öyle kafese yuvalık takmakla kuşçu olunmaz!

Mutlu Toker, Soyismin tok ama aklın pilavda! Haset etme çalış çabala parana kıy senin de iyi kuşun olsun,sende gündem ol! kimse seni zorla bu tartışmaya davet etmiyor! Bu arada Ben profesyonel Kuşçuyum! Petshop u muda kuşçulara hizmet için açtım Petshop değil Feriköy kuşçusu olarak geçer! veterinerler bile bilmediklerinden kuşları bana yönlendiriyorlar! ben kaç kişinin son nefesini vermekte olan kuşu nu 1 dk sonra ayağı kaldırıp gönderdim de para almadım! Kaç tane insan bana dua etti biliyomusun? Ta karşıdan görme engelli insanlar bile bana geliyor!
Tanımadığın insanlar hakkında konuşurken bence biraz daha insaflı ol! Öyle kafese yuvalık takmakla kuşçu olunmaz!

Gerçekten çok büyük kuşçusunuz çağrı bey fakat kuşlarınızda keşke bilezik olsaydı ozaman sizin ile daha derin konuşabilirdik.

Maksat profil resmi çok önemliyse benim profil resmime bakarak nasıl bır kuscu oldugumu anlarsınız sanırım..

Son cümlemi söylüyorum.

Eğer böyle bir konu bir daha açılır ise, her kim olursa olsun (gönderme dahi yaparsa) o kişiyi siteden uzaklaştıracağım. Kimse kusura bakmasın, konuyu kilitliyorum ve bir daha açılmamasını ümid ediyorum.

Saygı ve Sevgilerimle
Tevfik AKTUNÇ

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...