Karadeniz Pet

6 aylik muhabbet kuşu ciftlesir mi

asibambu

Yeni Üye
benim bir 8 aylık erkek muhabbet kuşun var. ben buna es almıştım sonra esi hasta diye degistirdim ve baska bir es aldim. bu dişi 6 aylik ama kafese attigim anda yuvaliga girdi erkekle cok iyi anlasiyorlar erkek bu disinin ayagina falan basiyo yem kusuyolar birbirlerini kasıyorlar ama benim disim kucuk 6 aylik muhabbet kusu ciftlesebilir mi bide yumurtalari dolu olur.mu acaba biraz sacma yazdim ama kusura bakmayin

Yaşına girmeden önce çiftleşmesi dişi için sorun teşkil edebilir. Yumurtlamada bakıcılıkta sorun yaşayabilir. İlla olur diye bir şey yok ama ihtimali yüksek. Ayrıca küçük yaşta yumurtlamasının ömrünü kısalttığı söylemini de burada okumuştum. Bence yuvalığı daha sonra takmalısın. Karar senin.

Bakim ve beslenme şartlarına göre değişiklik gösterir.
Ayrıca ortam ısısı da önemlidir. 6 aylik kus çiftleşme de sorun
Yaşamaz, normal şartlarda. Yumurtaların dolu çıkması erkeğe daha
çok bağlı.

Hiç bir sorun olmaz,vakti zamanı gelmese bırakın yumurtlamayı yuvalığa bile girmez.

yuvalığı düzenledi erkekle cok iyi anlasıyor yuvalık içinden hiç çıkmıyor nerdeyse

Bende 5 aylıkken kuluçkaya yatmış dişi var ne bakıcılığında sorun var nede başka birşey. Tamamen kuşa bağlı. Zaten normal doğalarında dur ben 1 yıl bekliyim diye düşündüklerini sanmıyorum. Hazır olmasa zaten yuvaya girmez çiftleşemez.

saolun yorumlarınız için

Bende 5 aylıkken kuluçkaya yatmış dişi var ne bakıcılığında sorun var nede başka birşey. Tamamen kuşa bağlı. Zaten normal doğalarında dur ben 1 yıl bekliyim diye düşündüklerini sanmıyorum. Hazır olmasa zaten yuvaya girmez çiftleşemez.
Ercan beye %100 katılıyorum.

6 aylık dişim var 5 yumurta 2 si dolu. Hiçbir sıkıntı yok maşallah...

bende kendi üretimhanemde dünyaya gelmiş erkekte dişide 5 aylık kuşlar var suan ilk yavrularını büyütüyorlar bir problem yok en büyük yavru 22 günlük oldu ( not yavruluktan itibaren damızlık olarak ayırdığımdan dolayı erkek ve dişi kuşa cok öezenle baktım)

bnde kuşlarıma cok iyi bakıyorum mama yem su meyve sebze hic bir seylerini eksik etmiyorum kalamar tasi gaga taşı kumlari her seyleri var insallah bir sorun çıkmadan çiftlesırler

Doğada bildiğim kadarıyla 2 aydan sonra muhabbet kuşları çiftleşmeye hazır oluyor. Bence gayet genç bir dişi olarak sorun olmaz

Arkadaşlar 2 aylıklen erkek bir muhabbet kuşu aldım şimdi 6 aylık yanına dişi kuş oldım oda 6 aylık bunlar sürekli birbirini temizleyip gaga larını okşuyolar ben bunları nasıl çiftleştiririm yuvalıkmı takmam lazım yardomcı olursanız sevinirim teşekkürler..

Kucuk kuslar daha kolay es tutar secicilikleri daha az oluyor guzel yavru buyutebilirler yavrulariyla beraber buyurler tabiki 10 12 ay arasi bence ideal zaman

Son düzenleme:
Arkadaşlar muhabbet kuşlarımı çiftleştirmek için sessiz bir ortam lazımmış ben bunları küçükbir havalandırmalı tuvalete koysam kullanılmayan onlar orda birsıkıntı olurmu yumurtlarlarmı yani orda yapmamın sebebi evde çok ses oluyo oyüzde acil cevap yazarsanız sevinirim teşekkürler..

Arkadaşlar muhabbet kuşlarımı çiftleştirmek için sessiz bir ortam lazımmış ben bunları küçükbir havalandırmalı tuvalete koysam kullanılmayan onlar orda birsıkıntı olurmu yumurtlarlarmı yani orda yapmamın sebebi evde çok ses oluyo oyüzde acil cevap yazarsanız sevinirim teşekkürler..
Bence fazla havasız bir ortam onlar icin. Ayrıca kullanılmasa da tuvalet uygun bir yer olmaz. En az kullanılan odada duvara asabilirsiniz boy hizasında yükseklikte bence sorun kalmaz.

Tamam teşekkürler.birde yumurt ladıktan sonra neyapmam gere biraz bilgi verirmisiniz yumurtadançıktıktan sonra kafestenmi alıcam.

Geri