Karadeniz Pet

5gündür geçmedi... ç ishal ve tedavi

serhan346

Yeni Üye
Merhaba,
Selamun Aleykum. hayırlı ramazanlar,
Yaklaşık 5 gündür ağır, değişik koku yapan bir ishal ve ilk başlarda sadece kabarmaya bağlı şikayetimiz vardı, veterinere götürdüğümde, tüy değişimi yada soğuk algınlığı diye tehşis ile Şırınga içinde ismine bakamadığım bir anti biyotik ve trocan(resimlerde içeriği mevcut) bir multi vitamin ve pre&pro biyotik verdi sağolsun, daha önceden farklı bir kuşta mikostatin kullandığımdan elimde de mevcuttu, üçüncü günden sonra dışkı poposuna yapışmaya başladı ve kafes tabanında kuyruğu sallayıp, ince bir cik sesi ile tuvalet yapıyordu, dün gece ve bugün dışkı düzgün, fakat az yiyor hatta veteriner meyve, ve kraker yem vermemi söyledi, yulaf ve sadece darı bulunan yem verdim, kızım bir parça muz uzattığında hemen gelip yemeye çalıştı, bende biraz kraker ve belli meyveler, elma ve muz yedirmek için kafese astım.... düzenli olarak, kafes temizliğini ve kuşu dışkı kısmını nazikçe temizledim, yapışan dışkı genelde beyaz ve kalsiyum kaynaklı bir hali vardı. 3 suluğa çıkarttım kafesi, birinde elma sirkesi, diğerinde sodyum değeri düşük soda, ve antibiyotik ve trocan karışımı, bunlar dışında ercafurlyy hazırladım 1lt suya 1 kapsül, doktor doğrultusunda kullanmadım, elimde birçok beşeri antibiyotik mevcut, (zinnat, cipro, amoklavin, dynabac, klaritidine, mantar ilaçları da aynı şekilde(terbisil, rupafin) onun dışında, tarımsan di a enzyme 256 var, fakat kullanmadım, aklıma gelenler bunlar

Son düzenleme:
işin garibi dışkı düzelirken kuşub görünümü ve yapısı değişiyor, kötüye gidiyor, sürekli sıcakta tutuyorum, havalandırmaya özen gösteriyorum,

Son düzenleme:
Yeniden veterinere danışma imkanınız var mı? Kuş kabarık.
hocam sürekli veteriner hekime watsapp ile danışıyorum, bugün de düzelmezse, yarın deri altı serum yapıcağını söyledi.
şuan ki tedavi

aynı suya
trocan multi vitamin 6 damla.
mikostatin 4 damla

sade vitakraft yem
yemedi,
haşhaş, kenevir, nijer, aspur, kondüsyon yemleri karışımı ve vitaminli kum, verdim, arada tırtıklıyor, en son ballı kraker astım bayıla bayıla yedi, biraz muz yiyor birde ev yapımı yoğurt ekmek üzerine lapa yapıp verince yedi, birde... organik yulaf, ruşeym, cicibebe ve hafif şekersiz organik hurma vs'li bebek büskivisi ile mama yaptım süt ile... tabi hepsi tek seferlik yemi değil 4-6 saat arası trocan prebiyotik olduğundan tazeliyorum, şimdi ise son olarak mama az önceki mesajda alt temizliği yapıp mama ile statin&trocan karışım verdim, yine durumu fena değil ama, pek hali yok açıkçası, birde tüy spreyi kullanıyorum, ne zaman sıksam k sıra hemen gidip yem yemeye başlıyor bu garip geldi. palmorosa yağı olanı... aklıma bunlar geliyor, gece 2 ye kadar çalıştığımdan yorgun oluyorum kusurabakmayın tüm konuyu müsait olduğumda toparlamaya çalışıcağım

hocam sürekli veteriner hekime watsapp ile danışıyorum, bugün de düzelmezse, yarın deri altı serum yapıcağını söyledi.
şuan ki tedavi

aynı suya
trocan multi vitamin 6 damla.
mikostatin 4 damla

sade vitakraft yem
yemedi,
haşhaş, kenevir, nijer, aspur, kondüsyon yemleri karışımı ve vitaminli kum, verdim, arada tırtıklıyor, en son ballı kraker astım bayıla bayıla yedi, biraz muz yiyor birde ev yapımı yoğurt ekmek üzerine lapa yapıp verince yedi, birde... organik yulaf, ruşeym, cicibebe ve hafif şekersiz organik hurma vs'li bebek büskivisi ile mama yaptım süt ile... tabi hepsi tek seferlik yemi değil 4-6 saat arası trocan prebiyotik olduğundan tazeliyorum, şimdi ise son olarak mama az önceki mesajda alt temizliği yapıp mama ile statin&trocan karışım verdim, yine durumu fena değil ama, pek hali yok açıkçası, birde tüy spreyi kullanıyorum, ne zaman sıksam k sıra hemen gidip yem yemeye başlıyor bu garip geldi. palmorosa yağı olanı... aklıma bunlar geliyor, gece 2 ye kadar çalıştığımdan yorgun oluyorum kusurabakmayın tüm konuyu müsait olduğumda toparlamaya çalışıcağım
Ballı krakere zararlı deniyor, doğal olarak bizler de yapiliyormuşuz aslında tarifler var. Haşlanmış patates verin bir de dışkının sululuğunu düzenler.

Ballı krakere zararlı deniyor, doğal olarak bizler de yapiliyormuşuz aslında tarifler var. Haşlanmış patates verin bir de dışkının sululuğunu düzenler.

dışkı şuanda çok kötü değil, pirinç unu ve yulaflı sütlü mama yaptım, yalnız patates vermedim deneyeyim onuda, farklı mama verdiğimden patates kullanmadım...özel sıvı besin vs de veriyorum. sarımsaklı su tarif etmişler onu hazırladım 1gün sonra hazır olur inşaAllah.

Antibiyotik olarak vetakoksin kullanın kuş büyük ihtimal koksidiyoz diğer bir nebze Diski yi toplamış ama yeterli gelmemiş

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Veyerinerin verdiği antibiyotik hangisi ? Mikostatin açılmasından itibaren 15 gün geçmişse etkisini yitirmiştir yenisini almak gerek.

Veyerinerin verdiği antibiyotik hangisi ? Mikostatin açılmasından itibaren 15 gün geçmişse etkisini yitirmiştir yenisini almak gerek.

merhaba
tam hatırlamamakla birlikte, beyaz plastik 100ml lik şişe içerisindeydi.
"E" harfiyle başlıyordu,
mikositatin 1 hafta olmadı, yeni açtım, yine yenilerim sorun olmaz, birde doktor antibiyotiği bıraktırdı, statinle devam ettiriyor, ufak gözünde pamuk varmış gibi oldu,
göz teramisini suyuna katsam sorun olurmu, birde popoya yapışan dışkıyı, sıcak su veya bephanten veya teranisinle yumuşatsam...
zimaks diye çogu videoda okudum etkili olanı, largopen demişler ama, amoklavin ve penisilin e dirençliymiş tüm, hastalıklar da gördüğüm (mega bakter, eColi Salmonella yada mantar enf.) biraz bakteri veya virüse bakarsak daha etkili ilaçlar var, sorun aslında; yeterli bakım yapılmaması... kuş dediğinde biz bakmıyoruz diyen veteriner var. nasıl bir hekimlik anlayamadım? dışkı testi bile istemediler, garip....

Teramycin suya katılmaz. Bence siz mikostatin’e ek olarak. Biteral veya flagyle başlayın. Yarım suluğa tabletin 1/6’sını eriterek verin. Aynı suya mikostatin de katabilirsiniz sorun olmaz.

Antibiyotik olarak vetakoksin kullanın kuş büyük ihtimal koksidiyoz diğer bir nebze Diski yi toplamış ama yeterli gelmemiş

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

üstadım, veteriner ilacı daha önce temin etmedim bulma imkanımız nerden nasıl olur,
genel olarak hastalık devamı ve destek vitamin için siz ne kullanıyorsunuz? kuş gücsüz düştü beşeri vitaminlerden yada kas dokusu kuvvetlendirecek amino asit & protein ne önerirsiniz
aslında
zinnat & zimaks veya geniş spektrumlu antibiyotikler var penisilin türevleri dışında ki salmonella ve Ecoli üzerinde etkili, hatta zinnat ve zimaks boşaltım sistemi üzerinde etkisi fazla olduğundan kuşkar için daha noktasal tedavi olur dozajını ayarlamak şartı ile.
birde prebiyotik ve statin ile ercafuryl kullanmalımıyım, oda bağırsak atiseptiği olarak geçer, reflör veya maya gibi ürün veremiyorum... çünkü mantar enfeksiyonu için şüphelendim başta... ağır gelir diye fazla ilaç vermek te istemiyorum,

merhaba ağız kenarında yem birikmesi var neden olur 2. de dün geceki dışkı

Son düzenleme:
Geri